לשבור תקרות זכוכית – חלק 2 / נקודה סינגולרית

אחרי שהבנו בפוסט הקודם שבמקום לברוח מהפחדים, הגיע הזמן לרוץ לעברם, להסתכל להם בעיניים ולגלות אילו אוצרות מסתתרים מאחוריהם, בפוסט הזה אנחנו נצא למסע אחר הנקודה הסינגולרית. אחר נקודת הייחודיות המבדילה אותנו משאר האנושות. אותו שלם המתקיים בכל אחד מאתנו, בעוד אנחנו עסוקים ב"לנסות להיות" מישהו או משהו אחר… קולטים את האבסורד? קולטים את הבזבוז? במקום להיות "המקור" של עצמנו, אנחנו עסוקים בחיקויים, מסיכות ושקרים עצמיים…

111

מהי נקודה סינגולרית?

סינגולריות בשפה הפיזיקלית היא ייחודיות, נקודה סינגולרית = נקודה במרחב בה צפיפות החומר אינסופית. (וויקיפדיה) הנקודה הסינגולרית , הנקודה הכי קטנה המכילה את השלם כולו.
דמיינו את עצמכם כמו ספירלה מלאת רעיונות, מחשבות, תכונות ורגשות, כאשר המטרה היא להכנס ולרדת בספירלה, עד לנקודת המוצא, נקודת המקור. ניתן להגיד שהנקודה הזו היא הנקודה הקטנה ביותר בתוכנו, זו שמכילה את ה"essence של הessence" – הגרעין המהותי של ההוויה שלנו.

בפוסט הזה אנחנו נתור אחריה. אחר אותה נקודת ייחודיות המבדילה אותנו משאר האנושות. אותו שלם המתקיים בכל אחד מאתנו, בעוד אנחנו עסוקים ב"לנסות להיות" מישהו או משהו אחר…

קולטים את האבסורד? קולטים את הבזבוז? במקום להיות "המקור" של עצמנו, אנחנו עסוקים בחיקויים, מסיכות ושקרים עצמיים… בעוד שחיים סינגולרים מאפשרים אותנטיות ונאמנות לעצמנו,  0 מאמץ "להיות" משהו שאנחנו לא,  מנוחה ואהבה פנימית מעצם היותנו, הבנה שאנחנו מגלמים בצורה מושלמת את המתנות הייחודיות לנו. אין כאן חיקוי, ריצוי, ניסיון להיות מה שאנחנו לא, להפך, הבנה עמוקה והכרה בערך הכשרונות, התשוקות והיכולות הייחודיות לנו…

אלא שאנחנו עטופים בשכבות של רגשות, מגננות, דפוסים ותבניות מקבעות.  משחר ילדותנו אנחנו מתחנכים להאמין שצריך לחייך כדי שיאהבו אותנו, שצריך לרצות כדי להמנע מחיכוכים, עדיף להתבלט כדי לקבל תשומת לב, או להיות זבוב על הקיר כדי לא להיראות… כל אחד ומנגנוני היהשרדות שלו, בהתאם לחוויות חייו. כפי שהרחבנו בפוסט הקודם, מתחת לקצה הקרחון, אותם 10% מודע – מה שאנחנו מספרים לעצמנו על עצמנו, רוחשים 90% של "לא מודע" , רטטים שאנחנו לא מכירים, או יותר מכך, בוחרים שלא להכיר, מדחיקים, מתכחשים, משליכים על אחרים. חלקי הצל שלנו.

מהם חלקי הצל?

כל החלקים שאנחנו מנסים להסתיר להדחיק. מעצמנו ומאחרים. הדברים בתוכנו שאנחנו מתביישים ומסתירים מהפחד שלא יאהבו אותנו, שאנחנו לא נאהב את עצמנו. אלא שכאשר אנחנו מתנגדים לצל שלנו הוא הולך ומתעצם, כל מה שאתה מנסה להדחיק ולהתנגד לו , הולך וגדל בתוכך. גם את זה קארל יונג אמר. אם אנחנו מתנגדים לכאבים, לחולשות או לפחדים בתוכנו,  לא רק שהם לא נעלמים, הם הולכים ומתעצמים, ומנהלים אותנו מאחורי הקלעים.

 אם כך, המטרה: להגיע לנקודה הסינגולרית. נקודת הייחודיות שלנו.

הדרך: מעבר בשכבות התודעה השונות. מפגש חזיתי עם חלקי הצל שבנו.

וכאן חשוב להבין כי מה שהופך חלקים מסוימים ל"צל" , זה עצם היותם בצל. בחושך. בהסתרה. ברגע שאנחנו "מדליקים את האור" – המפלצת נעלמת, ברגע שאנחנו שופכים את אור המודעות על הצל שלנו – הוא כבר לא צל. הוא הופך למודע. הוא על השלחן.

