לשבור את הקרח

סרט אנימציה מוסיקלי חדש מבית דיסני על גבורה ואומץ של נסיכה שנלחמת בכוחות הכישוף שהקפיאו את ממלכתה

ברוב סיפורי האגדות הסובבים סביב סיפור של גבורה, אומץ ותעוזה אנחנו רגילים לשמוע על נסיך, אביר או איש פשוט שיוצאים למלחמה, אבל מידי פעם מתגלה נערה שברירית, בת כפר או נסיכה, ששוברת את המוסכמות, עומדת על דעתה לעשות שינוי ולנצח את הבלתי אפשרי.

כזה הוא סיפורה של אנה, גיבורת סרט האנימציה החדש, "לשבור את הקרח", מהיוצרים של הסרטים ״פלונטר״ ו״ראלף ההורס״ מבית דיסני, בבימויו של כריס באק. הסרט מבוסס על האגדה ״מלכת השלג״ מאת הנס כריסטיאן אנדרסן.

אנה היא האחות הצעירה בממלכת ארנדל. לאחותה הגדולה אלזה יש כוחות כישוף בידיים. כשהנסיכות היו קטנות, הכישוף איפשר לאלזה לשחק עם אנה וליצור עבורה עולמות קסומים, אבל יום אחד, במהלך המשחק אלזה פגעה בטעות באנה והקפיאה את ראשה. ההורים המודאגים ביקשו את עזרתם של הטרולים שהסירו את הכישוף ומחקו את כל זכרונות הילדות של אנה, אך אמרו שלא יוכלו להסיר את הכישוף מאלזה וככל שהיא תגדל הכוחות יתעצמו ויהפכו הרסניים. ההורים החליטו לשמור את דבר הכישוף בסוד, הפרידו בין האחיות וסגרו את שערי הממלכה. באחד הימים המלך והמלכה יצאו לנסיעה, אך לא חזרו ממנה ואלזה הוכתרה למלכה.כמו בכל הכתרה גם הכתרתה של אלזה הפכה ליום חג והוזמנו אליה נסיכים מכל קצוות העולם וסוף סוף שערי הממלכה נפתחו. אנה היתה מאושרת. סוף סוף היא תוכל לחגוג ואפילו היא מצאה אהבה, אבל כשהיא באה יחד עם הנסיך הנס לספר על האירוסין, אלזה כ"כ כעסה, שהכישוף התגבר עליה והיא הקפיאה את ממלכת ארנדל. אלזה ברחה מהממלכה. אנה החליטה לצאת למסע, להחזיר את אחותה ולנסות להסיר את הכישוף. האם היא תצליח במשימה ?

אנה יוצאת למסע קסום, רצוף הרפתקאות והרבה אקשן. בדרך היא פוגשת את אולף, בובת שלג מקסימה ומצחיקה ואת קריסטוף, שמוכר קרח למחייתו יחד עם העוזר שלו סוון האייל. בהתחלה אנה צריכה להכריח את קריסטוף לעזור לה, אבל ככל שהם מתקדמים במסע, קריסטוף רוצה שאנה תצליח במשימה.

במהלך המסע אנה, קריסטוף, סוון ואולף חווים לצד האתגרים גם רגעים מצחיקים וכל הקסם מלווה בהרבה שירים. מזמן לא ראינו סרט שהזכיר לנו גם מחזמר. כל ההרפתקאות מתרחשות בנופים מדהימים, שבזכות גרסת התלת מימד מקבלים עומקים מיוחדים. הנופים המדהימים, הקור והקרח מהווים חלק בלתי נפרד מהייחודיות של הסרט
אנה משאירה את הנסיך הנס לשמור על ממלכת ארנדל. האם אפשר לסמוך עליו, שהוא ישמור על הממלכה ?
מי ינצח הכישוף, הרוע, הקסם או האהבה ? את התשובה תמצאו בקולנוע בגרסה רגילה או בגרסת תלת מימד, באנגלית ובדיבוב לעברית החל מה-28.11.13
הבנות ישבו מרותקות למסך, מקוות שאנה תצליח למצוא את אלזה והכישוף יוסר. בסוף הסרט שתיהן ביקשו טישו לנגב את הדמעות, שנשארו על הלחיים כמזכרת לרגעים המרגשים. לא הספקנו לצאת מהאולם והן ביקשו לצפות בסרט שוב.


עד שתגיעו לסרט, תוכלו להנות קצת מהטריילר
[youtube FQHJruRHUy8&feature=youtu.be nolink]

עוד המלצות לסרטי ילדים בחנוכה 2013

להציל את הנסיכה

גשם של פלאפל 2

ג’סטין הגיבור

לעוף על הזמן