מבשלות ביחד

סדנה לבישול טבעוני, טעים, מגוון ובריא

סדנת בישול טבעוני – שרה גלב "בריאה"

שרה גלב

ביום שישי האחרון, התכנסו בלוגריות ב"סלונה" בבית מקסים ביפו, באירוחה של קרן אגם. את הסדנה העבירה שרה גלב, בעלת "בריאה" מבשלת טבעונית ומעבירה סדנאות בישול .כל הפרטים, תמונות ומתכונים בדף הפייסבוק המושקע והיפה "בריאה".

גלב אוהבת לבשל ולאכול ומרגישים את זה. שנים אהבה לאכול בשר ואהבה חיות, מה שלא כל כך הולך יחד, היא החליטה להפוך לצמחונית בלי לוותר על אוכל טעים, שמח, שופע ומגוון.היא התחילה לבשל לעצמה ולחברים ובנתה תפריטים, כיום היא בעיקר מעבירה סדנאות.

מה צריך כדי לבנות מטבח טבעוני:

מטבח טבעוני

מסתבר שאת רוב הדברים אנחנו גם ככה מחזיקות בבית: פירות וירקות, קטניות, דגנים ואגוזים, טחינה, חמאת בוטנים, סויה, סילאן, יין, חומץ בלסמי, חלב קוקוס, תבלינים, עשבי תיבול ועוד.

העניין הוא המגוון והפתיחות. אני למשל גיליתי מוצרים שאני אוהבת אבל לא משתמשת בהם כמו: סלק, ערמונים, דלעת ערמונים, חלב קוקוס. או שאני משתמשת אבל לא בצורה ששרה השתמשה כמו טחינה שבמוסקה שימשה להקרמה ובקציצות היא חלק מהתערובת.

היה טעים, בריא ומעניין. את המתכונים והתמונות המקסימות שצילם לירן אגסי תמצאו באתר "בריאה". מעבר למה שלמדתי, מהנשים הנהדרות שהכרתי ומהמתכונים שינוסו במטבח הפרטי שלי, החוויה החזקה שלי הייתה מהבישול יחד.

במקום לבשל לבד כל אחת במטבח שלה, היה משהו כל כך נכון ונעים בהתכנסות יחד. קילפנו ירקות, קצצנו עשבי תיבול, שתינו בירה ויין, והכול מתוך שמחה, נינוחות ושיחה, כשאנחנו מחליפות חוויות וסיפורי חיים. חשבתי על זה שבלי קשר לבית ולתרבות שכל אחת באה ממנה, הרי פעם היינו חיות ככה: בחמולה, בכפר, בקהילה, במשפחה מורחבת, בקיבוץ, כל אחת והסביבה והמילה המתאימה לה.

אצלנו אני זוכרת את זה רק מלפני החגים, לפני הארוחות הגדולות של ראש השנה ופסח, אני ושתי אחיותיי היינו מתכנסות אצל אימא, ומקלפות כמויות עצומות של גזר ל"צימס", וערימות תפוחי עץ ללפתן ולרסק, והכול היה קל ונעים יותר.

בחברה המודרנית, כל משפחה הפכה ליחידה נפרדת, הגרה בקובייה שלה, וכל אחת מרגישה לבד, אם זה בהריון, אחרי לידה, בגידול הילדים ובכלל. פעם גם כביסה היינו עושות יחד בנהר.

אז זה לא שהכול היה ורוד, ותודה למי שהמציא את מכונת הכביסה, המקרר והמדיח, אבל אין ספק שמשהו הלך לאיבוד בדרך.

כשאני הולכת לפסטיבל "שקטי" אני מרגישה חלק מקהילה, במפגשים משפחתיים, עם חברות, בקהילה של "סלונה", וגם בסדנה בשישי הרגשתי ככה. עכשיו אנחנו צריכות ליזום לבד את המפגשים האלו, הם כבר לא חלק טבעי מהחיים שלנו.

רציתי לכתוב על אוכל וצמחונות (אני לא אוכלת בשר) והגעתי לנושאים אחרים, אבל הכול קשור, לאהבה, לחמלה, לאכילה בריאה ונכונה ובעיקר לחיים בריאים ונכונים.

סדנה

ושורה תחתונה: היה לי טעים ונעים, ממליצה בחום.

קוראת ספרים
קוראת, בלוגרית ובעיקר עורכת ספרים. קוראים וכותבים מוזמנים לאתר שלי כדי להכיר אותי יותר ואת מה שאני עושה shlomitlica.co.il