לחייך ולצמוח

מה גורם לנו לצמיחה אישית? לסיפוק? לקום עם חיוך בבוקר? ובכלל לחשוב שסך הכל , ולמרות הכל, החיים שלנו לא רעים בכלל?

בחורה עם מחשב נייד

20151005_225819_HDR

לעיתים קרובות חשבון הנפש שלנו הוא לפני יום ההולדת שלנו, ראש השנה (וגם ביום כיפור שיש המון זמן לחשוב) , תחילת האביב בפסח (שאז מדברים על מיצוי מול החמצה) ועוד כל מיני אירועים פחות נעימים (מחלות, טרגדיות וכו).

את חשבון הנפש של מצבנו , לעניות דעתי, יש לקיים במהלך כל השנה. אפילו אומר כל יום.

במצב זה, שהחיים דינמיים ולא ידוע לנו מה יוליד יום, חשוב שנמצה כל יום ויומו. הימים חולפים, שנה עוברת ועוד שנה ואז לפתע אנו מסתכלים אחורה ומגלים שהשנים אבדו לנו. שלא עשינו את מה שכה חפצנו.זה לא חייב להיות משהו כמו שינוי קריירה, מעבר לארץ אחרת וכדומה. זה יכול להיות אפילו חוג לתכשיטנות, טיול בארץ אקזוטית, ללמוד לרקוד פלמנקו ואפילו סתם לראות סרט או לקרוא ספר שממש בא לכם.

אני מאמינה שהסיפוק ובאושר שלנו נובעים מעשיית דברים שאנחנו נהנים מהם, שאנחנו ממצים את עצמנו. מיצוי פוטנציאל אישי לא חייב להיות רק בעבודה. למשל, אם אתם טובים בספורט ונהנים ממנו, תרגישו סיפוק רב להתקדם בתחום. כיום למשל יש טרנד חזק של ריצה. אם אתם אוהבים לרוץ, אז למה לא להירשם למירוצים ותחרויות? זה גם בריא וגם נותן סיפוק רב.
אם אתם אוהבים לכתוב, אתם יכולים לפתוח בלוג (כמוני 🙂 ) או לכתוב ספר. אפשר כמובן גם וגם…
לחובבי הקולנוע, תמיד אפשר להירשם לחוג קולנוע באוניברסיטה או בסינמטק ואפילו להיות מבקרי קולנוע.
מי שתמיד חלמה על ליין של תכשיטים משלה או על קו אופנה מוזמנת להתחיל בלימודים ומי יודע איזה דלתות עוד יפתחו בפניה.

פעמים רבות, כשאנחנו פותחים לעצמנו חלון הזדמנויות ואומרים כן להצעות שונות, אנו מגלים עולם חדש ומרתק שמכניס לחיינו המון אושר, שמחה וסיפוק.

אז חברים, למה אתם מחכים???
ואל תגידו לי למחר…..

XOXO
אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)