מ"בוסתן אברהם" אל "שער האהבה"

בחורה עם מחשב נייד
Gangi N all that jazz- זוהר פרסקו. קרדיט
Gangi N all that jazz- זוהר פרסקו.

נסים דקוואר וזוהר פרסקו, יוצאי ההרכב המיתולוגי "בוסתן אברהם" פותחים את שער האהבה במופע

"באב אל הווא"

בבית הקונפדרציה – הבית למוזיקה אתנית ולשירה בירושלים

13.2.2019

במסגרת מופעי החורף של בית הקונפדרציה

בית הקונפדרציה – הבית של המוסיקה האתנית והשירה בניהולו של אפי בניה, יארח בירושלים את  ההרכב החדש המוסיקלי החדש בראשות הכנר נסים דקוואר ונגן כלי ההקשה זוהר פרסקו ,שני מוזיקאים פורצי דרך בסצנת המוזיקה האתנית בארץ ויוצאי להקת בוסתן אברהם.

במופע , תחת הכותרת "באב אל הווא" – (שער הרוח וגם שער האהבה בערבית) יבצע ההרכב מבחר יצירות מקוריות של דקוואר ופרסקו, הפורשות מבט מעמיק אל תוך עולמות המקאם, ומתוכם הם וחבריהם ליצירה יצללו לעולמות חדשים ומסעירים של צלילים וקצב.

במופע יחברו לדקוואר ולפרסקו המלחין-יוצר-נגן העוד, הלאוטה והבוזוקי אורי שפי, נגן הקונטרבאס חגי בליצקי (שהיה שותף למופע "מאחורי הצלילים"), נגנית הנאי מורן קנר ונגן הקאנון שראל הכהן.

[youtube iZInk0sNNvE]

המופע יתקיים בבית הקונפדרציה  ביום רביעי, 13.2.2019, בשעה 20:30.

כבית למוסיקה אתנית ושירה דקוואר ופרסקו הם אורחי כבוד בבית הקונפדרציה מאז היווסדו ובאופנים שונים: בהרכבים משותפים כבוסתן אברהם וטריו זיריאב אך גם במופעי סולו של כל אחד מהם,  בסדרות השונות של בית הקונפדרציה ובפסטיבלי העוד הבינלאומי בירושלים.

הם הופיעו בפסטיבל העוד לפני כשנתיים, במופע "מאחורי הצלילים", בו הציג דקוואר יצירות מקוריות והשניים ניגנו יחד.

נסים דקוואר הלחין שירים לזמרת אמל מורקוס ועומד בראש תזמורת תרשיחא למוזיקה ערבית. פרסקו מופיע ברחבי העולם ושיתף פעולה עם קשת של מוזיקאים שונים, ביניהם פיליפ גלאס, רוס דאלי, ארא דינקיג'יאן, עומר פארוק טקבילק וגלן ולז.

זוהר פרסקו מופיע לעיתים קרובות עם הזמרת אחינועם ניני והגיטריסט גילי דור, והתארח בהופעות ובאלבומים של אהוד בנאי, ברי סחרוף, יהודית רביץ, שם טוב לוי ואתי אנקרי. דקוואר ופרסקו הם מורים מבוקשים, שהעמידו דורות של מוזיקאים הממשיכים את דרכם.

האירועים  בתמיכת משרד התרבות והספורט, מינהל התרבות ועיריית ירושלים, האגף לתרבות.

 

באב אל הווא

מחיר כרטיס למופע: 60 שקלים

לרכישת כרטיסים: בימות,

http://tickets.bimot.co.il

בטל' *6226, 02-6237000

 

למידע נוסף:
"בית הקונפדרציה" בפייסבוק

אתר בית הקונפדרציה: http://www.confederationhouse.org

טל' 02-6245206, שלוחה 4

marina
בלוגרית דיסלקטית עם הפראות קשב וריכוז שכותבת עם שגיאות כתיב לא יודעת מתי כותבים עם "י" ומתי בלי....אבל תמיד יודעת מה להגיד :-))))