לקנות, לתרום, לכתוב

בחודשים האחרונים יצא לי להיות בלא מעט השקות ותצוגות של רשתות או מעצבים שמבקשים לקדם את המותג שלהם. לפעמים זה מלווה בארוחת בוקר, לעיתים במתנה קטנה. המטרה היא אחת- שאנחנו הכותבים נהנה ונספר לקוראים שלנו שיתרשמו ויבואו לקנות. אני מצידי, משתדלת להקפיד ולהעביר את האינפורמציה בצורה אובייקטיבית. לא כל מה שאני רואה נכנס לבלוג. חשוב לי להתאים את הכתוב לקוראות שלי, לא לפרסם דברים שאיני מתחברת אליהם ולהשאר בפרופורציות, אחרי הכל מדובר רק באופנה.

בשבוע שעבר קיבלתי הזמנה יוצאת דופן ממשרד יחסי הציבור של שילה מגר. הכותרת היתה "הזמנה לאירוע- לראשונה בישראל עסק חברתי בתחום האופנה- החצר הנשית בנמל" בימים של מחאות חברתיות, ודיון שלי עם עצמי על מידת החומריות שלי, אין מתאים יותר מלהגיע לארוע שחובק בתוכו את המילה "חברתי".

החצר הנשית בנמל הוא שמו של אאוטלט ייחודי המשלב בין מכירת עודפי מעצבים, במחירים מוזלים (עד 70% מהמחיר המקורי), לבין עסק חברתי. כל ההכנסות מהמכירות בחנות מושקעות בחזרה לעשייה חברתית  ולמטרות הכשרה ותעסוקה לבנות החצר הנשית העובדות במקום.  החצר הנשית בנמל הוקמה בשותפות של עמותת החצר הנשית, קרן דואליס ובתמיכה של המוסד לביטוח לאומי (הקרן לילדים בסיכון).

לחצר תורמים למעלה מ- 50 מעצבים, ביניהם: יוסף, דניאלה להבי, עלמה ו- BANKER, דורין פרנקפורט, קרן וולף, מדוזה, מירית ויינשטוק, הארטברייקר, ג'פסי 05, רוני קנטור, כיסים, FISS, אלף אלף ועוד…

המוכרות בחנות הן צעירות מיפו ודרום ת"א, עם סיפורי חיים לא פשוטים. הפרוייקט נותן להן הכשרה במכירות, ניהול חנות, ניהול מלאי, שירות לקוחות, ומהווה כמובן מקור פרנסה עבורן. בנוסף הן זוכות למפגשי הכשרה והעשרה שנערכים בשיתוף פעולה עם המכללות שנקר ו 6B, הכוללים ביקורים במוזיאונים ותצוגות אופנה, קורסי תפירה, הרצאות בנושאים של עיצוב אופנה, סטיילינג צילום ועוד. במקביל לעבודתן בחנות, הצעירות מקבלות ליווי צמוד של עובדת סוציאלית בשיחות אישיות ותמיכה. 

את החצר הנשית ביפו הקימו ליאורה קסל ומירית סידי בשנת 2003. לאחר שנים של ניסיון בעבודה עם נשים ונערות, הן ביקשו להקים מסגרת נשית ייחודית, רב תרבותית ושוברת סטיגמה, אשר תעניק תמיכה וסיוע לנערות ונשים צעירות תושבות הערים יפו, בת ים ודרום ת"א הנמצאות במצבי מצוקה וסיכון.

קרן דואליס היא קרן ליזמות עסקית חברתית המובילה שינויים חברתיים בישראל באמצעות עסקים חברתיים למטרות רווח. עסק חברתי הוא ביטוי לתפישת עולם המבקשת לקדם מטרה חברתית באמצעות פעילות עסקית. קרן דואליס חתומה על הצלחות רבות בתחום העסקים החברתיים בישראל. ביניהן: ליליות, ליליות בייקרי, גליל סופטוור, Abilities Solution ועוד.

המוסד לביטוח לאומי תומך במיזם באמצעות הקרן לילדים בסיכון וזאת על ידי מענק מיוחד ועל ידי ועדה מלווה אשר תבחן את האפקטיביות של העסק החברתי לאורך זמן.

כל השותפים לפרוייקט השקיעו מזמנם וכספם ללא תמורה, החל בארכיטקט שעיצב את החנות, חשמל, תאורה, שיווק, ליווי משפטי, ועד הנשים שהתנדבו לקידום הפרוייקט והצטלמו עם המותגים שנמכרים בפרוייקט. (לירון ויצמן, רונית יודקביץ, אניה בוקשטיין, דפנה לוסטיג ועמית מכטינגר), הצלם- גורן ליובינצ'יץ', הסטייליסטית- סיוון חימי, מעצב השיער רואי דניאל והמאפרת שירן פרידלנד.

בנימה אישית, אני יותר ממליצה לכן להגיע לבקר (ולקנות) בחנות. מעבר למטרה הטובה והבגדים המוצלחים, מדובר במתחם נעים במיוחד שאינו מזכיר אאוטלט בשום צורה שהיא. הבגדים מסודרים בסדר מופתי, החנות מעוצבת כחנות בגדי מעצבים ברמה הגבוהה ביותר, המוכרות מקסימות, המחירים שווים ויש מגוון סגנונות ומידות. גם תקנו בגדי מעצבים איכותיים ויחודיים וגם תתרמו. שניים במחיר אחד.

איזה כיף לי שבתוך העולם החומרי שאני כותבת עליו, יש לי מקום לכתוב גם על פרוייקטים נהדרים כאלה. כולי תקווה שהפרוייקט יצמח ויתרחב ונזכה לראות פרוייקטים חברתיים נוספים בתחום הזה. גם אם מדובר בטיפה של אושר בים של בעיות, זה תמיד עדיף מכלום.

מחירים:

גופיות: 29 ₪ – 49 ₪

חולצות: 79 ₪ – 129 ₪

מכנסיים: 79 ₪ – 199 ₪

חצאיות: 49 ₪ – 149 ₪

שמלות: 79 ₪ – 269 ₪

תכשיטים: 49 ₪ – 129 ₪

תיקים: 49 ₪ – 299 ₪

נעליים: 99 ₪ – 199 ₪

החצר הנשית בנמל

האנגר 1 נמל יפו

פתוח בימים א'-ה' 10:00-20:00, ו' 10:00-15:00, שבת 10:00-20:00

בדף הפייסבוק תמצאו את שמות כל המעצבים התורמים ופרטים נוספים-

החצר הנשית בנמל בפייסבוק

הקונה נחמה בפייסבוק– למבצעים חמים, מכירות מעניינות ודברים יפים