לשיר, להתפלל, לאהוב

הקשר ביניהם הוא כל כך עמוק, שאפילו שינוי המין לא הצליח להרחיק ביניהם. ואולי ההיפך הוא הנכון

בן למשפחה חרדית, תלמיד ישיבה מצטיין, מבין שהוא נמשך לגברים ובהמשך – שלמעשה הוא בת הכלואה בגוף של בן. עצם האפשרות של קיום התהליך הפנימי שהוביל אל הגילוי, עבור מי שגדל במשפחה חרדית, היא כנראה יוצאת דופן ובניגוד מוחלט לכל הערכים איתם גדל. יונית, שנולדה כיונתן, לכל הנראה ספגה בבית משהו אחר, אנושי, שאינו תלוי באמונה דתית או באורח חיים ונורמות חברתיות. נדמה שהיא גדלה על ערכים בסיסיים ומהותיים הרבה יותר, ומעולם לא הטילה ספק באהבה של אבא ובכך שיקבל אותה, לא משנה מה תעשה.
אני יכולה לדמיין לעצמי שזה לא היה פשוט. זה אף פעם לא פשוט, ועם זאת – התמונות האלו שאני רואה בסרטון הזה מספרות לי סיפור של קשר על-נסיבתי מלא אהבה, אמונה אמיתית ב׳חייה ותן לחיות׳ ובעיקר – אני רואה אב שקשור לבנו שהיא בתו בעבותות אמיתיים, מחוברים פנימה אל המהות האנושית שלו, וגם אם הוא מתבלבל לפעמים במילים שבהן הוא בוחר, אין לו טיפה של בילבול באשר למה שהוא מרגיש. הוא שם כדי לתמוך במשאלת הלב של בתו, גם אם בשבילו היא בנו. האהבה שלו, שאינה תלויה בדבר, היא הגשר בין האמונה שאיתה הוא חי לבין העובדות שהחיים הציבו בפניו ואין שם בכלל שאלה או ספק.

Featured
צילום מסך מאתר מאקו

ויונית, שנולדה כיונתן, היא מקבלת את הקושי של אבא עקיבא בהומור קליל, כי מה זה משנה אם באותו משפט הוא פונה אליה בלשון אשה וגם קורא לה יונתן? היא יודעת שהוא אוהב אותה והיא אוהבת אותו, הוא איתה בדרך שלה, תומך, גאה ומאפשר, ומה עוד צריכה אשה? עם תמיכה כזו – אין דבר שיונית תרצה ולא תוכל להשיג. זה נמצא שם, באופן שבו הם מסתכלים זה על זו, במילים שהם אומרים ובנוכחות שלהם.

בשוליים של הסיפור הזה, שמתי לב לבן אל תבורי, שנשאר ללא מילים אל מול האהבה והקבלה של האב את בנו כבתו. בתוך תוכי יכולתי להרגיש אותו נדהם אל מול האפשרות הזו, לקבל אהבה, הכרה וקבלה מאבא, לא משנה מה ומי אתה. האלם שלו רומז לי שאולי בשבילו זו אפשרות לא מוכרת.

אני מזמינה אותך להיות איתי בקשר

גלית סביליה
פסיכותרפיסטית גופנית בגישת ביוסינתזה. מלווה נשים בתהליכי שינוי ומשבר בחיים ונשים בתהליכי התמודדות והחלמה מסרטן. אני מטפלת כי אני נמשכת אל העיסוק במרכיבים העמוקים והמהותיים של החיים ולעבודה קרובה ואינטימית עם אנשים ועם עולמם הפנימי. בשבילי, ללוות אשה בתהליכי התמודדות עם קושי ותהליכי שינוי פנימיים משמעותיים, להיות איתה במקומות פגיעים וכואבים וגם במקומות שמחים ומרחיבי לב, להרגיש איתה את השינוי קורה לאט לאט ולשמוע אותה אומרת שהיא מרגישה את עצמה שונה, טובה יותר – זה המקום שבו אני רוצה להיות, זה מה שאני מבקשת לאפשר לאחרות.