לשוטט ולקנות ב E- BAY

הנוחות הבלתי נסבלת הזו של הישיבה ליד המקלדת ושוטטות בסמטאות הE-bay לא ממש עוזרת לחשבון הבנק שלי אבל מפתה יותר מתמיד…אין איזה קבוצת תמיכה ל E-bay Free ??? ושיהיה ברור…זה לא שאני מעשירה את ה"מלתחה" אני סתם קונה שטויות, ממש שטויות.

כשראיתי שהיתרה שלי בבנק הולכת ומצטמצמת בעקביות ו"ענבל הבנקאית האישית" – מתקשרת לדרוש בשלומי ומזמינה אותי לכוס-קפה בסניף, הבנתי שמצבי לא ממש משמח.
לא שמתי לב שחשבון הבנק שלי הפסיק להיות ידיד וחבר והפך להיות האור האדום ברמזור ….ובכל זאת, הקלות המפתה הזו של חיפוש ומציאה כמעט תמיד ….הופכת את   eBay  למלכודת מאד מסוכנת עבורי לפעמים …
המשכתי בהרגלים רק בגלל המצב ושידרגתי אותם. אני אפילו לא צריכה לשוטט בקניון או בחנויות כדי לקנות. לא צריכה לשלוף כסף מהארנק. ….הרבה יותר פשוט וזה מה שכל כך מפחיד אותי…..לשבת ולשוטט בסמטאות eBay ולהקליק.
כל חברה שנייה, שכנה ראשונית או בת-דודה שואלות אותי: תגידי, ראיתי את מחלקת השטיחים הקטנים האלה (נו, שליד המיטה…) . יום האם / האב / המשפחה / 4 ביולי / 1 במאי או כל תאריך אחר ראוי לציון ותראי איזה הנחות לא – נורמליות יש באי-ביי.
להדגשת המוטיב מגיע גם הקטע הדרמטי (נא לשמוע ברקע הלמות תופים….לבניית מתח) : ישר מגיע מבט מזועזע ותגובה נרדפת: מה, את לא קונה באי-ביי ??? משהו לא נ ורמלי, את לא יודעת איזה הנחות ואיזה מבחר, לא צריכה לצאת מהבית והקאצ' -המחיר??…אין מה לדבר. את יודעת כמה תחסכי ???
 

100 $

 
יופי מותק….גיליתם לי את זניזבר. האי-ביי חדר אלינו אפילו לא בשקט ולא בלחישה רמה. הקניות ברשת הם חלק מהחיים כמו כל דבר אחר שלמדנו לבזבז ולחיות אותו.  אני לא קוראת לזה לבזבז – אני קוראת לקניות  wellbeing – ככה אני קוראת מאז שחליתי ו"בא לי"  ולא עומד בקטיגוריה של קניות, אוכל  ותחזוקה שוטפת של הבית…..ואולי בעצם כן ?
ראיתי באיזו קלות נסבלת של קליק מקש -עוד מעט יהיה לי תיק חדש – דנדש. מצאתי סט מגבות חבל"ז -בקלות עוד קליק. אנחנו הרי רגילות להקליק…..ככה, בימים של סמרטוטיות גורפת כשהעיניים כבר לא יכלו לבהות אפילו בTV , יצאתי לשופינג עם סמרטוטי טישירט וטרנינג ויחפה קומפלט. תענוג צרוף – אפשר להתמכר. אצלי אפילו בתקופה של "מומלץ".
ti0120210
טוב, אחרי שקיטרתי על מצבי הכלכלי (עדיין לא עבר את המפלס של הקו האדום אבל הולך בכיוון באופן יציב – לפחות יש במשהו עקביות…), החלטתי לנסות להגמל מקניות, או לפחות לצמצם והיום אמור להיות קל יותר כי אני לא משוטטת…..
היום עשיתי לעצמי הנחה כי אני קצת עם דלקת ריאות ומשעמם לי – אז נכון שהחלטתי להגמל או לפחות לצמצם, אבל חשבתי להתחיל בשבוע הבא……