מארב לילי / רוברט ברינדזה

מפקחת הבילוש אריקה פוסטר חוזרת בפרשה חדשה.
זה התחיל ברצח של רופא משפחה שנחנק למוות, אך עד מהרה קורבנות נוספים הצטרפו.
מה עליה לעשות כדי לעצור את הרצח הבא ?
על כך במותחן המצוין הזה.

993400

 

כשאורבים לך בלילה אתה נחשב מת – כך מופיע על גבי הכריכה של הספר הנפלא הזה!

אז כן, הדמות ארבה להם בלילות, פלשה לקודש הקודשים שלהם, לביתם הפרטי והסתתרה, ואז ברגע חולשה – היא תקפה.

היא דאגה לפלס את דרכה לכל אחד מבתי הקורבנות מבעוד מועד, סללה את דרכה בצורה מושלמת. היא עשתה שיעורי בית, הכירה את "המועמדים" היטב, ידעה את החוזקות והחולשות שלהם, ותכננה את הרצח בקפידה.

הדמות – כך כינה המחבר גם בספר זה (כמו בספרו הראשון) את מי שביצע את מקרי הרצח המזעזעים הללו, והוא לא חסך מאיתנו את תיאורי הזירות לפרטי פרטים, והם לא היו קלים כלל ועיקר.

כל הנרצחים – גברים לבנים, לחלקם היו חיי מין פחות קונבנציונליים. כולם סוממו, נכפתו ונחנקו בעזרת "שקית התאבדות" או "שקית יציאה"  – כפי שכונתה בספר.

מה הקשר שלהם לעומד מאחורי מעשי הרצח הנוראיים ? האם מדובר ברוצח סדרתי ? מדוע ביצע את הרציחות הללו ?

פה מפקחת הבילוש אריקה פוסטר נכנסת לתמונה, והיא עושה זאת כמו שרק היא יודעת לעשות.

אריקה אינה דמות קלה לעיכול, בטח לא על ידי הממונים עליה. היא לא שועה למוסכמות, לא ניתנת לתמרון בקלות. משחקי אגו או הטיות פוליטיות לא יהיו אלו שינחו את דרכה או יובילו את קו החקירה שלה. היא לא מפחדת מדבר. יש לה אג'נדה מאוד ברורה והיא  חקר האמת ! היא לא תסטה ימינה או שמאלה בדרכה לגילוי מי שעומד מאחורי הפרשה הנוכחית, גם במחיר סיכון חייה שלה.

אריקה מוכרת לנו מספרו הראשון של ברינדזה שתורגם בישראל – הנערה בקרח (שהיה מצוין לא פחות). חייה הפרטיים עברו טלטלה קשה, עת בעלה נרצח בקרב יריות קשה, בניסיון השתלטות צוות משטרתי בראשותה של המפקחת פוסטר. ניסיון שלמרבה הצער נחל כישלון צורם לצד אבדות רבות, לרבות בעלה של אריקה. הטראומה מהעבר לא מרפה ממנה, ומלווה אותה בכל צעד ושעל.

זה המקום להדגיש כי הספר ניתן לקריאה בנפרד מבלי הכרח לקרוא את הראשון. ישנם אזכורים מינוריים ביותר למתרחש בספר הראשון אך מדובר בפרשה אחרת, נפרדת ולא קשורה.

אני בכל מקרה ממליצה לקרוא את הספר הראשון, ולו בשל העובדה שהוא פשוט נפלא.

הספר כתוב בגוף שלישי ומתאים מאוד לעלילה. זאת ועוד, כבר באמצעיתו של הספר (אולי קצת יותר) הקורא כבר מבין מי עומד מאחורי המעשים הנפשעים. תחילה חשבתי לעצמי, מה יהיה עכשיו ? עוד חצי ספר לפני ? מה כבר אפשר לחדש לי ? אך הספר לא ירד ברמת המתח. ככל שהזמן נקף והחקירה התקדמה (גם אם לא בערוצים הרשמיים שלה), המצוד הלך והתהדק עד לסוף הפנטסטי.

לסיכום – אריקה פוסטר חוזרת ובגדול ! היא חזקה, היא חדה, היא מקצועית, והיא תתפוס את הרטצח הבא.

מחכה בקוצר רוח לספר הבא בסדרה.

קריאה מהנה מובטחת.