לקחת אחריות

בחורה עם מחשב נייד

מספר שנים לאחר ההתמודדות עם מחלת הסרטן  הבנתי באופן ברור כי להחלטות שקיבלתי במהלך חיי היה קשר ישיר לסרטן השד שהופיע אצלי שנה לאחר הולדת בני .

האמת שאת התובנה הזאת הרגשתי עמוק בבטן מיד עם גילוי המחלה .

בשנים שקדמו להופעת המחלה לא הייתי מאושרת , הסתובבתי עם תחושת תסכול וחוסר שביעות רצון מחיי.

גרתי באזור ודירה שלא אהבתי ועבדתי בעבודה  שגם אותה לא אהבתי .

העצוב  מכל היה שחייתי בזוגיות  שלא הייתה נכונה עבורי  ובה  וויתרתי על החלומות שלי ובסופו של דבר גם על עצמי .

בתוך כל המצב הזה גם הגיע לחיינו תינוק שהיה בן שנה בחודש בו גיליתי את הסרטן ,שנה משמחת אך גם מאוד לא פשוטה כאשר חיים בזוגיות שלא עובדת .

מבחינתי ,לקחת אחריות היה להבין שיש לי חלק במצב של חוסר איזון שהופיע בגוף שלי ,כי כשהנפש סובלת ואין התייחסות ,הגוף מתחיל ליצר תסמינים שבסופו של דבר הופכים למחלות ,מעבר להבנה של המצב ,החלטתי גם שיש הרבה שאני יכולה לעשות עבור עצמי .

בתור התחלה – החלטתי לעשות שינוי בכל התחומים שלא עבדו בחיי וגרמו לי תסכול כי ממש ידעתי שאם לא יחול שינוי גדול ומשמעותי בחיי יש סיכוי גדול שהמחלה תחזור  .

בחרתי לצאת מזוגיות ,בצורה טובה עד כמה שניתן , עזבתי את מקום בו גרנו וחזרתי לחיפה עיר הולדתי עם בני בן השנתיים במקביל התפטרתי גם ממקום העבודה שלי .

באותה השנה התמקדתי בעצמי ,החלטתי לחזק את הנפש וגם את גופי .

נחשפתי לאפשרויות רבות ובחרתי בדברים שהרגשתי שאני מתחברת אליהם .למדתי והתחלתי לתרגל מדיטציה  ,למדתי תזונה והתחלתי בהדרגה לשנות את התזונה שלי לתזונה שעזרה לי להתחזק והתחלתי טיפול בפורמולת צימחי מרפא ע"י  הנטורופתית שלי .הפורמולה עזרה לחיזוק מערכת החיסון שלי שנחלשה בטיפולי הכימו' והעלימה את התשישות וכאבי הראש שסבלתי מהם .

זאת היתה שנה משמעותית מאוד בריפוי וההבראה שלי . שנה של עצירה  ,מנוחה וחידוש מצברים  ויחד עם התחזקות הגוף , גם הנפש התחזקה ונרפאה .

העצירה  הייתה חלק חשוב בתהליך ההבראה שלי , בעצירה הזאת יכולתי לבחון את חיי ,להבין מה לא עובד טוב עבורי ומה אני רוצה לעשות אחרת .

כאשר מופיעה מחלה ,כל מחלה ,יש סיכוי רב שמשהו בחיים שלנו לא עובד נכון ,מחלות אינן מופיעות כך סתם ,

חשוב לעצור להבין  כי מעבר להמלצות הרופאים יש הרבה שאנחנו יכולים לעשות עבור עצמינו .

עמית וייסבין מאמנת אישית ורפואית .לבחור מחדש
אחות מוסמכת מרצה ומאמנת רפואית במקצועי. בשנת 2007 פגשתי את מחלת הסרטן ולאחר התמודדות ושינוי גדול שיצרתי בחיי החלמתי והתחלתי לחיות ולא רק לנשום .אני מקדישה את חיי להפצת בשורה חשובה . הבשורה היא שאפשר לבחור מחדש ,בכל שלב בחיים בחירות שעושת לנו טוב ויוצרות מצב של ריפוי ,החלמה וחיים בריאים . מוזמנות לאתר שלי לקרוא על אפשרויות חדשות. https://www.melava.co.il/