לתחזק את הרכב בעצמך ובקלות

מתחזקת בעצמך את הרכב? במאמר הבא נעסוק בטיפים ודרכים שיעזרו לך לחסוך כסף ולפעול נכון יותר שמדובר בתחזוקת הרכב שלך…

הנה מספר דברים שכדאי שתדעי…

  • הכנה לטסט השנתי לרכב – ראי את הטסט השנתי ממש כמבחן שהרכב צריך לעבור על מנת להיות כשר להיות בכביש. ממש כמו שלא מומלץ להגיע למבחן עיוני לא מוכנים כך גם שמדובר ברכב, רגע לפני שאת מגיעה מומלץ לבצע בדיקה מהירה אצל המוסכניק שיבחן עבורך את מצב הבלמים, הצמיגים, תאורת הרכב וכד' על מנת שלא תיכשלי בגלל משהו שיכולת לתקן קודם לכן ולחסוך את ההתעסקות בשנית. אולי כדאי לציין כי ישנו שירות מטעם מוסכים אשר מציע לך להעביר עבורך את הרכב במקומך, העלות הממוצעת היא 200 ₪ אך לעיתים זה שווה את ההוצאה בהתחשב בזמן וכאב הראש שזה חוסך.
  • השיגי את החלק בעצמך – ישנם מקרים בהם נדרש להחליף חלק ברכב וברוב המקרים אנו בוחרים לתת למוסכניק שלנו להשיג עבורנו את החלק. מה שלא כולנו יודעים היא העובדה שהשגת החלק על ידי המוסכניק כרוכה ברוב המוחלט של המקרים בעמלת תיווך על אף שמדובר בשיחת טלפון בלבד (משלוחן של חנות חלפים מביא עד אליו את החלק). לכן, בפעם הבאה שקלי את האפשרות להשיג בעצמך את החלק ולחסוך את עמלת התיווך, ראשית מומלץ לוודא עם המוסכניק כי זה מקובל עליוו שתשיגי את החלק בעצמך, ישנם מוסכים שזה מקובל וישנם שלא. תוכלי להשיג את חלקים בחנויות חלפים, מגרשים העוסקים ברכבים לפירוק או אפילו באתרי אינטרנט בחלק מהמקרים.
  • ערכי השוואת מחירי ביטוח – עלויות הביטוח מסתכמות באלפי שקלים והאמת היא שרוב חברות הביטוח מעניקות למבוטח פחות או יותר את אות התנאים. לכן, רגע לפני שאת מחדשת את הביטוח מול חברת הביטוח אליה את רגילה, וודאי כי אינך נלקחת כמובן מאליו בזמן חיוב התשלום. במידה ותקבלי הצעת מחיר סביר להניח שחברת הביטוח תעדיף לשפר את ההצעה במקום לאבד אותך כלקוחה קבועה. היום קל מתמיד לבצע השוואת מחירים, אין צורך כמו בעבר להשקיע זמן ארוך בהמתנות בשיחות ארוכות, פשוט קבלו הצעות אונליין.
  • לא חייב מוסך מורשה – במידה ומדובר ברכב חדש שעדיין עם אחריות יצרן ההמלצה היא כמובן כן לטפל במוסך המורשה (זה התנאי לטובת האחריות) אך אם אין כך הדבר לא תמיד כדאי לבקר במוסך המורשה בכל בעיה שצצה. ישנם לא מעט בעיות שכיחות שיעלו הרבה יותר רק בגלל שמדובר במוסך המורשה, ברוב המקרים תוכלי לחסוך מאות שקלים בבחירת מוסך אחר שיבצע את העבודה ועדיין תוכלי לבקש שיותקנו חלקי חילוף מקוריים.

 

לטיפים נוספים בנושא רכב לחצו >>