מאמסנס ואני – האתגר בניהול סטארטאפ שמשנה חיים לאימהות ותינוקות

אני אוהבת לקחת חלק במיזמים מעניינים ובשנים האחרונות אף להיות בחזית החדשנות והטכנולוגיה. לאחרונה הצטרפתי להוביל סטארטאפ חדשני בתחום הבריאות הדיגיטאלית שמודד את צריכת החלב של התינוק בהנקה בזמן אמת.

בחורה עם מחשב נייד

לאחרונה מוניתי כמנכ"לית חברת מאמסנס, סטארט-אפ פורץ דרך בתחום הבריאות הדיגיטלית שפיתח סנסור לביש, קטן וחכם המסייע לאימהות חדשות עם אחת הבעיות הגדולות שעומדות בפני אותן האימהות שבוחרות להניק, חוסר הידיעה של כמה חלב התינוק ינק בפועל בזמן הנקה.

[youtube Hy-XfJnSO6I nolink]

בכל שנה נולדים כ- 135 מיליון תינוקות ברחבי העולם, מתוכם כ-66 מיליון תינוקות יונקים בלעדית. ארגון הבריאות העולמי (WHO) ממליץ על הנקה בלעדית של תינוקות עד גיל חצי שנה על מנת להשיג צמיחה, התפתחות ובריאות אופטימליים. ברוב המדינות המפותחות, שיעור ההנקה של ילודים (newborns) הוא גבוה, ועומד על יותר מ- 80% בחודש הראשון לחיי התינוק. עם זאת, 85% מהאימהות מפסיקות להניק בשלב מוקדם, עוברות להשתמש בתחליפי חלב ואינן מניקות את תינוקן למשך הזמן המומלץ. ע"פ ארגוני הבריאות הגדולים (CDC, NIH, WHO) הסיבה העיקרית לכך נובעת מחוסר ביטחון בהנקה – דאגה מכך שהתינוק אינו מקבל את כמות החלב הנדרשת.  בניגוד להאכלה מבקבוק, שם כמות החלב הנצרכת נמדדת באופן מדויק, בהנקה אין דרך אפקטיבית ומידית לדעת כמה התינוק אכל.

אימהות רבות חוששות שהן אינן מספקות לתינוק את כמות החלב הרצויה, ותחושה זו של חוסר ידיעה גורמת להן לזנוח את ההנקה לטובת הבקבוק לאחר זמן קצר. עם זאת, המחקר הרפואי מעיד כי לרוב האימהות אין באמת מחסור בחלב, ולכן הפסקת ההנקה נובעת כמעט אך ורק בשל חוסר וודאות ולא בשל בעיה אובייקטיבית בצריכת החלב של התינוק.

אמנם אני כבר עברתי את הגיל בו אני נחשבת קהל מטרה בעצמי, אבל אין ספק שברגע ששמעתי על החברה והמוצר ידעתי שאני רוצה לקחת את האתגר הזה על עצמי, מאחר ויכולתי להזדהות מיד עם הפלאשבק שעלה לי על ההנקה של ילדיי שלי שעלו וצפו ותאמו את כל מה שאני שומעת לאחרונה מהסביבה הקרובה "הלוואי שהיה את הפתרון הזה כשאני הינקתי" וכן כן אפילו בצד הגברי שמעתי לא אחת "אם היה את המוצר הזה כשאשתי הניקה, היה נחסך הרבה תסכול".

אני בטוחה שכמעט כל אם – ובאופן ספציפי אימהות טריות – עוברת איזושהי חוויה בהקשר של הנקה עם התינוק הראשון ואף יש תאמרנה בכל אחד מהילדים.

רוב רובן של האימהות שאוטוטו עומדות ללדת, מצפות ללידה טבעית וחושבות על הנקה בלבד, לפחות בשנה הראשונה של התינוק. למרות ההתעקשות התמידית של אנשי המקצוע הרפואיים בבית החולים – "התינוק שלך רעב", "את צריכה לתת לנו לתת לו בקבוק – רק כדי למלא אותו", "רק כדי להרגיע אותו", האימהות עדיין בשלב זה מתעקשות לנסות ולתת להנקה בלעדית הזדמנות.

אז הנה הגעת הביתה, ועכשיו זה את והתינוק,  ולמרות כל הכאבים והעייפות אי אפשר לנתק את החיבור הרגשי, ואת כל כך מצפה להניק את הילד/ה שלך ונראה שהוא אוכל אבל, הספק מתחיל להתגנב. אולי הוא תמיד היה שם, מחכה שתתני לו מקום, והנה פתאום את מטילה ספק ביכולתך לספק מספיק חלב מהנקה בלבד. התינוק בוכה כל הזמן. האם זה בגלל שהוא עדיין רעב ? והוא לא שקט ונראה חסר מנוחה, ולא נרדם ורק בוכה ואז הספק מפנה את המקום לתסכול ולחרדה שלך, האם הילד שלי אוכל מספיק?

אז נכון, הבאת יועצת הנקה הביתה מיד לאחר השחרור מבית החולים, אפילו עשית זאת פעמיים, שלוש, ונראה שעכשיו כשיש לך את ההבנה עם הסיוע שקיבלת, את קצת יותר רגועה, אבל היא לא צמודה אליך יום יום בכל האכלה ואת צריכה להמשיך להתמודד עם התחושות שהנה, נראה שהכול כבר בסדר, אבל שוב, האם הוא באמת אכל מספיק?

כל כך הרבה סיפורים דומים מסתיימים בכניעה לתסכול כשהאם נכנעת ללחצים שלה אם פנימיים או חיצוניים ומהר מאוד מתחילה להשלים את ההאכלה עם פורמולה כזו או אחרת, מה שללא ספק משפיע על ההנקה עוד יותר, עד לכדי הפסקתה לגמרי.

אז איך זה שעד היום אין מוצר שיכול למדוד את כמות החלב שהתינוק מקבל מהנקה? זה היה פותר כל כך הרבה מהחרדות – רק לדעת את צריכת החלב! אז למרבה השמחה, המוצר הזה פותח וכבר קיים ולאחר ניסיון מוצלח בקרב נשים מיניקות ברחבי העולם, הוכיח עצמו כפתרון מושלם.

אז המשימה שלי ברורה! להמשיך ולהפיץ בעולם את המוצר ולתת לאימהות מיניקות שקט נפשי בידיעה של כמה התינוק שלהן אכל בזמן הנקה. אבל, על מנת ולגדול בצורה משמעותית, החברה זקוקה להשקעה, ולכן אני מזמינה כל אחת ואחת מכם להצטרף אליי כמשקיעה בחברה.

לאחרונה יצאתי בגיוס המונים בעבור מניות בפלטפורמת אקזיטוואלי, במטרה להשיג מימון על מנת ולהתקדם לייצור המוני, זאת לאחר שכבר הוכחנו את הצורך והביקוש למוצר בשוק הגלובלי עם מכירה ראשונית של עשרות אלפי יחידות בחנויות ענק בארצות הברית כמו Target, BabyRus ועוד.  מדובר בהשקעה מינימלית של כמה אלפי דולרים.

ניתן להיכנס לעמוד הקמפיין לקבל מידע מפורט ללחוץ "מתעניין בהשקעה" – מאוד פשוט!

והכי חשוב זכרו:
כשאתן משקיעות ב Momsense אתן משקיעות בפתרון משנה חיים לאימהות ותינוקות.