לשנות את מצבנו מפסיק לסימן קריאה!

בחורה עם מחשב נייד

אוטוטו יום האישה הבינלאומי (8.3), וכבר התחילו כתבות, סיפורי גבורה, חגיגות שחרור האישה ו"הנה אבל תראו איך הן התקדמו"…

אז שניה לפני שהפיד יתמלא בחזיות, אני רוצה לספר לכן/ם על הצעה של תנועת ש.י.ן – שוויון ייצוג נשים, בה אני חברה ופועלת ביחד עם פרופ' אסתר הרצוג וחברות נוספות, בניסיון לעשות כאן שינוי.

הרעיון הוא לחייב ארגונים מהמגזר הציבורי וחברת ממשלתיות לעבוד ולשכור שירותים רק מספקים – חברות וקבלנים – שיש בהן ושמעניקים ייצוג שווה לנשים ולגברים – 50%. הכוונה היא שכבר ברמת תנאי הסף במכרז יצוין שעל החברה המתמודדת לעמוד בתנאי זה. מצב זה יחייב לייצר שינוי משמעותי היות והמדינה היא המעסיק הגדול ביותר במשק, המשק כולו יהיה חייב להתאים את עצמו וגם חברות פרטיות תהיינה חייבות לשנות את תמהיל כוח האדם המגדרי שלהן.

למשל, ארגונים ציבוריים וחברות ממשלתיות תהיינה חייבות להשתתף בכנס רק אם הוא מעניק ייצוג שווה בפאנלים, בביתנים ובתכנים לנשים ולגברים. אין דבר כזה פאנל רק עם גברים! וארגונים ציבורים יוכלו לעבוד רק עם חברות שיש בהן ייצוג שוויוני ומגוון לגברים ולנשים – קבלני מזון, חברות הפקה, משרדי עורכי דין, יח"צנים, חברות ייעוץ אסטרטגי, לוביסטים וכיו"ב. ולא רק בתפקידים זוטרים, הכוונה היא שגם בקרב השותפים יהיו גברים ונשים בצורה שוויונית.

אז אתן/ם יכולות ויכולים להגיד לי שייצוג של 50% זה לא ראלי (כבר אמרו) וקרוב לוודאי שאתם צודקים, אבל זה נראה לכם הגיוני שאנחנו הנשים חצי מהאוכלוסייה אך מהוות פסיק ולא סימן קריאה בקרב מקבלי ההחלטות? תגידו שזה חוק שבעיקר יפרנס עורכי דין שימצאו דרכים לעקוף אותו (ומה קורה היום…?) תגידו שיש עיסוקים בהם אין נשים (מעניין למה..?) ותגידו שאף אחד לא יקדם חוק כזה…

אבל אני אומרת, רגע, חכו לפני שאתם קופצים. גם אם לא נגיע בקרוב ל-50%… אני מוכנה לדבר על 30%. גם אם לא נגיע לכלל המכרזים והחברות במשק, בואו נתחיל במשהו. אני אומרת שאני לא מרימה ידיים. אני אומרת שהשינוי צריך להתחיל במשהו. ואם למדינה אכפת ממעמד האישה העובדת, ממעמד האישה כתורמת לחברה ולמשק, ממעמד האישה כפרט תבוני וחכם ולכנסת חשוב לקדם ולייצג את כלל חלקי העם – אז צריך שינוי של יותר מ-24 שעות ביום האישה הבינלאומי.

אנחנו מנסות לקדם את הנושא באמצעות פעילותנו בתנועת ש.י.ן, שיוויון ייצוג נשים, דרך חקיקה פרלמנטרית. אם חוק כזה אכן יקודם (בקונסטלציה כזו או אחרת), השינוי יהיה אמתי ומהותי והוא יקדם שוויון הזדמנויות משמעותי עבור נשים בשוק העבודה. אינשאללה.