לשפץ את הבית על חשבון הקבלן עם הליך פינוי בינוי

פינוי בינוי
פינוי בינוי

חוק פינוי ובינוי זהו חוק המאפשר הריסת בניינים ישנים ורעועים והקמה במקומם של בניינים חדשים. בזמן הבניה המחודשת יעמדו לרשות הדיירים דירות חדשות למגורים, תשלום שכ"ד על חשבון הקבלן והובלה של תכולת הדירה.

בעת התהליך תושבי האזור הישן מקבלים דירה חלופית כולל רהיטים וערבות על הדירה הישנה, והקבלן מקבל היתר לבנות עוד קומה או שתיים בנוסף למה שהיה בבניין הישן, עליהן הוא פטור מתשלום עבור מקרקעי ישראל.

חוק פינוי ובינוי

חוק פינוי ובינוי זהו מצב בו כל הגורמים המשתתפים מרוויחים. הדיירים מרוויחים ונהנים מהעלאת ערך הנכס שלהם, עליו הם פטורים ממס השבחה. בעת הבניה המחודשת הדיירים יגורו בדירה איכותית ומרוהטת על חשבון הקבלן , וכמובן- הדיירים יקבלו ערבונות לכך שיהיה להם בית לחזור אליו בסופו של התהליך.

מהצד של הקבלן, הקבלן מרוויח עוד מספר דירות עליהן הוא פטור מתשלום למקרקעי ישראל על הקרקע, והעירייה גם היא מרוויחה את שיפור פני העיר- בלי שתצטרך להוציא מחשבון משלם המסים.

החיסרון הוא שלא כל מקום ישן מוכרז מיד כמתחם פינוי ובינוי. רק אזורי מגורים ישנים מאוד .אם הבית המשותף בו אתם גרים ישן וטרם הכריזו עליכם כמתחם פינוי בינוי, אתם יכולים לקחת את המושכות לידיכם, לפנות לעירייה ולחתום על חוזה עם קבלן באותו הנוהל של חוק פינוי ובינוי. הליך דומה שאינו מצריך הריסת הבתים הוא תמ"א 38. תוכלו לרכז את כל חתימות הדיירים ולפנות לקבלן בעצמיכם בלי תיווך העירייה. על ידי שיפוץ הבניין וחיזוק היסודות שלו תקבלו בניין מגורים יפה יותר ויציב, והקבלן יוכל לבנות עוד קומה או שתיים בבניין וליהנות מהרווח של מכירת הדירות. נוהל תמ"א 38, זהו נוהל שהוקם בכדי לדרבן את הציבור לחזק את בנייני המגורים והיסודות שלהם כך שיעמדו בפני רעידות אדמה.

חוק פינוי בינוי מוודא שהדיירים יקבלו דירה חלופית וערבונות על הדירה הישנה , כך שאין שום הפסד כספי עבור הדיירים. להיפך, הדיירים מרוויחים בית חדש ויציב ששוויו שווה הרבה יותר מערך הדירה הישנה.