עורכת דין מזן אחר

הצפת שוק עורכי הדין, חיי "עבדות" , שעות עבודה לא סבירות ושכר זעום, היו חלק מהדברים שגרמו לי, כעורכת דין צעירה, לברוח רחוק מכולם, ולחזור בשלה מספיק כדי להקים את מפעל חיי


ללימודי המשפטים נרשמתי ביראת כבוד. האמנתי שלהיות עורכת דין יאפשר לי לעשות צדק, לתת ללקוחות מהטוב שיש בי ולקבל הערכה. שליחות שאותה לא הרגשתי שאני מצליחה לממש בעבודתי כסוכנת ביטוח בסוכנות הביטוח המצליחה של אבי. תמיד רציתי להשפיע ולעשות שינוי חיובי בעולם. בגיל 24 הבנתי שאני לא מצליחה לממש את היעוד שלי בסוכנות הביטוח, ורציתי יותר.

כשקיבלתי את רשיון עורכת הדין, התקבלתי בברכה לעבודה כעורכת דין צעירה, במשרד בו עשיתי התמחות, ואשר מאוד העריכו את תרומתי וביקשו להעסיק אותי. בהתלהבות גדולה הסכמתי ונכנסתי במודע ובהכרה מלאה לחיי עבדות, בהם עבדתי סביב השעון, בתמורה לשכר זעום, שאך בקושי איפשר לי לשכור דירה צנועה עם שותף בתל אביב.

חיי כצעירה רווקה בתל אביב היו שמחים, אך בהתחשב בכך שבכך ערב כמעט חזרתי הבייתה לא לפני עשר בלילה, לאט לאט התחילה לחלחל בי המחשבה, שמשהו לא נכון מתרחש בחיי, שאפשר אחרת.

עד היום אני מודה לבעלת הדירה שהחליטה לחזור ולגור בדירה המהממת שלנו בתל אביב, ולמעשה "זרקה" אותנו ממנה בהתראה קצרה.

אומרים שכשדלת אחת נסגרת, אחרות נפתחות, אך לעיתים אנחנו כל כך שקועים בזו שנסגרה שאנחנו לא רואים את אלו שנפתחו. למזלי, בגיל 28, בחרתי לראות את החיובי ואת מה שנפתח ולא את מה שנסגר. הבנתי שזו ההזדמנות שלי לשינוי,עזבתי הכל, נפרדתי לשלום מהבוס האהוב (שהודיע לי שהוא מאוכזב שאני עוזבת ולא יוכל לחכות לי), מהמשפחה התומכת ונסעתי ל"טיול שאחרי העבדות" לחצי שנה בדרום אמריקה. לבד.

בגיל 28 טיילתי לבדי עם צעירים מכל רחבי העולם, ראיתי נופים, יצרתי קשרים חבריים, נשמתי, נחתי, אהבתי, שמחתי, רקדתי, נרגעתי, אבל בעיקר התחברתי לעצמי – לחוזקות שלי. ליכולות שלי. לחלומות שלי.

(צילום: אלבום פרטי)

1פרו

פרו2

פרו3

בגיל 29, חזרתי ארצה, וכשהקשבתי ללב שלי, הבנתי שאת שלב ה"עבדות" בחיי סיימתי לעולמים. סרבתי לבוס הקודם שביקש שאשוב (כן , אותו אחד שהודיע שלא יוכל לחכות כשעזבתי). החלטתי, שמעתה והלאה, אתרום את תרומתי רק למי שאני אבחר, ואלך אחר הלב.

כך מצאתי עצמי, בשנת 1999 פותחת משרד עורכי דין, כעצמאית, בלי לקוחות בכלל, עם אמונה מלאה בדרך, בשליחות שלי לעולם וביכולתי להגשים אותה. כבר אז הייתי בעלת תעוזה ופעלתי למרות הפחדים.  שכשפתחתי את המשרד עשיתי הערכת סיכון, והבנתי שגם אם זה לא יצליח, אשאר בחיים ולא אגיע לפת לחם. בראיה שבדיעבד, כמובן שהיה שווה ומוצלח, ומזל שהעזתי. היום נסיוני האישי עוזר לי לייעץ ללקוחות שנמצאים בצומת דרכים ומתחבטים אם להעז ולקחת סיכונים.

באמונה מלאה ועם אהבה כנה להתפתחות אישית ומקצועית, עשיתי דרך לא שגרתית כדי להגשי את החלום שלי – להיות עורכת דין אחרת. יצירתית, רגישה, קשובה, מקצוענית, וכזו שתמיד מחפשת את הדרך לעזור לכמה שיותר אנשים.

היום, כעורכת דין, בכל בוקר אני מקפידה לשאול את עצמי – האם מה שאני עושה עבור הלקוחות שלי משרת אותם ומשנה משהו בחיים שלהם. ועד כמה השירות שלי מאפשר ללקוחות שלי להגשים את החלומות שלהם ולחיות חיים טובים יותר. זו הסיבה שאני ממוקדת נדל"ן בעשיה שלי כעורכת דין. אני מאמינה שנדל"ן היא אמצעי מעולה לאפשר לאנשים חופש כלכלי או שקט נפשי והגשת חלומות. זו גם הסיבה, שאני מלווה אנשים פרטיים ולא חברות וקבלנים, כי שם בדיוק יש לי את היכולת להשפיע בצורה משמעותית על החיים של הלקוחות שלי. שם יש לי יכולת באמת לדאוג ללקוחות שלי.

השבוע קיבלתי הודעת וואטסאפ מלקוח חדש, שכתב: "בד"כ ההתנהלות שלי מול גופים שאני לא מבין את התחום שלהם מרגישה לי כמו "דופקים אותי" ואיתך זה מרגיש יותר כמו "דואגים לי"". הלקוח הזה קיבל ממני מענה הוליסטי, ביחס ל3 עסקאות שהוא אמור לבצע, כולל בחינת מיסוי, אבל יותר מכל, בחנו מה נכון עבורו, מה החלומות שלו, איפה הוא רואה את עצמו עוד 5 שנים, האם בכלל נכון עבורו לבצע את מכלול העסקאות האלו או לא. רק אחרי שקילפנו את השכבות שלו, הבנו מה כדאי ואיך. בהתאם החלטנו על מתווה נכון עבור הלקוח שלי.

לא במקרה, בכניסה לחדרי, תלויה תמונה, שמשקפת בעיני בדיוק את מה שמרגיש לקוח שמגיע אלי – שהוא יכול לישון בשקט בלילה, כי יש מישהי , שהיא גם מקצועית וגם רגישה, כזאת שתקשיב לו, תראה קודם כל אותו, ותלווה אותו בצורה הבטוחה והמקצועית ביותר.

(צילום: אלבום פרטי, ציור: איריס אהרנסון)

תמונה בכניסה לחדר

זו התמונה שעליה נאמר – שווה יותר מאלף מילים.

אני מחפשת עוד לקוחות, שרוצים עורכת דין שתדאג להם, שתראה את האינטרסים שלהם  קודם כל ואח"כ את כל היתר. אני רוצה עוד לקוחות "להתאהב בהם" ולהנות לתת להם שירות יוצא דופן. אם אתם כאלו, תרימו טלפון.

מוזמנים ללחוץ כאן או ליצור קשר בטלפון: 03-6437776

 

 

גלית דורון יעקב
עורכת דין מזן אחר - יזמית בנשמה, אוהבת ומאמינה באנשים! מלווה לקוחות בנושאי - נדל"ן , אבטחת מידע , עזבונות ויפוי כח מתמשך.