לשנות באמת/נעמי דותן – תכנית 10 צעדים לטיפול בקשיי ויסות רגשי בילדים

25 שנות טיפול הולידו את הספר הזה. מתאים למטפלים ולהורים כאחד.

18-3065fהספר הייחודי הזה הוא תוצר של 25 שנה של עבודה מקצועית עם הורים וילדים שלך המחברת, נעמי דותן, שהתגבשה לתוכנית טיפול מפורטת וכל זה בשפה המכוונת לגובה העיניים להורים וגם לילדים.

לקוראים בספר מומלץ ראשית לקרוא את עמוד 13 "איך לעבוד עם הספר" שמסביר את המבנה שלו. וזה אחד הדברים שאני מאוד אוהבת בו, הוא לא מכוון רק לאנשי טיפול אלא גם הורה שרוצה להקל על ילדו המתמודד עם קשיים בויסות רגשי יכול לעשות זאת.  כי כל פרק מתחיל בקירה תאורטית קצרה בשפה פשוטה ומובנת גם למי שלא  מגיע מהתחום הטיפולי.

במבוא התאורטי היא מסבירה על מודל REBT וקצת על ההבדלים בינו לבית CBT, החשיבות הטיפולית, האם הטיפול הוא עם ההורים או במקום ההורים? ועוד דגשים חשובים על ויסות רגשי.

כל פרק הוא צעד בתוכנית 10 השלבים שלה. מתחיל בקצת הרחבה תאורטית ספציפית לרוב הסבר פסיכו-חינוכי או תיאור הפעילות, מערך פעילות מסודר ומפורט והנחיות למטפל. בנוסף בכל שלב היא הביאה דוגמאות מהשטח כגון שיחות שהתרחשו בשלב זה או אחר, תוצרים חזותיים מיצירות של ילדים לצורך הדגמה או השוואה.

בסוף המדריך ישנם 32 טפסים ועזרים שהוצגו במהלך הספר זמינים לקורא לגזור ולהשתמש בהם. לא עוד מדריך מקצועי אך כזה ששומר את המידע אצלו אלא להפך – מדריך מקצועי שבא להעביר את הידע הלאה וגם את כלי העבודה עם הילד. ופרט לנספחים כאן ישנה הפניה לכתובת אינטרנט

 לי נשאר רק לאחל בהצלחה ובשעה טובה לספר כל כך חשוב שבניגוד לקודמיו, לא שומר את הידע אצל בעלי המקצוע אלא חולק אותו עם כולם.

Untitled design

ספריית כבר תבור
בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.