מדברים אוטיזם – גיוס צעירים על הספקטרום לעבודה בחברת הייעוץ העולמית ארנסט אנד יאנג

ארנסט אנד יאנג - לוגו
ארנסט אנד יאנג - לוגו

חברת הייעוץ העולמית ארנסט אנד יאנג מגייסת אנשים על הספקטרום עבור היכולת שלהם להתמקד בפתרון בעיות, אך נדרשות התאמות

מומחית בשילוב אספרגר
מדברים אוטיזם – שילוב צעירים עם תסמונת אספרגר במקומות עבודה (חן עדן)

ארבעה עשר מעובדי חברת ארנסט אנד יאנג בארה"בלא היו מצליחים לעבור ראיון עבודה סטנדרטי. "הם לא מסתכלים עלייך בעיניים, ובריאיון מסורתי היית אומר שזה לא מועמד טוב", הסביר מנהל ארנסט אנד יאנג.

הסיבה לכך היא כי ל-14 המועמדים הללו יש תסמונת של אוטיזם בתפקוד גבוה, המכונה תסמונת אספרגר, אשר מתאפיינת בקשיים ביצירת אינטראקציה חברתית.

מנהל ארנסט את יאנג שלקח על עצמו באופן אישי להוביל את תוכנית הנוירו-דינמית של החברה אשר כעת נמצאים בה מספר משתתפים מועט יחסית, שמטרתה לגייס אנשים על הספקטרום כדי לעבוד על משימות כעיבוד נתונים, שיפור תהליכים וסייבר סקיוריטי.

במקום לבדוק את החיוך ולחיצת היד במהלך ראיון עבודה של כשעה. EY  מעמידה את המועמדים בשבועיים של למידה והסתכלות המשלבים אינטראקציה וירטואלית ומרכז הערכה פנימי. במהלך התקופה מנסים לאקלם את המועמדים לסביבת המשרד. מועמד שמסיים את התקופה בהצלחה זוכה לקבל הצעת עבודה.

מאז החלה התוכנית לפני כחמישה חודשים, שוקלה ועמיתיו למדו הרבה על איך לנהל מקום שבו אנשים אוטיסטים קלות עובדים לצד מה שמכונה "נוירו-טיפיקלים".

חן עדן מומחית בשילוב צעירים עם אספרגר
שילוב צעירים עם אספרגר בחברת ארנסט אנד יאנג (אילוסטרציה)

5 דקות

חשוב לזכור, לעובדים שנמצאים על הספקטרום לא יכולות להיות הפתעות. עובד שהמנהל שלו אמר לו שהוא "חוזר תוך 2 דקות" והמנהל בפועל נעדר ל-5 דקות, הוא מיד יפנה ודיווח כי המנהל נעדר,  אמר שיעדר רק 2 דקות, אז לא יוכל להעדר יותר מכך. בשל כל, ועל מנת להקל על העובדים, הוחלט בפירמה כי הסביבה התומכת תודיע מראש על כל דבר בלתי צפוי, כמו למשל שינויים בשגרת העבודה.

 הכתבה המלאה פורסמה באטלנטיק , 28.06.17.

הטויטר של חן עדן