לראות או לא לראות

לראות או לא לראות? ההתלבטות הראשונה והמפחידה שלי בנושא מסרים ותקשור

פינה בקליניקה

 

    הכל התחיל כשהייתי בצבא וחלמתי על אבא של חברה טובה שלי, בפעם הראשונה חשבתי לעצמי מוזר והמשכתי הלאה.  כעבור מספר ימים חלמתי עליו שוב ואז נדלקה הנורה האדומה בראש, התקשרתי אל חברתי ושאלתי: מה קורה עם אבא שלך? חלמתי עליו כבר מספר לילות והחברה ענתה: לא סתם חלמת על אבא גילו לו סרטן.  הלב שלי דפק בספיד של 120 לדקה, הייתי מבוהלת מה אומרים?

   כעבור מספר שנים חלמתי על החברה עצמה, התעלמתי, חלמתי עליה שוב ושוב  במשך שבוע ללא הפסקה, בסוף הגעתי אליה הביתה עם השאלה: מה קורה? אני חולמת עלייך ללא הפסקה ואז, שתיקה!  כשהיא פתחה את הפה ואמרה: יש לי גידול בשד, חשכו עיני פרצתי בבכי ובכך הפחדתי אותה לצערי הרב.  באותו יום ביקשתי מבורא עולם שהחוויה לא תחזור על עצמה, אם ניתנה לי יכולת כלשהי אני מוותרת עליה.  הייתי צעירה ולא יכולתי להכיל את המידע.  הפסקתי לחלום ומאז אני כמעט שלא זוכרת חלומות.

   הפסקתי לחלום אבל משהו אחר הופיע בגדול: 'טלפתיה'.  הייתי חושבת על חברה ומתקשרת אליה, לאט לאט החברות שלי הפסיקו להתקשר וחיכו שאני אחייג אליהן.   הגדילה לעשות חברה שגרה במרכז בארץ והתלוננה שכבר שבוע היא 'משדרת' לי להתקשר ואני מתעלמת.  באותה שיחה הבנתי שאני מקבלת מסרים בצורה אחרת.  היה לי יותר קל להסתדר עם טלפתיה ולשחק איתה.

צולם בנייד
פינה בקליניקה
פינה בקליניקה

  לפני 13.5 שנים ילדתי את בתי הצעירה הודיה, היו לי תסמינים של דיכאון לאחר לידה, פניתי אל רופא הנשים שנתן הפנייה למרפאה הפסיכיאטרית.  הגעתי למרפאה שוחחתי עם הרופאה וקיבלתי מרשם לכדורים שהיו אמורים להחמיר את התופעה למשך חודש ולאחר מכן צפויה הקלה.  בתאום עם בעלי החלטתי לא לקחת את הכדורים ולהתמודד. חברה הגיעה לביקור וסיפרה שהיא הולכת לקורס תקשור, אני קפצתי על ההזדמנות ואמרתי אני איתך!  האמת היא שלא ידעתי מה זה תקשור, ידעתי שמדובר במשהו רוחני, מודעות ומניסיוני זה עוזר לי בהתמודדות עם מצבים שונים בחיים.  התחלתי ללמוד תקשור ודברים התחילו להתחבר.  התחלתי ל'דעת' דברים ולקבל מסרים.  בתחילה נבהלתי וחשבתי: אולי אני סכיזופרנית? אולי אני מדמיינת?   די מהר הבנתי שאני בסדר, פשוט גיליתי דרך חדשה  לקבל עזרה והכוונה.

   בשנה האחרונה התחלתי ללמד תקשור וכשכתבי את חוברת ההדרכה שאלתי את המדריכים: מה זה תקשור? איך אני יכולה להסביר את התופעה בצורה ברורה?

מעניין אתכם? על כך אכתוב בפוסט הבא.