ככלל,ככל שנקבל חלקים פחות אטרקטיביים ו"סקסיים" באישיות שלנו, נחיה באהבה עצמית גדולה יותר. ככל שנוותר על מסיכות, מנגנונני הגנה, ניסיונות כאלה ואחרים להיות/לרצות/לבלוט וכו, נוותר על המאמץ להיות מה שאנחנו לא, נוכל לחדור ולהכנס לעומק מה שאנחנו "כן". לנקודת הייחודיות שלנו, שאף אחד לא יכול לקחת מאתנו, שאף אחד לא יכול לעשות טוב מאתנו.

Dollarphotoclub_58201655

אז מה עושים?

בשלב ראשון אבקש מכם להדפיס קובץ זה, או לשרבט לכם ספירלה גדולה על דף לבן. קחו לכם 20-10 דק' של שקט . עצמו עיניים ושימו לכם מוזיקה מדיטטיבית (לנוחיותכם, קישור למדיטציה מבית מרחב מודעות) השקיטו את "המודע" = כל המחשבות והסיפורים שאתם מספרים לעצמכם, כל אותם 10% שלא רלוונטים לסיפור האמיתי. ואט אט התחילו לרדת בשכבות התודעה, לחלקים לא מודעים שיצופו. קחו בחשבון שככל שתעמיקו יעלו דברים "לא צפויים" או "לא קשורים" על פניו.  אט אט שכבות ותבניות של הצל ילכו ויחשפו. אשמה או פחד, כעס, חוסר ערך, חוסר ענין, כאב,  בושה, אולי אפילו שנאה. מה שזה לא יהיה, רק תהיו שם, התבוננו מגבוה והבחינו בשכבת ה"צל" הנוכחית. כתבו לכם אותה על הספירלה, לרבות אפיזודות, אנשים או חוויות שיעלו באותה שכבה. ורדו אל עבר השכבה הבאה. אל תתעכבו יותר מדי בשכבת תודעה מסוימת, זכרו שהמטרה היא לרדת עד לעומקה של הנקודה הסינגולרית. בנקודה כלשהי, לאחר שתעברו במספר שכבות כואבות או מפחידות, או גם וגם, אם תמשיכו להעמיק, תגיעו בסופו של דבר אל אותה נקודה קטנה ופנימית. אותו "ילד" או "ילדה" אלוהיים, המתקיימים בנקודת הייחודיות שלכם. במקור של עצמכם.

אזהרה: אל תעצרו בדרך. אל תכנעו לכאב או לפחד. גם אם עולה תחושת "תהום" או "בור שחור", המשיכו לצלול. אל תוך הבור. אל תוך התהום. למטה בפנים, מחכה לכם  הנקודה הסינגולרית. והיא שווה את הדרך.

הגעתם לתיבת האוצר? רק תשהו בה. הרשו לעצמכם לצוף בנינוחות ולהתבונן מגבוה: מה יש שם? מהי אותה נקודת ייחודיות המסתתרת בכם? מהו הדבר שמאז ילדותכם חלמתם לעשות? מהי המתנה שבאתם לתת לאנושות? מי אתם ב"מקור" שלכם?

התמוגגו על הגילויים, ואל תשכחו לשתף אותנו בתגובה. אם אתם צריכים עזרה – אני וצוות מרחב מודעות בעמוד בפייסבוק לכל שאלה.

מוכנים לשלב הבא? רוצים להוציא לפועל את מלוא הייחודיות שלכם? להגשים בעוצמה ובכיף?  

לצפייה בסרטון קצר על "לצאת מהמטריקס". 

רוצים להצטרף לקהילה של אנשים מגשימים?

לאירוע לצאת מהמטריקס הרשמו כאן

מטאיזם הוא תפישה המאפשרת לנו להתבונן בחיים שלנו "מלמעלה" (מטא – ביוונית עתיקה פירושו "מעבר"). כשאנחנו מפענחים את הדפוסים המנהלים אותנו ברבדים השונים של חיינו, אנחנו לומדים להנגיש את תת המודע, וכפי שיעץ לנו יונג: להפוך אותו למודע.

שם, ברגע בו מתרחשת מודעות – מתחיל המשחק האמיתי של החיים.  רק שם, באותו רגע נדיר של הבנה, אנחנו מתחילים לנהל את החיים שלנו, לוקחים לידנו את המושכות. אז, באותו רגע של ההארה, מתרחש הקסם ומתממש החלום. משם אנחנו יוצאים לדרך חדשה, לומדים איך למשוך בחוטים של חיינו. את הטכנולוגיה  העומדת מאחורי המשיכה בחוטים ניתן ללמוד בקלות יחסית בסמינר למשוך בחוטים.

הכול בידיים שלך. 

לאירוע לצאת מהמטריקס הרשמו כאן

 על המחברת:

פריידי מרגלית – מומחית לחקר תודעה, מייסדת תפישת המטאיזם
מייסדת ומובילת “מרחב מודעות” – קהילה מגשימה
אתר הבית: www.tatmuda.com