לראות את הלבן בעיניים

בחורה עם מחשב נייד

 

לראות את הלבן בעיניים – האמנית שמציירת את הקושי הקיומי בצבעים

"מקומות ואנשים":  תערוכת יחיד של האמנית שולי חיימזון במלון YMCA  ירושלים,באולם האורחים של המלון,  רחוב המלך דוד 26, נעילה : 1/7/19

שעות פתיחה: א- ה- 09:00 – 19:00 , שישי – שבת – 11:00 – 19:00

תערוכת היחיד של האמנית שולי חיימזון , שנפתחה ב28.4.19 בלובי של מלון YMCA , ירושלים שתימשך עד ה- 1/7/19

מיד שעוברים את מפתן דלת ביתה של האמנית הירושלמית ,שולי חיימסון, נחשפים למגוון העשיר של היצירות המעטרות את קירות ביתה, רובן של נופים ובעיקר דמויות "אני מסתפקת בנוף! אני לא מציירת נשים אלגנטיות יושבות בבתי קפה, זה לא מעניין אותי" מכינה אותי חיימסון לבאות, ואז כשיורדים אל הסטודיו צצים  בזה אחר זה מתוך היצירות הרבות דמויות שונות, מגוונות וצבעוניות.

 חיימסון עלתה לארץ מרומניה בשנת 1964 , כיהנה במשך שלושים שנה  בתפקידי מפתח בדרג הניהולי במשרדי ממשלה ובסוף שנות השמונים חזרה לאהבת ילדות ישנה – האמנות. בגילוי מפתיע לאחר שנים עם ההתמקדות באמנות הגיעה לגילוי שהאמנות היא הדרך שלה לבטא את תחושותיה ורגישותה לחלק השברירי של הקיום, למצוקה , להתמודדות, להישרדות היומיומית של אותם אנשים מנוצלים, פגועים בארץ ובמקומות שונים בעולם, טיוליה ברחבי העולם הם טיולים התרים אחרי הסיפורים האנושיים הפחות נוצצים , לטיוליה אופי  אנתרופולגי וחקרני  המזמנים לה מגע ישיר עם מגוון עשיר של אנשים, היא לומדת את אותן דמויות דרך השיחות,ההתקרבות וההתבוננות המעמיקה בהן.

חיימסון מחפשת לחשוף את הסיפור , את הכאב , את הקושי העומד מאחורי אותם אנשים. לעיתים  מבקשת רשות לצלם וכשמאפשרים לה חוזרת הבייתה כשבאמתחתה צילום וסיפור שממנו  צומחת דמות שמוצאת את מקומה על הקנבס בצבעים המשדרים חיות ,אנושיות ואותנטיות.

בציוריה ניתן לראות ולחוות את הסיפורים האנושיים הקיומיים , ילדה יווניה בת 12  שעובדת לפרנסתה ומוכרת פרחים, נשים בדואיות בדרך לים המלח המנסות ללקט תבואה אחרי שנה שחונה ויבשה, דייגים בתקופה של ירידה משמעותית במפלס הכנרת המנסים את מזלם בלדוג דגים בתקופה קשה זו, נשים קשות יום בוייטנם מנקות דגים על שפת הנהר ופניהן משדרות דאגה ועוני אלה ועוד דמויות רבות אחרות. 

במשך שנים זנחה את תחום האמנות שהיה עבורה תחביב בלבד ביתה עמוס בציורים שיצרה להנאתה. התמחותה היתה בתחום שונה לחלוטין, בוגרת האוניברסיטה העברית בתחום הניהולי וכאמור, כיהנה בתפקידי ניהול מגוונים הנראים כלא אפשריים  לאישה, עולה חדשה באותה תקופה.  בכל תפקידיה  אם כסגנית מנהלת הכללית של משרד התקשורת או כסגנית מנהל של מינהל החינוך בירושלים ועד תפקידה האחרון הבכיר בביטוח לאומי תמיד עסקה בפרוייקטים בעלי אופי חברתי, בסיוע לאנשים במצוקה , לאותם אנשים שהמזל לא האיר להם פנים.

בשנת 1989 גמלה בה ההחלטה ללמוד בצורה מסודרת את תחום האמנות וכך באותה שנה כשבידה תיק עבודות הגיעה ל"בצלאל" בירושלים. התקבלה ללימודי החוץ בבית הספר והחלה ללמוד בכיתתו של הצייר הירושלמי , ניצול השואה, יהודה בקון.

בשנת 1996 בחרה חיימזון לשוב לאקדמיה והפעם כמרצה בחוג למינהל עסקים , היתה חברה בדירקטוריון בבנק הפועלים ונציגת הציבור בבית הדין לעבודה תמיד בתפקידים חברתיים, היכן שניתן לעזור ולסייע. אך למרות הכל האמנות ניצחה והפכה בשלב זה ועד היום לעיסוק העיקרי של חיימסון. ב2007 הציגה בפעם הראשונה בתערוכה ביפו ומאז בתדירות זו או  אחרת היא מציגה בארץ ובחו"ל.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מירי חן - ART STORY PRODUCTIONS
ART STORY PRODUCTIONS בניהולה של מירי חן מספקת שירותי שיווק , ליווי, הכרה ,יעוץ, הערכה, יחסי ציבור , ויצירת הזדמנויות מכירה לאמנים. החזון שלנו הוא לספר לעולם על האמן ועבודותיו ART STORY מספקת לאמנים הזדמנויות לחשוף את האמנות שלהם בכל דרך ! ART STORY עושה זאת על ידי מתן שירותי חשיפה איכותיים ומקצועיים : הפקת תערוכות ,יחסי ציבור , הפקת סרטוני אמן איכותיים , שיווק , מיתוג ופרסום אנחנו מביאים יצירתיות ,אנרגיה ותשוקה לכל סיפור אמנות שאנחנו מספרים!