מאמה ליגה!

ובו מתגלה כי גברת הבלים היא סופר-אמא רומניה. בחיי.

היה זה יום בהיר של קיץ. לא, לא נכון. היה זה יום צהוב, בשיאה של סופת האבק הסורית. אבל של קיץ. נסעתי לעבודה. חזרתי מהעבודה. כנסי לאוטו, קחי את יובב לאימון ג'ודו שלה, כנסי שוב לאוטו, הביאי את שמשון לאימון ג'ודו שלו, כנסי לאוטו בשלישית והשיבי את יובב לבטח אל ביתה, כנסי לאוטו בפעם המיליון ואספי את שמשון מהג'ודו שלו: חם, מיוזע, פרצוף אדום עגול בשדה של חליפה לבנה. ממש דגל יפן. ואז טלפון מאבי המשפחה: "אולי תקפצו לקניון החדש ותביאו פיצה?". יצאנו שוב מהאוטו, בשלב הזה שקלתי חמישה קילו יותר מאשר בבוקר, רק מכל האבק ששאפתי בטיולים של כל היום. הפיצריה מלאה עד אפס מקום בלקוחות שלא שמעו על מדבריות סוריה, וכל מה שיש להם בעיניים זה האדום של הפיצריה בקניון החדש. קיצר, חזרנו הביתה בידיים ריקות ועם ריאות מלאות.
רגע לפני שהתמוטטתי על הכורסה, הבנתי שעדיין צריך לאכול ארוחת ערב, כי הפרחחים בקפיצת גדילה וגם עשו ספורט וגם כי אי אפשר לחיות רק מהחול הסורי. אז בישלתי לכולנו בוץ. בוץ (המאכל, לא הערבוב של חול סורי במים) ידוע גם בשם הרומני הקלאסי ממליגה קו ברנזה. או בעברית: ממליגה עם גבינה. הי! אל תיגעלו לי פה! אם זה היה באיטלקית, הייתם קוראים לזה פולנטה די פרומאז'יו והייתם משלמים על זה 87 שקל למנה וכותבים על זה בבלוג שלכם.

יאללה, לעבודה! והיום, עם הוראות הכנה אינפוגראפיות. כי אי אפשר להסביר מרקם של ממליגה.

11

 Mamaliga cu Brinza – ממליגה עם גבינה

המצרכים למנה אחת – אפשר להכפיל כמויות בשמחה ובששון!
4 כפות גדושות קמח תירס – אני אוהבת להשתמש ב-Bergamasca של חברת ניקולי. יש בכל סופרמרקט.
300 מ"ל מים
קורט מלח
מבחר גבינות שאוהבים: קוטג', צהובה, כחולה, משולשת, בולגרית. אם יש לכם קרובים מרומניה ששלחו לכם בורדוף, זו הגבינה הקלאסית למאכל הזה.

כלים ספציאל
סיר קטן (אבל שיכיל הכל), וכף עץ.

אופן ההכנה
שמים בסיר את המים, ומוסיפים את קמח התירס וקורט מלח. מבשלים על אש קטנה תוך כדי ערבוב. בתמונות הבאות תראו איך זה צריך להיראות:

col3aaa

עכשיו, מסדרים בצלחת:

clo4aaa

וזה הכל. תאכלו, זה מתקרר, אבל תיזהרו כי זה חם.

אה, כן. עוד דבר אחד. אחרי שחילקתם את הממליגה לצלחות, עוד לפני שתשבו לאכול, שימו את הסיר בכיור ומלאו אותו מייד במים עד למעלה. אתם תודו לעצמכם כשתבואו לשטוף כלים אחר כך.

אז, אחרי שאכלתם ושבעתם, כבר ניחשתם איזה שיר בחרתי להיום? כן? לא?

[youtube unfzfe8f9NI nolink]

 

 

היו שלום, ונשיקות עם רוז’ מגברת הבלים!

♥ הי! אהבתן מה שקראתן? אתן מוזמנות לעקוב אחריי באופן קבוע, בכפתור “עקוב אחרי” כאן למעלה או בדף הפייסבוק שלי גברת הבלים ♥