מבוא לאנליטיקס או פיזיקה גרעינית

על פי ויקיפדיה: פִיזִיקָה  היא ענף במדעי הטבע החוקר את חוקי היסוד של הטבע כפי שהם באים לידי ביטוי בכל מערכת הניתנת לתצפית, בכדור הארץ ובחלל.

לא במקרה פיזיקה היה המקצוע השנוא עלי בתיכון .

הנושאים בהם עוסקת הפיזיקה כוללים תנועת עצמים, התנהגות החומר, חקר האנרגיה והשפעת חוקי טבע מסוימים על רצף המרחב והזמן.

רק ההסבר של המקצוע הזה עושה לי צמרמורת ואי נוחות בכל הגוף.

השבוע ביום רביעי הגעתי לשיעור השלישי של הקורס האהוב עלי שיווק דיגיטאלי, קורס שנותן לי כלים מעולים לקדם את העסק שלי chic&comfy. כבר בשבוע שעבר קארין הזהירה אותנו שהשיעור הזה יהיה יותר קשה מהאחרים, שזה יהיה שיעור עם מספר הרצאות לא פשוטות ומי שצריכה שתיקח ריטלין.

כמובן שדווקא באותו היום היה לי יום עמוס ולחוץ מהרגיל והגעתי ממש בטרפת לשיעור.

מזל שהיו לי 15 דקות לפני תחילת השיעור בהן פרקתי הכל על חברותי לקורס (המהממות) והן כמו ספוג ספגו הכל ואני הרגשתי שעכשיו יש לי אוויר,עכשיו יש לי מקום לשמוע את ההרצאות הכבדות שהכינו לנו לשיעור מספר 3.

23004435_1475723792518519_6888169180243850466_o

צילום:גלית סבג.

הרצאה ראשונה יהודה קוגן. סמנכ"ל שיווק, גוגל ישראל. הרצאה שניה אריאל רון. ראש תחום אנליזה, יוניברסל מקאן.
הרצאה שלישית שביט קמלגרן. ראש תחום SEM ,יוניברסל מקאן.

מה היה בהרצאות האלו? הרבה מאוד מספרים, הרבה מאוד סטטיסטיקה ,מאזנים,דיאגרמות,השוואות,מילים כמו: המרה,בריף,מקורות תנועה,מדדי איכות.

וואו זהו רק מלחזור על הכל נהיה לי שוב בלאגן בראש ובאמת שאני לא יודעת איך לגשת לכל זה.

22894496_1705887179445224_2863532183245668687_n

ואם כל זה לא די קיבלנו לסיום שני דפים גדושים במשימות לימודיות שישפרו לנו את היכולות והמקצועיות לעקוב אחרי הנכסים הדיגיטאלים שלנו.

בנתיים הסתכלתי על הדפים הם הסתכלו עלי חזרה נכנסתי לגוגל אנליטיקס ראיתי דיאגרמות גרפים אחוזים ומספרים ואני משכנעת את עצמי שאת אמשיך להסתכל עליהם שוב ושוב באמת אבין מה הם אומרים לי.

למרות שקארין אמרה שהשבוע לא צריך לכתוב בלוג כי יש לנו מספיק שיעורי בית, אני בחרתי כן לכתוב. בחרתי לכתוב כדי לפרוק את התיסכול כדי לשחרר , כדי להוציא החוצה את כל המילים והמשפטים האלו שעושים לי בלאגן בראש.

אני יודעת למה בחרתי בדרך הזו . בחרתי בה כי היא יותר נעימה ופחות מלחיצה, בחרתי בה כי אני יודעת שכאן אצליח ,כאן הסיכוי להיכשל כמעט ולא קיים. אני כותבת בלוג מוציאה את תסכולי אתם תקראו תעודדו ותפרגנו ואני ארגיש שוב טוב עם עצמי.

אז בעצם זה הכל פיזיקה : השפעת חוקי טבע מסוימים על רצף המרחב והזמן. ככל שיש יותר תצפיות ומתקבלים יותר ממצאים מביצוע של ניסויים, עשויות התאוריות הללו להתעדכן ולהשתכלל.

הפעם החלטתי לא להיבהל לא להלחץ וללכת עם הפיזיקה. החלטתי לעשות הרבה תצפיות על הגרפים והדיאגרמות ולאט לאט להתחבר לנושא.

אחרי חצי שעה של תצפית בגוגל אנליטיקס אני יודעת כמה ביקורים יש לי באתר,כמה משתמשים ומה שיעורי היציאה .

analitics

אז לאט לאט אני אבין גם איך לשפר את כל זה את זה וגם אצליח לכתוב בריף ובעצם זה לא פיזיקה גרעינית ואלו כלים שיעזרו לי ללמוד להבין את הנכסים הדיגיטאלים שלי טוב יותר.

 כבעלת עסק עצמאי אני מוצאת את עצמי כל יום לומדת דברים חדשים, כל יום נחשפת לדברים חדשים וגם אם חלקם בהתחלה ניראים או נשמעים לי כמו פיזיקה גרעינית, עם קצת התמדה ורצון אני מוצאת שהם פחות מלחיצים ומסורבלים ממה שהם נשמעים.

ובחיוך גדול אני נכנסת לשבוע החדש כי בשיעור מספר 4 השבוע, נלמד שיווק בסושיאל וזה הרי האהבה הגדולה שלי .

ואם אתם באמת רוצים לעזור לי להצליח בלימודים שלי כנסו לאתר שלי www.chicandcomfy.co.il תכירו את המוצרים שלי פרגנו בלייק או בחוות דעת נעימה, השבוע יש גם מבצעים לכבוד חג הקניות SHOPPINGIL .

שבוע טוב,

יעל טייץ.

יעל טייץ
אמא לחמישה ילדים ,נשואה בהרבה אושר ואהבה ,בעלת עסק לטקסטיל יחודי chic&comfy, רוכשת אהבה גדולה מאוד לבישול ואפיה , אוהבת ספורט במינונים נמוכים,פעילה בהתנדבות בעמותת מעגל נשים 911 הרצליה-כ.שמריהו.מכורה לדיגיטל.