לפתוח את הלב

ברגע שאפשרתי ופתחתי את הלב, אפשרתי גם לדברים חדשים להיכנס מן החוץ פנימה.

לאחרונה עברתי תקופה קשה ולא פשוטה. ישבתי הרבה בבית כי לא הייתה לי עבודה, מה שגרם להרבה שעות של חוסר תעסוקה ומן הרגשה כזו של חוסר סיפוק וחוסר משמעות בחיים. יום אחר יום התחושה נעשתה כבדה יותר ומעיקה יותר. הבית סגר עליי והתקשיתי לצאת מאזור הנוחות שלי, שפתאום כבר התחיל להרגיש לא כל כך נוח ונעים. הרגשתי חסומה רגשית ושאיני יכולה לגשת לשום ראיון עבודה, הרגשתי קפואה ומיותרת. וככה עם התחושות האלו העברתי את זמני, ולאט לאט, הרגשתי איך אני הולכת ומתכנסת בתוך עצמי,ולא נותנת לעולם בחוץ להיכנס פנימה. כל יציאה החוצה נראתה כמו משהו מאיים ומפחיד,כמו אבן כבדה שנורא קשה להזיז.

אבל לא אמרתי נואש ולא איבדתי תקווה, בתוך תוכי ידעתי שיגיע היום שבו אצליח לצאת מאזור הנוחות שלי, להפסיק לבלות במיטה, ולחזור לחפש עבודה שמתאימה לי ושתוציא אותי מהבית, וזה אכן קרה. מצאתי עבודה עם ילדים מה שהחזיר אנרגיות טובות ושמחה אל תוך חיי, והעניק לי הרגשה של סיפוק ומשמעות חדשה. כמו כן נרשמתי ללימודים חדשים, קורס למתמודדים עם בעיות נפשיות שרוצים להשתלב בשוק העבודה ולעבוד בהדרכה/חונכות של נפגעי נפש. (זהו קורס מטעם המכללה לשיקום קריית אונו). מה שהעניק משמעות נוספת לחיי ועניין במשהו חדש. וכך לאט לאט יצאתי מהבית אל העולם שבחוץ, והיום כבר יכולה להסתובב עם חיוך על הפרצוף והרגשה טובה בלב, הרגשה של ניצחון. ניצחתי את הייאוש והתסכול, את תחושת הכישלון והריקנות.

באחד הלילות בהם לא הצלחתי להירדם, מצאתי עצמי מקשיבה למדיטציות ביוטיוב. מה שעזר לי לחזור לנשימה ולהירגע. לפניכם שלוש מדיטציות שאני ממליצה עליהן, שעזרו לי ככה לפתוח את הלב. כל מדיטציה לוקחת כעשר דקות ככה שזה גם לא יגזול הרבה מזמנכם, ואפשר לבצע אותן במיטה, או על מזרון יוגה. אני ממליצה בחום לכל מי שעובר תקופה קשה של דיכאון או חרדה להשתמש בהן, וגם אם אתם סתם מרגישים טוב ומחפשים דרך לקחת כמה נשימות במשך היום ולהיטען מחדש.

נתחיל במדיטציה לבוקר: שרביט הקסמים

[youtube RpI5NA9HnNU nolink]

במשך היום אם יש לכם 30 דקות פנאי וגם אם אין ממליצה לפנות כאלו, מדיטציה למשך היום: לפתוח את הלב

[youtube E92_IExC4p0 nolink]

ובסוף היום מדיטציה ללילה, לשינה שקטה ורגועה

[youtube QL2lmnWxSZY nolink]

 ואסיים בשיר של יובל דיין "לפתוח את הלב". ברגע שאפשרתי ופתחתי את הלב, אפשרתי גם לדברים חדשים להיכנס מן החוץ פנימה.

שלכם, רונית.

[youtube Ldto4rrsRT4 nolink]

 

 

רונית לביא
רונית לביא. בת ארבעים וחמש רווקה+חתולה. מציירת מנדלות וכותבת. על ההליכה בשבילי החיים וההתמודדות היומיומית עם מאניה ודיפרסיה.