מגע של חסד / דניאל סטיל

מה קורה כשאת מאבדת את בעלך, את החיים שאת מכירה אותם, רגילה אליהם ואוהבת אותם ועל הדרך מסתבכת עם החוק?

105917195_3109857255761943_4394224374598405675_n

 

Fall From Grace / Danielle Steel, 2018

ז'אנר: פרוזה תרגום, דרמה, רומן רומנטי
406 עמודים | הוצאה: כנרת זמורה דביר | תרגום: שאול לוין | שנת הוצאה: 2020

עולמה של סידי חרב עליה בהיותה בת 49 כאשר אנדרו, בעלה האהוב נהרג בתאונת דרכים. מוכת יגון ואבל על לכתו בטרם עת, היא מופתעת לגלות שהוא השאיר אותה בלי כלום כי לא עדכן את צוואתו. כל רכושו הרב עובר אל בנותיו, קירה וקלי התאומות ששונאות את סידני בכל ליבן.

כאובה, מושפלת, מרוששת ונזרקת מביתה מזה כ- 16 שנים, סידני נאלצת להמציא את עצמה מחדש. היא שוכרת דירה עלובה ומוצאת את עצמה חוזרת לעבוד כמעצבת בעולם האופנה, אותו נטשה כשנישאה. בנותיה, סברינה וסופי, מזהירות אותה מפני המעסיק החדש שלה אך איזו ברירה נותרה לה? היא חייבת להתפרנס.

מיום ליום סידני צוברת ביטחון במקום עבודתה החדש, נהנית מיחס מיטיב מצד הבוס ומפתחת יחסי חברות-עבודה נפלאים עם אד (אדוארד), המעצב הראשי בחברה. מה שאינה יודעת הוא שתמימותה וטוב ליבה יעמידו אותה במצב בעייתי… פלילי ליתר דיוק. כן, היא מסתבכת בפרשה פלילית בין לאומית רק כי היא סמכה בלב שלם על הבוס שלה ולא שמעה לאזהרותיהן של בנותיה ואלו של אד.

כיצד תיחלץ סידני מהמצב המשפטי הבעייתי אליו נקלעה?
מי יעמוד לצידה ומי יפקיר אותה למר גורלה?
כיצד תוכל לעמוד בהוצאות הרבות בעודה מרוששת?
האם תוכל להמציא את עצמה מחדש?

הסיפור מסופר בגוף שלישי מנקודת מבטה של סידני. בכתיבה סוחפת ומרתקת, מציגה בפנינו דניאל סטיל האגדית סיפור של הזדמנות שניה בחיים הן מבחינה מקצועית והן מבחינה רומנטית. העלילה מהודקת ומסקרנת אך במינון הנכון. העוול שנגרם לסידני גרם לי להתקומם נוכח אי הצדק. תאמינו לי, ישנן כמה דמויות בסיפור הזה שתתעבו ותרצו לדחוק לפינה ולהגיד להן בדיוק מה דעתכם עליהן ועל התנהגותן כי הן ממש מעצבנות! ומנגד, ישנן דמויות שמגלמות את המיטב שיש במין האנושי, אהבה, אהדה, חברות כנה, תמיכה ונדיבות אין קץ.

הספר הזה השאיר אותי עם שני מסרים חשובים מאוד. הראשון, אסור לאף אישה (ואף גבר, לצורך העניין) לבטל את עצמה ולוותר על עצמאותה הכלכלית בשביל לחיות בנוחות המסופקת ע"י בן זוג, נהדר ככל שיהיה. לעולם אין לדעת מה יוליד יום ולכן, עצמאות כלכלית היא אבן יסוד בקיומו של כל בנאדם.

המסר השני הוא שלעולם אין זה מאוחר מדי כדי להתחיל משהו חדש ומסעיר שיעשיר את קיומנו, בין אם זה בעבודה חדשה, תחביב חדש או זוגיות חדשה. לכולנו מגיע להרגיש תחושת סיפוק מחיינו על שלל ההיבטים שבהם.

לסיכום, סיפור נפלא על דמויות בוגרות המתמודדות עם סיטואציות שכל אחד עלול למצוא את עצמו חשוף אליהן ומכאן, החיבור הוא די מיידי. התענגתי על המסע שעברה אותו סידני מהיותה אישה נשואה החיה חיי מותרות לאישה המואשמת בפלילים, מרוששת וחסרת ביטחון קיומי. כאבתי את כאבה על אובדן בעלה האהוב ואובדן המוכר והנוח לה. התרגשתי יחד איתה כשהתחילה דף חדש. נהניתי לראות את הקשרים הנרקמים להם מול עיניי בסיפור. האהבה מוצאת כל אחד ואחת במקומות ובזמנים הכי פחות צפויים. סיימתי את הקריאה עם חיוך על הפנים כי מה לעשות? הסיפור פשוט מאוד מקסים! מומלץ!

לטעימה מהספר ולרכישה:
https://indiebook.co.il/shop/מגע-של-חסד

 

מוזמנים לעקוב אחר סקירותיי:
Aya's Reviews – הסקירות של איה

 

ayaib
שמי איה ואני תולעת ספרים, מורה לאנגלית לשעבר ומשפטנית טריה. בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת כדי לשתף אתכם במחשבותיי ובתחושותיי לגביהם. מקווה שתהנו.