מברשות איפור: שלושה דברים שכדאי לדעת על תחזוקה נכונה

ברוכות השבות!

אחרי שדיברנו על סוגים של מברשות איפור, הגיע הזמן לדבר על תחזוקה של המברשות.  מצב בו מברשת הופכת לבלתי שמישה הוא מאוד מתסכל, בעיקר אם היא חדשה, ולא "טיפלנו" בה נכון. אז הנה המדריך שלי לתחזוקה ראויה של מברשות איפור:

תחזוקה היא אולי לא המילה המתאימה ביותר להופיע ליד הביטוי מברשות איפור, אבל כל אישה יודעת שמדובר באחד הנושאים החשובים בעולם האיפור. מברשת איפור שאינה מתוחזקת כראוי, יכולה להפוך ממברשת יקרה ואיכותית למברשת חד פעמית או אולי דו פעמית. מברשת שאינה מתוחזקת יותר יכולה לסבול מפגם מאוד קטן ושולי, אבל כזה שפשוט לא מאפשר עוד לעשות בה שימוש בצורה מדוייקת. קווצת שיער אחת שאינה מתפקדת כראוי מתוך ראש שיער מלא, יכולה להפוך את המברשת כולה לבלתי שמישה, ובדיוק מהסיבות האלה, חשוב מאוד להבין את החשיבות של תחזוקת מברשות איפור, ולהבין גם כיצד עושים את זה נכון.

 

מברשות איפור

 

שלושת יסודות התחזוקה עבור מברשות האיפור שלך:
אחת המשימות החשובות ביותר בתחזוקת מברשות איפור היא שימור שיער המברשת. שיער המברשת הוא למעשה לב המברשת, ורמת תפקודו היא שתקבע את יכולת השימוש במברשת בצורה נאותה וראויה. שמירה על שיער המברשת צריכה להתבצע במספר היבטים:
1.ניקיון ראש המברשת
ניקיון ראש המברשת, משמעותו שמירה על ראש שיער נקי מכל המרכיבים הבאים: שאריות צבעי איפור, לחות, אדי שמן בישול, ערפיח, אבק וכן הלאה. הדרך הטובה ביותר והפשוטה ביותר לשמור על ניקיון שיער המברשת היא באמצעות בידודה בתוך קופסה ייעודית. בהיבט זה, אחד הדברים החשובים ביותר לזכור הוא שהנחת מברשות איפור בתוך כוס על שידת האיפור, תהיה הכוס מעוצבת ככל שתהיה, היא פעולה שגויה שתגרום לשחיקה מואצת של מברשות האיפור. מברשות איפור חייבות להיות מאוחסנות בצורה נאותה, וחלק חשוב מכך הוא בידודן מהאוויר החיצוני.
כמו כן, יש להקפיד על ניקוי ראש המברשת לאחר כל שימוש. ניקוי זה לא חייב להסיר את כל שיירי חומרי האיפור, אבל בהחלט חשוב לנער את המברשת ולהסיר ממנה שכבות עבות של חומר. חומרי האיפור יכולים להצטבר ולהתייבש על גבי קצוות השיער, והסרתם לאחר מכן תהיה כרוכה בפגיעה בתפקוד שיער המברשת. על כן, לאחר כל שימוש, יש לנער מהמברשת את כל שיירי חומר האיפור, אך יש לעשות זאת בעדינות ובמתינות.
2. אחסון במיכל מתאים
נושא חשוב נוסף בתחזוקה של מברשות האיפור הוא נושא האחסון. את מברשות האיפור מומלץ לאחסן במכלים קשיחים המתאימים בגודלם למברשות המאוחסנות בהן. אחסון המברשת בנרתיק גמיש יכול לגרום בקלות רבה להרס שיער האיפור בעקבות לחץ המופעל על ראש שיער האיפור בתוך הנרתיק, או על ידי חפצים אחרים המונחים יחד עם הנרתיק בתוך התיק.
לא כל מברשות האיפור שתקני בחנות יגיעו עם מיכל אחסון קשיח, אך אין זה פוטר אותך מלארגן קופסה קטנה שתתאים למברשת, ולצורך העניין תוכלי לעשות שימוש בכל קופסת פלסטיק פשוטה. בתוך קופסת הפלסטיק תוכלי לאחסן מספר מברשות, אך עלייך להקפיד על כך שאינך מערבבת בין מברשות שבהן נעשה שימוש למריחת חומרי איפור לחים, ובין מברשות שאמורות להישאר יבשות. ככלל, מברשות איפור שראש השיער שלהן נותר לח לאחר השימוש, רצוי לאחסן בנפרד לחלוטין. את כל יתר המברשות בהחלט ניתן לאחסן יחד באותה הקופסה.
3. שטיפת מברשות איפור
שטיפת מברשת האיפור היא פעולה שכדאי להימנע ממנה בכל מקרה. ישנן מברשות הבנויות לכך, אך עבור מרבית המברשות, שטיפה כזאת יכולה לגרום נזק לשיער המברשת. הקפדה על ניקיון ראש המברשת לאחר השימוש, ייתר את הצורך בשטיפתה אחת לתקופה, ואם את מרגישה הכרח לשטוף את המברשת, עשי זאת בעדינות, עם מינימום מים ודאגי לייבוש מהיר של ראש המברשת, אפילו באמצעות מייבש שיער. לעולם אל תחזירי לאחסון מברשת איפור לאחר שטיפה, כששיער המברשת נותר לח.