לרקוד את עצמי, לדעת

איך הלכתי מהתנועות אל המילים וחזרה, כדי להיזכר שהנכס הכי חשוב הוא הגוף שלנו, הכלי שמאפשר לנו לשנות את המוח שלנו, להגשים חלומות, לחיות חיים במלואם, לאהוב ולרקוד כאילו אין מחר, לרקוד כדי להבין את עצמנו ואת העולם וגם ל"השתגע", כי כדאי ומותר

The Ballet Barre

מרתה גרהאם  "One has to become what one is"

The Ballet Barre
The Ballet Barre

"תברחי הכי רחוק שאת יכולה, כדי שלא יכאב יותר מידי" אמרתי לעצמי בגיל 20 כשהפסקתי לרקוד, בזמן שהמחול היה כל עולמי, הזהות שלי. אז ברחתי, הכי רחוק, מעבר לתנועות, מעבר לגוף, והרחק מהנפש שלי, אל המילים, אל עולם המשפטים.

למדתי תואר ראשון ותואר שני במשפטים, והייתי לעורכת דין במשרד גדול ואפילו די בכירה ומצליחה, ככה יכולתי להתבלבל ולחשוב שזה המקום שלי. אבל האמת, האמת היא שככל שחיי היו לכאורה מוצלחים ונוחים, כך לאט ובהדרגה ובצורה שיטתית התרחקתי מהיעוד שלי, מהזהות שלי, מעצמי.

חייתי חיים של אחרים, ובדרך מקרה (או שלא) תרגול פילאטיס החזיר אותי להקשיב לגוף שלי ולשים לב אליו, אליי. פתאום נשמעתי כמו תחנת רדיו מזייפת, והמנגינה שבקעה היתה צורמת כל כך, עד שהייתי חייבת לעצור, הכל, מיד, ולכוון מחדש. למדתי הוראת פילאטיס והתחלתי במסע שלי חזרה הביתה ואפילו לא ידעתי זאת.

ספליט

אחרי שלוש שנים של דרך לא קלה, התמודדות עם השדים שלי והאפלה שבתוכי, בעזרת אי אלו מטפלים מדיסציפלינות שונות, ואחת עקשנית במיוחד ששכנעה אותי לחזור לרקוד – אור קטן בקצה המנהרה החל לנצנץ.

שיעור בלט ראשון אחרי 12 שנות ניתוק, כאבים בגוף, ובנפש, ההשוואה הבלתי נמנעת בין מי שהייתי ומי שאני עתה, והביקורת הסביבתית והעצמית המכאיבה "מה את בכלל שווה". שנה אחרי, האור במנהרה כבר בוהק, אני ממש רוקדת וכך אני יודעת ומבינה את עצמי ואת העולם ולפתע מבליחה מחשבה מפחידה- ומה אם עדיין לא מאוחר להגשים חלום ילדות להיות רקדנית מקצועית? אינספור שעות תרגול ואי אלו אודישנים בהם אני ה"סבתא" שבחבורה, אודישן ללהקה של עידו תדמור, האחד והיחיד, ואני מתקבלת. נולדתי מחדש.

מה את עושה? אני רקדנית, אני עונה בגאוה, ר ק ד נ י ת, אני!

ומאז, כבר 15 שנה, חייה את עולם התנועה העשיר והמרגש, דרך עשרות הכשרות, בהוראת פילאטיס ופילאטיס שיקומי, בפיזיולוגיה ואנטומיה, ביומכניקה, מחול, יוצרת במחול, רוקדת, מלמדת אישה עיוורת לרקוד ומרצה על כך בהרווארד (וזה כבר לפוסט נפרד) חוקרת תנועה והקשר בין גוף ומוח באקדמיה, מרצה בארץ ובחו"ל, מכשירה מדריכי פילאטיס במכון וינגייט, ובעלת סטודיו MPILATES הקסום למחול, תנועה תומכת שיקום ופילאטיס.

אני מאמינה בכוחה של התנועה לחולל שינוי בחיים של כל אחד, כי היא הכרחית וחיונית ובסיסית וקיומית, ואני ? התפקיד שלי פשוט ומלא באהבה – לרקוד את עצמי, לדעת לחקור תנועה על רבדיה השונים והעמוקים וללמד וללוות א-נשים לנוע, תרתי משמע, במסע שלהם כאן, דרך הגוף והלאה.

חותמת

michalhuberrotschild
מורת דרך לתנועה, מטפלת, מאמנת וחוקרת תנועה באקדמיה. בעלת סטודיו לתנועה תומכת שיקום ופילאטיס ברמת השרון, מכשירה מדריכי פילאטיס, מנחה סדנאות, מלמדת ומרצה בכנסים בארץ ובחו"ל, רקדנית, יוצרת במחול, בת זוג ואמא ל-3 , אוהבת א- נשים ותנועה, ומודה על הזכות לחבר בין שתי אהבות אלו.