מדוע כדאי לרכוש טבעת אירוסין בארץ ולא בחו"ל?

בחורה עם מחשב נייד

נדמה כי ישנה תמימות דעים באשר לקניות בחו"ל: הן זולות יותר, מפנקות יותר והן טעונות בערך רגשי רב. תמיד יהיה כייף יותר להשוויץ בחולצה, שעון או גאדג'ט מחו"ל, אך לעתים מסתבר כי הקניות הטובות ביותר נמצאות דווקא בארץ.

אתה מטייל בחו"ל עם חברים או שצפוייה לך נסיעת עבודה בקרוב? למרות שהנטייה הטבעית היא לרצות לרכוש טבעת אירוסין זהב צהוב בחו"ל, דע כי מדובר על רכישה שטומנת בתוכה לא מעט פחים. ההמלצה: קנה לה מתנה יפה כמחווה רומנטית. את הטבעת? תרכוש באחת מחנויות התכשיטים בארץ.

פעם עוד היו פערים במחירים, אבל היום?

לא אחת, המוטיבציה של אותם גברים שרוצים לרכוש את טבעת האירוסין בחו"ל, היא בעיקר המחירים. ישראל נתפסת כמדינה יקרה שבה גם הקניות יקרות מאד. עם זאת, בשנים האחרונות ענף טבעות האירוסין עבר מהפך של ממש, הכולל בין היתר תחרות בריאה בין חנויות התכשיטים השונות. מעבר לכך שמציעים מחירים תחרותיים על דגמים נבחרים, מראש גם ישנן טבעות זולות יותר המתאימות לגברים שרוצים להשקיע תקציבים צנועים בטבעת.

רכישה ספונטנית בחו"ל יכולה לעלות לך ביוקר…

אז מה הבעיה האמיתית שברכישת טבעת בחו"ל? במרבית המקרים, הרכישה בחו"ל מבוססת על ספונטניות ועל ביקור מזדמן בחנות תכשיטים. מאחר ומדובר על חנות בארץ זרה, קשה מאד לדעת מהו המוניטין שלה, האם יש לה לקוחות מרוצים, האם היא מוכרת זהב אמיתי והאם היהלומים מקוריים. היו מקרים מעולם בהם ישראלים נפלו קורבן למקרי הונאה וזיופים. על טבעת האירוסין? בהחלט לא כדאי להמר.

על חנויות תכשיטים בישראל לעומת זאת ניתן לאסוף המלצות מספיק זמן מראש, כך שניתן לבחור בחנות אמינה ובעלת מוניטין ידוע. כך, אתה לא רק רוכש טבעת, אלא גם ביטחון כי רכשת יהלום אמיתי.

קרה והטבעת צריכה תיקון, הגדלה או הקטנה – מה עכשיו?

גם בהנחה ומצאת טבעת במחיר מצוין ומחנות אמינה, עליך לקחת בחשבון גם אירועים לא צפויים. מה קורה במידה והטבעת זקוקה לתיקון כדוגמת הגדלה או הקטנה, מה קורה במידה ושיבוץ היהלום לא מספיק חזק והיהלום נפל? מדובר על תיקונים שעולים כסף.

כל עוד תרכוש את הטבעת בארץ, תיקונים אלו לא יעלו לך כסף והחנות שממנה רכשת תיקח אחריות מלאה. מנגד, כל עוד מדובר על חנות בחו"ל, סביר כי לא תטוס אל היעד פעם נוספת רק בכדי לממש את זכותך לתיקון ללא עלות.