לקחתי גלולה

pic_by_Ariel_Medina
pic_by_Ariel_Medina

אחת של אומץ, אולי אפילו שתיים, בלי "מרשם רופא" או קריאה רופפת על תופעות הלוואי. ספרתי עד 3, עצמתי עיניים ועשיתי את זה! וברגע אחד הרגשתי מנצחת! גברתי על הפחד מהמילה "לא" ואפילו חיכיתי לבואה, כי אני כבר ניצחתי רק בעצם ההתמודדות עם הפחד. כאן – החלומות שלי פגשו מציאות.

ברגע אחד מזוקק של הבנה, גיליתי כל כך הרבה על עצמי ולמה דווקא עכשיו, בתקופה הזו של חיי ובגיל הזה – אני מצליחה לראות בברור וללא עזרת משקפיים את הליבה השוכנת לה כל כך הרבה שנים בתוכי ומבינה כי אומץ הוא היכולת לדעת ממה לא לפחד והסתערות קדימה.  אצלי היכולת לעשות ולהעז מגיעה מתוך בגרות, בשלות וניסיון מאירועים שונים שזורים בתהליך ארוך אותו עברתי בחיי הבוגרים. אומץ הוא לא אחר מאשר, הדובדבן שעל קצפת המונחת על עוגת שוקולד עשויה מחומרים משובחים של אמונה עצמית, בטחון, ובעיקר – הבנה במה אני טובה ומה אני אוהבת. לשתי את הבצק הזה במשך שנים, דייקתי את המתכון והמינונים של כל גרם וגרם בעוגה הזו- כדי שתהפוך למנת גורמה זוכת כוכבי משלן.

למי שלא מכיר אותי באמת, חושב שאני מינימום גל גדות בפרמיירה של הסרט "וונדרוומן", אך האמת היא שאני רחוקה מזרקורי הכוכבות בחיי. מכורה לשקט, ליצירה להסתכלות מהחוץ אל הפנים ולא הפוך ומשתדלת לשמור על קצב חיים תדיר וזורם. באופן שגוי אנחנו נוטים לחשוב כי חיים נגד הזרם דורשים הרבה תעוזה ואומץ – אך האמת לאמיתה היא שהחיים בזרם דורשים אף יותר כוחות ו"עוגות שוקולד" לפי המתכון שפירטתי – כי כוח ההתנגדות לפחד גדול יותר עד כדי כך שאני צריכה לשים את הקולות בראשי ודאגות ה"מה יגידו?" על 'השתק' כדי להצליח לפעול. שריר האומץ אצל אנשי הזרם מנוון הרבה יותר מאלו ההולכים כנגדו.

שורה תחתונה, אנו נדרשים לגלות אומץ כמעט בכל יום במהלך חיינו. לפעמים אומץ במשקל 2 ק"ג ולעתים 50 ק"ג. הרבה תלוי ברמת אי הוודאות של המעשה, כוח ההתנגדות לה נזכה והרצון שלנו בהצלחה. כמו דמותו של האריה בקוסם מארץ עוץ – אשר למעשה לא היה זקוק לאומץ לב אלא לביטחון עצמי כך שיוכל לעמוד מול סכנה, להיות מודע לה ולהתגבר על הפחד. עצם העובדה שהסביבה ציפתה שאריה גדול וחזק יהיה באותה מידה גם אמיץ, עשתה בדיוק את ההפך. רק הגבירה אצלו את הפחד. רק הפכה אותו פחדן.

אתם ודאי סקרנים לדעת מהו המעשה אמיץ ברגע המכונן המדובר. לא אפרט יותר מידי רק אומר שבעוד שבוע וחצי אני יוצאת לחוויה מטורפת ומיוחדת בקריביים שספק אם הייתי חווה אילולא  העזתי ליזום ולחלום. שנים העזתי רק בחלומות שלי במקומות שהפחד לא קיים, בעוד שבמציאות הוא זה ששלט בי והציב גבולות ברורים ואיתנים קשים לפיצוח. היה לי קשה לראות מעבר להם. תמיד הסתכלתי קדימה – אך היום אני מעזה גם להסתכל למעלה, לשמיים. כשעל גבי זוג כנפיים. היום – אני בוחרת לעוף.

המשך יבוא.

#Karma_is_beach_at_TheCaribbean

pic_by_Ariel_Medina
pic_by_Ariel_Medina