"מדינת" תל אביב

אני שונאת לנהוג , עם תל אביב יש לי בעיקר יחסי שינאה בכל מה שקשור להגעה לשם, מציאת חניה ( גם בתשלום) והתניידות ממקום למקום.
אבל…. הבטחתי לעצמי עוד באפריל כי אני מגיעה לפרויקט שיקום הליכה שמתבצע באיכילוב למתמודדים עם טרשת נפוצה.
כן התחרפנתי על כל הראש…
אבל הבטחתי לעצמי שאני מנסה. והבטחות צריך לקיים!

בזמן שהרוב מוצאים את עצמם בחודשי הקיץ אורזים מזוודות ומתכוונים להגיע לנתב"ג, לאילת, לצימר מפתה  או מינימום לחוף הים. גם אני ארזתי את עצמי לטיול שנתי , לא במובן המקובל… זה טיול ל"מדינת" תל אביב.
והוא התרחש  שלוש פעמים בשבוע.

מרגע שהתנעתי את האוטו בשש בבוקר אני מתחילה בסאגת הקיטורים שלי ותפילות למציאת חניה (באשר היא).
החגיגה האמיתית מתקיימת כאשר מחברים אותי למתקן ואני נאלצת  ללכת על הליכון. ואז קיטורי הבוקר היו רק חימום קליל לבאות.
נכון, אני בקשתי, נרשמתי, התחייבתי וקירצצתי להכנס למחקר שיקום הליכה למתמודדים עם  טרשת נפוצה אבל זו לא סיבה ל"התעלל" בי. …

20170731_074153 20170731_074212

 (בתמונה אני על ההליכון מחוברת לאפודה שמגנה עלי מנפילות)

זהו מחקר שמתבצע  בארץ בניצוחו של ד"ר קרני ויש לו מקבילה גם בחו"ל.

המחקר מתבצע באיכלוב במחלקת שיקום הליכה ( הנריטה סאלד 13). הביצוע נעשה ע"י פיזיוטרפיסטים. קבוצת המחקר מבצעת הליכה באמצעות הליכון עם מציאות מדומה וקבוצת הביקורת מבצעת הליכה בהליכון. כל כמה זמן מעלים קצב וזמנים שומעים הערות לתיקון ההליכה.

אז שלוש פעמים בשבוע בחודשי יולי אוגוסט ארזתי את עצמי לכיוון העיר הגדולה. נפגשתי עם פאבלו הפיזיוטרפיסט המקסים שחיבר אותי להליכון, תיזכר מנחי הליכה וצעידה. מודד ומבצע מבחני קוגניציה תוך כדי הליכה ( תהרגו אותי עד עכשיו לא מבינה איך כל המילים שמתחילות באות ש' התעופפו להן).

בימים אלו עברה חצי שנה מאז ושוב חוזרת על תרגול הקיץ ויוצאת בחושך אל העיר הגדולה הפעם ישנו מיבדק  ובודקים האם ישנו שיפור מאז שיקום הקיץ.
המיבדק תופס אותי במיני התקף והתוצאות בהתאם.
מי שמעונין להכנס למחקר יש ליצור קשר עם מחלקת שיקום הליכה בבית חולים איכילוב. המחקר מתבצע בלווי של ד"ר קרני ( נורולוג שמתמחה בטרשת נפוצה) אפשר ליצור קשר גם דרך מחלקת טרשת נפוצה.
יש לעבור סינון ראשוני.
התחייבות להגעה של 3 פעמים בשבוע לחודשים רצופים לעיר תל אביב

שוש גולן
בשנת 2005 עם שני זעטוטים, מישרה כמטפלת ברפואה משלימה, ובעל שראה את שדה התעופה יותר מאשר את הבית... פתאום באמצע שום מקום הוגדרתי כחולה בטרשת נפוצה. אני ?! חולה?! ומה זו המחלה הזו.