מדריד, קשה להיות האחות לברצלונה הסקסית~

בהרבה מדינות בעולם קיימת עיר בירה שהיא לאו דווקא העיר המבוקשת ביותר מבחינה תירותית, כמו מדריד וברצלונה שבספרד. תל אביב ,שהיא המקום הראשון האורבני -תירותי וירושלים מקום ראשון לאומי-היסטורי. ניו יורק מקום ראשון מכל הבחינות. רומא ששומרת על מיקומה הלא מעורער כפי שפריז ואמשטרדם עושות זאת. קיימות עוד ערים רבות שאני זקנה מדי בכדי לזכור. את הנקודה הבנתם. מדריד לא מוותרת, ולדעתי בצדק,לברצלונה. ברצלונה משווקת את עצמה כעיר חתיכית וסקסית . קורס צילום מדהים פיתה אותי להגיע למדריד. אנשים מכל העולם שמצלמים תצלומים לפי נושאים. תחרויות קטנות ומגניבות. אני צלמתי ועכשיו אני מדווחת. אתם הרוותם. חגורות? יאללה ,המראנו!

למדריד ,הגעתי במקרה. ממש כך. היה אמור להיות לי מפגש עם חברים שהתבטל. לאחר מכן, כל נסיון להפגש עם איזה חברה קולית מכל קצוות העולם, עלה על שרטון.

הגעתי למדריד לארבעה ימים. לבדי. מאותגרת. ממש כך. חזרתי מלאת חוויות, כולל תובנה ישנה ,שה"לבד" מביא הרבה יותר אופציות לחיבורים חדשים. אין צורך באישור החברה, באם בא לה לעשות זאת או אחרת. חדר במלון לעצמי. מרפסת לגראנד ויה, שהוא רחוב סטייל דיזינגוף שלנו, אך הרבה יותר קלאסי עם מבנים מדהימים מימים אחרים. ההיסטוריה האריכטקטונית של מדריד מדהימה. הפלאזות מזכירות את הפיאצות באיטליה, אך יש להם את היחוד שלהם.

בית המלון ששכנתי בו, אומנם רק שלושה כוכבים, אבל מקסים וזול להפליא, משהו כמו 80 יורו ללילה, כולל ארוחת בוקר. שירות בינוני, אבל סידור הראש ש"את לא בריץ קרלטון נאוה!" עוזר למפונקת שכמותי.

טרם הגעתי, הכרתי דרך אתר צילומים זוג מדהים. חוזה ואנה. בני שלושים ומשהו שממש התייחסו אלי כאל דודה. נסענו לטייל בטולדו בשבת שמשית (לטולדו אקדיש פוסט בנפרד) בילינו ,צילמתי בכמויות.

הכרתי אנשים מכל קצוות העולם שגרים במדריד. מפגש הצלמים במדריד היה מאתגר. הצלמים היו ברמות שונות, שחלק הוסיפו לי ולחלק אני הוספתי. בקיצור הצלחתי. עכשיו יש לי מלא חברים במדריד. צריך אומץ וזה כנראה מוצר מצוי אצלי. מה יכול להיות כל כך גרוע בארבעה ימים בעיר זרה?! לדעתי , רק הפתעות טובות.

ממש ממליצה על העיר הזאת, מזג האויר בנובמבר נעים , העיר לא יקרה, כוס קפה בישיבה ב1.80יורו. מטרו נגיש וקל. הכי הכי באירופה. אופנה זולה, מוצרי עור איכותיים ובמחיר דיי סביר.

יאללה חפשו מבצע~ אני ממליצה~


האוטובוס האדום התירותי שחובה לקחת.


מדריד~

לדבר בטלפון הם לא מפסיקים ממש כמו בישראלְ.

מקסימה העיר~


בית קפה במדריד~ נערות מבלות ~


צילום מהמרפסת של המלון.

בתי הקפה ברחובות.

גלויות למכביר~


להקה מקומית מנגנת עבור תרומות.


הקילומטר ה-0 בפלאזה דל סול. משם מתחילים לחשב קילומטרים בספרד.


חנויות צבעוניות ודיי אופנתיות~

טפאס בר ברחובות צדדיים וחשוכים. האוכל לא ברמה של ישראל או איטליה אבל דיי סביר לא ממש יקר~

רחובות עם ניחוח אירופאי.

הרבה ירוק במדריד.

מתים על אמריקה בספרד~

"אני אחזור אליכם" באינפורמציה על הבנין הזה. בקיצור לא זוכרת. אמ-מה יפה~

בנינים מדהימים מפוזרים בכל פינה בעיר.

רחובות עמוסים אנשים. המצב הכלכלי הקשה , דיי לא מורגש.

פלאזה דייל סול מדהימה בלילה וביום~

פלאזה קליו- מקום שוקק חיים כל היום.

 

הדימוי של מדריד בעייני הוא במטאפורה של אחות מבוגרת ,ספרנית ,חכמה וממושקפת. לעומת אחותה ,ברצלונה, צעירה  ,יפה, שובבה ,סקסית ,דיי שטחית , אך סוחפת באנרגיות שונות משל אחותה המטאפורית מדריד.

תחנות המטרו ממש מסודרות~

מבטיחה לחזור אליך~

נאוה רייץ
Tel Aviv born , living in the USA since 1982 a mother of two boys Ariel 23 and Jordan 21, will live partly in new york city , Amsterdam and mainly Tel Aviv .after a brain surgery in 2012, early retirement from my line of work as a baby bedding designer at www.navasdesigns.com ,attached to dutch guy Albert ~ ~ love my new life in Hebrew and English~