מדוע חשוב לכל זוג לדעת, להבין ולעיתים גם לתרגל קצת טנטרה? 

בחורה עם מחשב נייד

catalog_677639-l

בן זוגי ואני, זוג שנטל חלק באין ספור סדנאות ופסטיבלי טנטרה ואימצנו ממנה סממנים לא מעטים למיניות הזוגית שלנו. בעיקרה, הטנטרה הינה דרך חיים המקדשת את המיניות והחופשיות. אושו ניסה להנגיש אותה לתרבות המערבית, שמביאה למיניות יותר מידי מחשבה ועשיה, והרבה פחות נוכחות. זה נכון גם לגברים וגם לנשים. הטנטרה בדרכה, יוצרת מצב שבו הגבר והאישה יהיו נוכחים במעשה ללא מטרה שצריך לעמוד בה. הגבר לא ממהר לגמור, והאישה יכולה להגיע למצב שהיא גומרת מכיוון שהגבר מצליח לתפקד לאורך זמן..

החיים המערביים המודרנים כיום לחוצים. זוגות עושים פחות מין. לא סתם הוכח במחקרים כי מדד האושר בזוגיות עולה ככל שמקיימים יותר יחסים.. אבל רק עד לפעם בשבוע.. מעבר לכמות זאת, המחקר לא מתייחס כנראה בגלל שלא מצא מספיק זוגות נשואים שעושים את זה יותר מפעם בשבוע.. גם הצעירים כיום הרבה פחות מיניים מבעבר, ומשהם עושים זאת, זה נגמר מהר מאוד (בעיקר אצל הגבר..), בעיקר כי הם מכווני מטרה..

בשביל להיות מסוגל לתפקד בלי שיגמור, הגבר לומד נשימות טנטריות שתכליתן להרחיק ולהשהות את הגמירה (זה דבר נכון ועובד באחריות!).

כל זוג צריך לעבוד על המיניות שלו. מה שהיה בתחילת הקשר, היה טוב לתחילתו. אנשים משתנים עם הזמן, השגרה מצד שני שומרת על יציבות.. רצוי וכדאי שההתפתחות המינית הזוגית תהיה יחד. מה רע בזה..?