לרוץ למקלט

תדמייני מצב בו אותה הקרקע הבטוחה שהלכת עלייה נשמטת לך מבין הרגליים ואת נופלת.
כשאת סוף סוף פוגשת את הקרקע שוב, שום דבר לא נשאר כמו שהיה. את נמצאת על קרקע חדשה,קרקע שאת בכלל לא יודעת איך הגעת אליה, ולמרות כל זה את מעדיפה להישאר עלייה כשאת יודעת שזה לא הולך להיות פשוט.

בחורה עם מחשב נייד

"הוא עושה את זה כי הוא אוהב אותי". זה המשפט היחיד שאת מריצה לעצמך בראש בשנים האחרונות. משפט שמשכנע אותך שאת נמצאת במערכת יחסים בריאה ונכונה. שאכפת לו ממך בדיוק כמו שלך אכפת ממנו. שהוא אוהב אותך בדיוק כמו שאת אוהבת אותו. משפט שמשכנע אותך שאין לך שום סיבה לקום וללכת, למרות שהוא מכאיב לך. יוצא שאת חיה בשני עולמות, בעולם שלך ובעולם האמיתי. העולם שלך מתכחש לנעשה והעולם האמיתי דואג לך.

הנפילה
הרגע בו את פוקחת את העיניים שלך ומבינה שאת נמצאת בסיטואציה שמסכנת אותך, זה הרגע שבו הקרקע נשמטת לך מבין הרגליים. את חושבת לעצמך איך הבן אדם שהפקדת את חייך בידיו מנצל זאת. איך במקום לאהוב את מפחדת. ככה את מתחילה את הנפילה שלך. נפילה ארוכה, נפילה שבה את מנסה לברוח מהמוכר ולהסתתר.

בזמן הנפילה מחכות לך מספר דרכים בהן את יכולה לבחור. הדרך הראשונה שתראי היא בעצם סיבוב פרסה, היא תראה לך נוחה, במקום לברוח מהמקום המוכר לחזור אליו. הדרך הזו מאוד משכנעת כדאי לך להיזהר ממנה, כי היא יכולה להיות קטלנית. הדרך הזו היא פתיינית לא קטנה, היא כמו אישה שיודעת לפתות את הגבר בדרך הטובה ביותר. הדרך הזו מכירה את החולשות שלך, את הפחדים שלך והיא לא תהסס להשתמש בהם נגדך. אבל כשאת פוגשת אותה, את הדרך הזו, את צריכה לזכור שהיית חזקה בתחילת הנפילה הזו ולא כדאי להיחלש עכשיו. את צריכה לזכור שנפלת מסיבה מסוימת, ואם את רוצה לחזור ולעמוד על הרגליים כדאי לך להמשיך בנפילה.

אם לא בחרת בדרך הראשונה בהמשך הנפילה את תפגשי את הדרך השנייה. הדרך שלא פחות מסוכנת מהראשונה. הדרך השנייה תציג לך את הגבר שהכי אהבת בעולם ופגע בך מבטיח להשתנות. הוא יגיד לך כמה הוא אוהב אותך ושהוא עושה את הכל מאהבה, בדיוק כמו שאמרת לעצמך כל הזמן. אבל פה חשוב שתזכרי שאהבה צריכה להיות טובה, ברגע שהיא הופכת למסוכנת את צריכה לקום וללכת. ולמרות שאת אוהבת אותו אסור לך לחזור לשם, אסור להיכנס לדרך הזו, כי הכל יחזור להיות אותו דבר ואולי יותר גרוע. ולא היה לך טוב במצב שהיה.

אם לא בחרת בדרך השנייה את תגיעי לדרך השלישית. זו הדרך שאת צריכה לבחור בה. הדרך הזאת מציעה לך עזרה, מקלט. ככה תקבלי את החיים שלך בחזרה וגם תדעי שאת לא לבד. בדרך הזו את נוחתת על הקרקע החדשה שלך. קרקע שהיא רק שלך, קרקע שגורמת לך להרגיש בטוחה. קרקע שמוכיחה לך שאת אישה חזקה. זו הקרקע שאת צריכה.

את לא חייבת להיות  קורבן

מתחילת השנה נרצחו כבר 21 נשים על ידי בני זוגן ונפתחו עשרות תיקים במשטרה בנושא אלימות נגד נשים.  את יכולה להגיד די ולעצור את האלימות כלפייך.  "ויצו" הינה תנועה נשית הפועלת למען החברה בישראל, המציעה יחד עם משרד הרווחה מרכזים לטיפול ולמניעת אלימות במשפחה ומקלטים לנשים מוכות בדיסקרטיות מוחלטת. במידה והינך מתמודדת עם אלימות פיזית, מילולית, מינית, או כל אלימות אחרת מצד בן זוגך, אל תהססי לבקש עזרה. אלו החיים שלך שמוטלים פה על הסף.

"ויצו" האגף לרווחת המשפחה-
טלפון- 03-6923836
מייל- haval@wizo.org
אתר- http://www.wizo.org.il/