לצאת לחופשה לבד

בחורה עם מחשב נייד

איבדתי את השפיות , איבדתי את עצמי והבנתי שחופשה זה צורך השעה ואם זה לא ייקרה ובמיידי – אין באמת הצדקה לקיומי. לא ידעתי אם לבחור קודם יעד או לבחור פרטנר לחופשה , אמרתי לעצמי : יאללה, תזרמי – ומי שבא קודם ונראה מתאים – קחי.
בשנים הקודמות נזקקתי נואשות לחופשה מסוג מסויים : הייתי זקוקה לחופשה מסוג חופשות הספא, כזו שמפנקים בה עד כלות, מאסג'  לארוחת בוקר ואחריו מנוחה קלה, בריכת גלים לצהריים ושוב מנוחה וככה לנהל חופשה שיש כאלה שיקראו לה חופשת שחיתות – אני קוראת לה חופשת בריאות, אני בעד ההזדקקות ובעד היישום.
מתחילה אצלי ההתלבטות עם מי לסוע: נכון – התחושה שלי היא שיש מספיק חברים ומה שצריך שלי זה רק לבחור ביניהם. נקודת המוצא הברורה היא שחלק מהם עסוקים, אבל בטוח ממש בטוח שזו לא אמורה להיות בעייה לאתר מישהו/ם מביניהם. מסתבר שכן – הרושם הוא מוטעה, למרות התחושה שיש מלאן ת'לפים חברים (כאלה לפחות שרשומים בספר הטלפונים הפרטי או ברשימה בפייסבוק או בכל אחת מהרשימות החברתיות – הן ברובן פיקטיביות ובעצם לא יכולתי למצוא שם מישהי שממש ממש רציתי לבלות איתה כמה ימים בחופשת פינוק.
אז  נכון – היו לי כבר נסיעות ספא נטו פינוקים לגרמניה ולאוסטריה – ואין ספק שזה המקום הכי קרוב שהגעתי לאלוהים. בחיים לא אמרתי שחופשה מפנקת זה מותרות , תמיד חשבתי שזה כורח המציאות, אבל כשעלם חמודות או איזה גרמניה מיומנת מעסים את הגוף …….אני רק מודה לאלוהי הבריאה והפינוק.
הבעייה מתחילה (יכולות להיות בעיות במקומות כאלה?) אחרי הצהריים, כן, כן, הרחוב מתחיל להתמלא בכאלה מן זוגות זוגות כמו מהתנך, אפשר למצוא אותם מרוחים על הדשא או הולכים לסרט או סתם יושבים באיזה שטרסה, ועד כמה שאני לא מסתכלת עמוק בנפש פנימה הייתי רוצה שתהייה איזו חברה שנוכל לחלוק רכילות או לשבת באיזה שטרסה או סתם להכנס לפוצץ כסף בחנות בגדים או משהו דומה….
על פניו – מישהו בטח קורא את הדברים וחושב/ת שירדתי מהפסים, כי מה בדיוק ועל מה אני מקטרת, אומרים שאנחנו כבר במאה העשרים ואחת ולא צריך אף אחד כדי להנות. זה לגמרי נכון, אפשר לשבת לבד בבית הקפה גם כאן במקום אסטרטגי בישראל ולראות מי עובר ומה קורה בשדרה, אבל זה הרבה יותר כייף לעשות את זה בזוג, במיוחד אם אתה במקום זר. אין מה לעשות – בעצם יש…אפשר לשקר לעצמי.
גם אם אני מזמינה לי לערב איזה מסג' הידרותרפי בתוך המיים, יש איזשהו שלב שגם הוא מסתיים ואני חוזרת למלון ואין לי למי לספר שהיה ממש כייף. נכון, אני יכולה לרדת לובי עם כוס יין אדום או וודקה אשכוליות אבל עם מי עושים צ'ירס? עם כל עובר ושוב………
אז מותר לקטר ולאהוב גם יחד – לנסיעות האלה למדתי כבר לקחת את הספריה הלאומית שלי, את אותם ספרים שרכשתי ו"טרם הספיקותי לקרוא" וזה אחלה עניין לחזור עם טרולי מלא ספרים שאפשר לשים על רובם וי, תחושת סיפוק כזו.
אני טובעת בתוך הספרים, אבל אין לי עם מי בדיוק לחלוק את הפרטים הקטנים של אותו עלם חמודות שפגשתי בלובי של הכניסה לבריכות. זה אולי נשמע קטנוני ופתטי לאללה – אבל כן, אני רוצה שיד מפנקת תחבק אותי. זה בסדר גמור לומר שביליתי נהדר עם עצמי, שאני חברה מצויינת ומרתקת ושנונה ומצחיקה, אבל זה גם בסדר לומר לעצמי את המציאות: יאללה,   תמצאי מישהו/מישהי לצאת איתה לחופשה.
לא תמיד אני רוצה לסוע לראות את גאודי, לפעמים אני סתם רוצה ללכת לאיבוד בניו יורק, יש נסיעות מכל הסוגים והצבעים – ואני אוהבת לפעמים לסוע לשמוע או לראות פסטיבלים , אבל אין ספק שאני מכורה, מכורה קשות לחופשות פינוק. יש מקרים וסיטואציות בחיים שאני לא רוצה להגמל. אני רוצה להשאר מכורה – לא רוצה שיפתחו קבוצת תמיכה, רוצה שישאירו את זה ככה, שזה יישמע אפילו נכון: כן, אני בעד הפינוק הזה בלי ייסורי מצפון.
לא יזיק אם יצטרף מישהו/י מהארץ סתם כדי שיהיה כייף לשבת ביחד כסא ליד כסא, שאני ארגיש שזה בסדר לסוע ביחד אבל אני לא ארגיש מקופחת ודפוקה שנסעתי לבד או ויתרתי על נסיעה כי לא הייה/הייתה פרטנר מתאים. תעשו לי טובה כל יפי-הנפש, לפעמים אנחנו באמת צריכים את ה"לחוד" , חופשת התייחדות שלנו עם עצמנו, אבל הרבה מאד פעמים כייף לחזור למלון עם מי שלא יהיה למטרות מהוגנות להפליא אבל סתם לאכול ארוחת ערב משותפת.
זה לא ממש כייף אפילו כאן במצפה הימים לשבת לבד ליד שולחן , זה כייף יותר להשקיף להרי הגליל בשניים, זה כייף יותר להמתין למאסג' או סתם לשוטט או לשבת בלובי הקטנטן והאינטמי בזוג…בדרך כלל זה עובד, למרות שכשהדברים נכתבים עכשיו זה לא ממש דרמטי ואפשר לסוע לבד ואפילו להנות……אבל יותר כייף בשניים.
אני עושה את זה פעמיים בשנה ב-זוג, ותאמינו לי שזה לא ממש רע, לפעמים אני חושבת שזה אפילו בסדר לפעמים, בשאר הפעמים –  תנו לי את האופצייה להחליט או תמצאו לי  מישהו שיהיה לי נגיש ככה על תקן "דרוש לחופשה.." גם שלמה ארצי  הוציא איזה דיסק מתישהו בעבר -"שניים"  נדמה לי….
יאללה, שתהייה לכולנו חופשה נעימה…… 🙂