לרקוד עם צעיפים

העבודה מתחילה מבהייה בדף חלק כשלנגד עיניה הצבעוניות של הים שראתה כמה שעות מקודם, צילום שצילמה או חפצים שאספה בים, במיוחד אחרי סערות הים פולט שאריות עצים ועצמים מהווים מקור עצום להשראה

לקח לי זמן להבין שעברתי צד בטעות, אחרי עשר שנים כמעצבת פתאום הבנתי שיש לי מה להגיד לעולם, גידלתי לי דעות ופתחתי בלוג, בחודש האחרון גיליתי קהילה תומכת וסוערת ונוכחתי לפחות ב5 מפגשים של בלוגריות מובילות שאת חלקן אני קוראת בשקיקה ואת חלקן שיודעות להכין אוכל אני בעיקר מקנאה. אבל עד שלא קיבלתי למייל שני קומוניקטים של קולגות חברות, לא הבנתי שעברתי צד, שיש מעצבות שהיו עושות הכל כדי לשבת עם 20 בלוגריות מובילות בחדר אחד. החלק היפה בזה הוא שכשאני קוראת קומוניקט נקי ומסוגנן יפה כמו נאום מעלית מצוחצח, אני באמת יודעת כמה מלוכלכות מצבע האצבעות שכתבו אותו .וההיכרות הפנימית עם הסיפור מאחורי הקלעים מאפשרת לי להניח אותו בצד.

בסיפור הרשמי: תמר ברניצקי מעצבת טקסטיל הייתה רוצה לספר לכן שהיא מוצאת בים את מקור ההשראה שלה לקולקציית הצעיפים והמוצרים לבית של 2017 ושהצעיפים עשויים מבד שיפון אלגנטי ורך וכל צעיף חתום בחתימת ידה האישית ומודפס במהדורה מוגבלת כאמנות ייחודית. בנוסף תמר יוצרת צעיפים מבדים מחוררים בתהליך כימי אמנותי המפורר את הבד.

inspiration board

אני רוצה לספר לכם כמה תמר מיוחדת, וכמה האופי האישי שלה נכנס לתוך תהליך היצירה והופך להיות הצעיף הפרטי וההשראה שלכן לשאת עמכן למשך היום.

תמר היא רקדנית ,מגיל 4 היא רוקדת (בלט, מחול מודרני, סטפס, ובוטו) ומציירת וכמעצבת טקסטיל היא מצאה את הדרך לחבר בין העולמות.

לדבריה "היו שנים שרקדתי רק בלב והמשכתי להחיות את התחום דרך לצלם רקדניות, הפכתי את עולם הריקוד להשראה גדולה, לאחד מחדרי הלב שלי. כיום אני רוקדת גאגא והשפה התנועתית מלווה אותי גם ביצירותיי.ריקוד הוא מצב צבירה עבורי .הצעיפים עשויים מבד שיפון רך ונעים ותנועת הבד מזכירה לי תנועות מחול רכות ואמורפיות. אני בוחרת לצלם רקדניות ולא דוגמניות, התנועה שלהן, כיצד הן עומדות ומצטלמות מתאימה מאוד לאווירה שאני שואפת ליצור בצילומי הקולקציות . בעבר צלמתי רקדניות מבת שבע והפעם הצטלמה עבורי קורדיליה לאנג מלהקת המחול ענבל פינטו"

טיפ עיצוב שלה למעצבים הוא שגם במחשב, בדומה לנזילות של צבע או כתם דיו שמתפשט ומפתיע, יש טעויות ומקריות רבה ויש לתת להן מקום ביצירה. בתהליך יצירת דוגמאות בפוטושופ יכולות לקרות הפתעות של התוכנה (כיול צבעוני לדוגמא), או חיבור של אלמנטים שנותן צורות חדשות שלא היינו מייצרים בציור או צילום. לכן היא ממליצה לשמור על ראש פתוח ולהפוך את הדפקט לאפקט גם בעבודה עם המחשב. קורות גם טעויות בייצור ובהדפסה וגם איתן אפשר לעבוד- קמט של בד שהודפס עליו, בד שלא תפס את כל הצבע, צריבה של בד שלא מיועד לצריבה בכלל ומחורר כליל . אפשר ליצור מהכל אפקטים מרהיבים ויצירתיים אם רק שומרים על ראש פתוח. ספר סקיצות לדבריה היא אף פעם לא מתכננת מראש, כל ציור הוא בפוטנציאל להפוך לעיצוב.

