לראשונה יערך בקניון בישראל שופינג לבעלי קשיים בויסות חושי ועל רצף הספקטרום האוטיסטי – ב27 למאי בקניון הדר בירושלים

שלום לכולן/ם

קניון הדר ירושלים צילום שי וליץ (custom)

קניון הדר בירושלים. צילום שי ויליץ

לראשונה "שעה שקטה" בקניון בישראל:

קניון הדר בירושלים יתאים את מתחם הקניות
לבעלי קשיים בוויסות חושי ואנשים על הספקטרום האוטיסטי

הפעילות תיערך ב – 27 במאי במסגרת פרויקט בשיתוף עמותת שגרירי רוטשילד

קניון הדר בירושלים, בשיתוף סטודנטים בתכנית שגרירי רוטשילד (תכנית למנהיגות חברתית), ייזמו שיתוף פעולה יוצא דופן, להעלאת המודעות עבור אנשים הסובלים מוויסות חושי וכאלו הנמצאים על הספקטרום האוטיסטי.

כחלק מהתוכנית שני הגופים מובילים פרויקט בשם: "שעה שקטה" שמטרתו לייצר עבור אנשים המתמודדים עם קשיים בוויסות חושי ואנשים על הספקטרום האוטיסטי, חווית קנייה חיובית.

אלו מעידים כי חווית הקנייה במקומות הומי אדם מאתגרת מאוד עבורם, וכי פעמים רבות הם נמנעים מפעילויות ומקומות כאלו בשל הקשיים הכרוכים בכך. מטרת הפרויקט היא להקל על קושי זה על ידי קיום פעילות מותאמת לקשיים אלו ועל ידי כך העלאת המודעות לנושא .

הפרויקט יתקיים ב27 למאי, בין השעות 16.00 עד 19.00, כאשר אירוע השיא יכלול הנגשה של מתחם הקניון על ידי כיבוי המוזיקה והמסכים המרצדים ברחבי הקניון, כיבוי משחקי הילדים עם האורות המהבהבים בכניסה לקניון והימנעות מכריזה.

הסטודנטים, ההורים ומתנדבי ארגון 'קשר' יחלקו חוברות הסבר ללקוחות הנכנסים לקניון ויבקשו לשמור על השקט תוך מתן הסבר על מטרת האירוע. בנוסף, המתנדבים יהיו כוח עזר לעובדים בקניון ויהיו לעזרת המשפחות במידה והם צריכים סיוע במהלך השהות בו.

כוכי איבגי מנהלת השיווק של קניון הדר אמרה על השתתפות בפרויקט: "אנו שמחים להיות הקניון הראשון בישראל שלוקח חלק בפרויקט חברתי מסוג זה, שמאחוריו מסר חשוב ומטרה נעלה כמו זו של "שעה שקטה". לדבריו: "כחלק מהייתנו קניון בעל צביון משפחתי, אנו חורטים על דיגלנו נגישות לבעלי מוגבלויות ומזמינים אותם ליהנות ממסע קניות ובילוי שיהווה עבורם חוויה טובה, ובתוך כך להתאים את המרכז עבורם".

אירוע שעה שקטה ייערך ביום שלישי ה27/5 בקניון הדר ירושלים.