לשנות באמת / נעמי דותן

ספר מעולה! למטפלים בילדים, ליועצות חינוכיות, למורים ולהורים. תכנית בעשרה צעדים לטיפול בקשיי ויסות רגשי בילדים. מודל פסיכולוגי מודרני ומעודכן להפחתת סבל ומצוקה ולהגברת רווחה נפשית ורגשית.

לשנות

לשנות באמת / נעמי דותן

מקור

220 ע'

עיון

ספרי ניב

..

"ספר ייחודי שמציג, מסביר ומבהיר, בפעם הראשונה בשפה העברית, גישה פסיכולוגית טיפולית לילדים המתבססת על מחקר מדעי עכשווי, על הוכחות מדעיות בנוגע ליעילות הטיפול ועל ניסיון עשיר של מטפלת בילדים ובנוער (child psychotherapist)" כך כתב על הספר ד"ר יופ מאיירס, פסיכולוג קליני, ראש המגמה לפסיכולוגיה חינוכית וקלינית של הילד באוניברסיטה העברית בירושלים.

הספר מציג תוכנית טיפול אינטגרטיבית המבוססת על גישות עדכניות לטיפול בילדים ברוח הטיפול הקוגנטיבי-התנהגותי . את התכנית פיתחה נעמי דותן, ובה היא שמה דגש מיוחד על הגישה הרציונלית-אמוטיבית התנהגותית, פרי  ניסיון טיפולי של 25 שנים.

בין הנושאים הנדונים:

הגדרת מטרות הטיפול, סגנונות התמודדות, איתור דפוסי חשיבה של הילד , חינוך רגשי, עובדים עם ההורים או מחליפים את ההורים? השפיץ של החבורה, מיפוי תגובות גופניות לרגש ולמצבי חוסר ויסות ועוד.

התכנית הטיפולית המוצעת היא גמישה ליישום ומוצגת תיאורטית ומעשית בעשרה צעדים.

לכל צעד נילווים הקדמה, הסבר, תיאורי מקרה והדגמות קליניות.

התכנית מלווה בחומרים וברעיונות לעבודה המובאים בגוף הספר ובנספחים הכוללים:

טפסים צבעוניים ומאירי עיניים לעבודה

סיפורים רציונליים ליישום מהנה ויעיל בטיפול בילדים.

שירים שכתבו ילדים

דפי פעילות לאבחון ולמשחק מפתח ומשחרר

דפי טבלת מעכב

משקפי נייר לגזירה

..

אם אתם עוסקים בחינוך, אם אתם רוצים להתעמק קצת יותר בעולמו של הילד, אם יש בכם סקרנות לנושא החינוך, הספר הזה מעולה, מרתק ומרחיב מאוד ומוגש בצורה יפה, מאירת עיניים וצבעונית מהנה ומושכת.

בתי, אשת חינוך, שמחה מאוד לקבלו.

..

נעמי דותן היא פסיכולוגית חינוכית מומחית, פסיכותרפיסטית קוגניטיבית-התנהגותית, מומחית ומדריכה מוסמכת בטיפול קוגניטיבי-התנהגות (CBT) ובטיפול רציונלי-אמוטיבי (REBT) מטעם מכון אלברטו אליס שבניו-יורק, מטפלת ביופידבק מוסמכת, מטפלת בילדים ונלווה משפחות זה 25 שנה.

נעמי מרצה בתוכניות ההכשרה לטיפול קוגניטיבי-התנהגותי המובילות בישראל, מכשירה ומדריכה מטפלים זה שנים רבות. היא הקימה לפני יותר מעשור את "קליניקת נעמי דותן" המתמחה בטיפול CBT  בילדים.

נעמי דותן היא חלוצה בפיתוח אמצעים טיפוליים למטפלים, ובהם המשחק הטיפולי המצליח "לשחק באמ"ת" (2011), חוברת העבודה "לשנות באמ"ת" (2016) ולוח הרגשות המגנטי "רגע של רגש", שנמצא בבתים רבים בישראל ותורם להכנסת שיח רגשי בקרב משפחות.

היא אם לשניים ועובדת ברמת-גן.