העבודה מתחילה מבהייה בדף חלק כשלנגד עיניה הצבעוניות של הים שראתה כמה שעות מקודם, צילום שצילמה או חפצים שאספה בים, במיוחד אחרי סערות הים פולט שאריות עצים ועצמים מהווים מקור עצום להשראה ולשילוב בעבודות. היא משלבת גם עלים, הדרך לים מלאה בעצים ושיחים שמהם היא קוטפת עלים ואותם משלבת בקולאז'ים שלה. כל ציור מופשט של אלמנטים גיאומטריים מתחיל מציור ידני של אובייקטים ברורים- צדף הופך לנקודות, חתיכת עץ הופכת למשולשים

szשולחן העבודה בזמן יצירת הקולקציה

כל סקיצה מצויירת בספונטניות בסקצ' בוק הופכת להיות התחלה לעיצוב שלם וססגוני. לדבריה "אני לא תמיד יודעת למה זה יהיה והרבה פעמים כשיש לי זמן אני פשוט מציירת, ככה אני גם בתהליך יצירה מתמשך ולא רק בתקופות מסויימות בשנה לפני קולקציות.

זה גם טיפ שהיא נותנת לתלמידים שלה- פשוט לעשות. לצייר בלי כוונות, בלי תכנונים, פשוט ליהנות מתהליך ספונטני של מנעד צורות שיוצאות מהלב ומהרגש ומתישהו זה כבר יהיה משהו

בנוסף לקולקציות, תמר מעבירה סדנאות אישיות למעצבים ויוצרים הרוצים ליצור בעצמם הדפסים לשימוש פרטי ומסחרי לתחום של אופנה ופנים. הסדנא מאפשרת להתנסות בתחום המרתק של עיצוב טקסטיל ויצירת פטרנים מקוריים"

איך ואיפה וכמה:

הצעיפים משווקים לחנויות מוזיאון ובוטיקים נבחרים בארץ ובחו"ל ודרך סטודיו המעצבת בתיאום מראש: 0544530510, וגם בחנות האטסי שלה.

.יום שישי הקרוב 23/09/2016 ייערך סטודיו פתוח-  20-50% הנחה על פריטים נבחרים ,טווח מחירים 180-450 ש"ח

בין השעות 10-14, רחוב לבונטין 2 קומה 4  (סטודיו מספר 16), מתחם גן החשמל, תל אביב

פרטים נוספים בדף  הפייסבוק

תמר ברניצקי מעצבת בטקסטיל את שפת הים (3)

תמר ברניצקי מעצבת בטקסטיל את שפת הים (4)

צילום: רועי מזרחי

———-><———-><———-><———-

רוצים לראות מה אני עושה? בואו לבקר באתר הבית שלי

רוצים לראות אותי לייב? מוזמנים לערוץ היוטיוב שלי

הכי הרבה אני אוהבת לעדכן את האינסטגרם שלי

והמתנות הכי שוות בחנות האטסי שלי

עינבר שחק
עיצוב משנה מציאות ,השפעות הפוליטיקה העולמית על שוק הצרכנות והאופנה. עינבר שחק מעצבת טקסטיל ותכשיטים בינלאומית בוגרת שנקר, מציגה בתערוכות עיצוב תכשיטים באירופה וארה"ב.מתמחה בייצור ושיווק תכשיטים לחו"ל. http://www.inbarshahak.com/about/