מאחורי כל זה/ נירית הלבני

שני אנשים שונים נפגשים על 'שביל ישראל'. שניהם יצאו למצוא תשובות, למצוא תקווה ופתרונות. האחד ממאן לקבל את בגידתו של הגוף והשני נע בין רגשות אהבה לבין אמנותו. האם השביל הפיסי, יוביל אותם בשביל הרגשי הנכון?

מאחורי כל זה

על סלע רחב אחד הוא נעמד. עינו קולטת משהו לבן מתחת לאחד השיחים. הוא מתכופף לראות. הוא לא מאמין כשהוא מזהה את אחד מספרי עמיחי שהוא הכי אוהב. מאחורי כל זה מסתתר אושר גדול. הספר רטוב כולו. כנראה נפל מתרמיל של אחד המטיילים ונשאר חשוף לחסדי הגשם שירד אתמול. הדפים כבר התחילו להתייבש אבל עדיין דבוקים זה לזה. הוא עומד ומתבונן בספר ונזכר…
עמיחי מוצא בשביל את ספרו של גיורא, הוא אף פוגש את אשתו מבלי לדעת. גיורא פוגש גם הוא את אהובתו של עמיחי כשהלך לקנות ציוד טיולים. חייהם של השניים מתערבבים מבלי משים. אותו הספר " מאחורי כל זה מסתתר אושר גדול" של יהודה עמיחי, ששניהם כה אוהבים מסמל את האוניברסליות האנושית, שלמרות הגיל, הדת וכל השוני, עדיין כולנו חווים רגשו עזים, תהפוכות נפש, וצריכים למצוא את דרכנו בחזרה בשביל החיים.

הספר מתאר שני אנשים שונים, איש מבוגר וחולה ובחור דתי אחרי צבא, הנפגשים על "שביל ישראל". שניהם יצאו למצוא תשובות, למצוא תקווה ופתרונות. האחד ממאן לקבל את בגידתו של הגוף והשני נע בין רגשות אהבה לבין אמנותו.
האם השביל הפיסי, יוביל אותם בשביל הרגשי הנכון? האם הוא יאפשר להם למצוא את התשובות שחיפשו בתוך עצמם?

גיורא בן דוד, הוא קיבוצניק בן 65 החולה ב- אי- אל- אס. הוא אף פעם לא נטש את מטעיו ובטח שלא לתקופה כה ארוכה. אבל משהו בו ממאן להיכנע למחלה.
הוא יודע, שהסימנים שהגיעו לא ייעלמו כל כך מהר, וגם אם ההקלה שהוא חש כרגע היא אמיתית, מה יקרה אם פתאום תכאב לו היד, או גרוע מזה, יתקפלו לו הרגליים עם משקל כבד כל כך על הגב? באמצע שום מקום, הרחק מכל יישוב, ללא קליטה בסלולרי, ללא יכולת להזעיק עזרה?
אבל, זו הפעם הראשונה בחודש האחרון שהוא מרגיש טוב…
משהו בו ממאן לקצר, דוחק בו להתחיל בהתחלה וללכת כמעט עד לסוף או לאן שיתיר לו גופו. הוא מרגיש שלראשונה בחייו משהו חזק ממנו מורה לו את הדרך.
סימני המחלה כאילו נעלמו, ואת מקומם תפסו סימני הליכה. המתח והפחד של היום-יום התחלפו בהתרגשות ובדריכות לקראת הצעידה אל הלא נודע. הוא חשב לעצמו שהוא גאון, שהמציא שיטת טיפול חדשה.

עמיחי סגל הוא בחור דתי, שהתאהב בצבא במדריכת כושר חילונית יפה. הוא יודע, שאין להם עתיד. הוא הרי קשור בכבלי האמונה והיא קיבוצניק חילונית. אם ייכנע לליבו, הוא יצטרך לוותר על כל מה שגדל עליו. אך, ליבו לא מרפה…
הוא יוצא למסע בשביל ישראל כדי לשכוח אותה ולמצוא את דרכו בחזרה לעצמו. אך, האם הלב ישכח?
רבי נחמן מברסלב אמר שהמחסום הגדול ביותר שמונע מהאדם להשיג את מבוקשו הוא חוסר האמונה שהדבר ביכולתו. במילים אחרות אפשר לומר שהאמונה היא יסוד הכול.

לאן שביל ישראל יוביל את עמיחי וגיורא?

מוזמנים לקרוא בספר.

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)