"לפעמים חלומות מתגשמים"

בחורה עם מחשב נייד

השבוע הוצפתי בשמחה והתרגשות עד דמעות. רגע לו חיכיתי יחד עם עמיתי מספר רב של שנים הגיע – נחתם הסכם קיבוצי שיסדיר את תאי העסקתנו!

נעים להכיר, שמי רעות לביא קרן, גרה במושב אמירים, בת 55, נשואה ואם לארבעה ילדים מקסימים. מזה כ-23 שנים אני עובדת ב"תכנית קרב" כמדריכת טבע וטיולים  (ומדריכה גם במוזיאון "בית המאירי" בצפת). בנוסף, אני פעילה חברתית בתחומים שונים.

בהתאגדות של עובדי "תכנית קרב" אני פעילה מזה כתשע שנים, עוד מראשיתה, ואני חברה בוועד המרכזי של עובדי קרב מאז הצטרפותנו להסתדרות לפני כארבע שנים.

תכנית קרב עוסקת בחינוך בתחומי העשרה שונים, בקרב בתי-ספר וגנים בכל רחבי הארץ. בתכנית עובדים כ-3,000 מדריכים וכ-250 עובדי תשתית. תחומי ההעשרה הם רבים: מטבע וחקלאות דרך מוזיקה, מחול, תיאטרון ועד משחקי חשיבה, מדעים, ספורט, יצירה ועוד. התכנית מביאה ערך מוסף למערכת החינוך ומעניקה אור, הנאה וחיוכים לפניהם של ילדים רבים.

בעבודתי, אני מדריכה בעיקר בגני ילדים וכן בבתי ספר באזור הצפון (בעיקר צפת והסביבה). אני יוצאת עם הגן לטבע, ומביאה את הטבע לגן. אנו יוצאים לטיולים בסביבה הקרובה והרחוקה, מכירים את הצמחים, בעלי החיים, השינויים בעונות השנה ועוד. הלמידה היא חווייתית ומהנה, בשילוב עבודת האדמה, יצירה  מהטבע ועוד.

המאבק של עובדי קרב, נמשך כבר כתשע שנים! במסגרתו אנו פועלים לשיפור תנאי ההעסקה שלנו. תנאי העבודה של המדריכים היו מאוד פוגעניים: העסקה שעתית וקבלנית, לא רציפה, עם מעט מאוד זכויות.

ההתאגדות בהסתדרות לפני כארבע שנים קידמה אותנו מאוד. קיבלנו ליווי ותמיכה מאוד משמעותיים והצלחנו להיכנס להסכם החשוב שנחתם בין ההסתדרות לאוצר ביולי 2015, לצמצום תופעות העסקה פוגעניות במגזר הציבורי.

ההסכם שיפר באופן דרמטי את תנאי ההעסקה של המדריכים: קיבלנו העסקה רציפה של 12 חודשים, תנאים סוציאליים משופרים, עליה של כ-60% בשכר ועוד.

במקביל לשיפור בתנאי המדריכים, אנחנו מנסים כל הזמן לשפר גם את תנאי עובדי התשתית, ומקווים להצלחות גם בתחום הזה.

השבוע נחתם בבית ההסתדרות הסכם קיבוצי היסטורי לעובדי קרב – הסכם שציפינו לו זמן רב. המשא ומתן היה מסובך, ארוך ומייגע, ולשמחתנו הסתיים בחתימה מוצלחת. עם הידיעה על אישור ההסכם הוצפתי בשמחה והתרגשות עד דמעות.

אני מודה לכל מי שעזר וטרח לקיומו של ההסכם החשוב הזה. לצערי השמחה על ההסכם מהולה בעצב, עקב מהלכים שונים של משרד החינוך שעתידים לפגוע בנו. צר לי מאוד על היחס לו אנו זוכים. אני מאוד מקווה שהמצב העגום הזה ישתנה ואין לי ספק שההסתדרות תעמוד לצדנו.

לסיום – אשתדל להיות אופטימית כהרגלי ולקוות לטוב… "לפעמים חלומות מתגשמים – בתקווה שיתגשמו כל חלומותינו ונצליח בכל מאבקינו לצדק חברתי, מאחלת לכולנו כל טוב!

תודה מיוחדת שלוחה ממני לחברי היקרים בוועד עובדי תכנית קרב, ולמלווים המסורים שלנו בהסתדרות.

שלכן ושלכם,

רעות

 salonakere2