לעוף על עצמי במדבר

יצאתי להיות במדבר. השמש שלי במדבר. אוויר לנשימה במדבר. חופש אמיתי במדבר. שמיים כחולים במדבר. לחוות את עצמינו במדבר. התפתחות אישית במדבר. לאהוב את עצמי במדבר. ריקוד חופשי במדבר. צילום ורגש במדבר. רוקדות את החיים במדבר. עפות עם כל החושים במדבר.

בחורה עם מחשב נייד

2-5-2

אוהבת את התחושה בנסיעה דרומה, כשהנוף משתנה ועוברים את קו באר שבע. הצבעים משתנים, הנוף משתנה וגופי נכנס ל׳מוד׳ של חופש.

hba-3

מהו חופש עבורי? מהו חופש עבורך?

״חופש הוא מושג מופשט המתאר העדר אילוצים ואפשרויות פעולה לא מוגבלות. למושג החופש האנושי שני הבטים עקריים. האחד פנימי והשני חיצוני. הפנימי ביכולתו להיות בעל רצון חופשי, הפועל שלא על פי יצריו ודחפיו הטבעיים, אלא על פי שכלו, תובנותיו, עקרונותיו ומצפונו. ההבט החיצוני סובר כי יש לשלול מצב שבו אדם יהיה בבעלות או בשליטה של גורמים אחרים מחוצה לו.״  ויקיפדיה.

hba-1689

במדבר אני חשה שחרור מכבלים, שחרור מהתניות, נשימה ובעיקר אפשור. מותר להקשיב. מותר להיות. מותר להסכים. מותר לגעת. מותר לחוות. מותר לשינוי. מותר לצמוח.מותר לאהוב.

hba-1729

לגיל 40 קיבלתי במדבר את החופש לרקוד. לפני כן, לא העזתי.  קולות בתוכי, אמירות מסרסות. שנים של סבל והלכאה עצמית. אמונות, חריטות מתקלפים להם כאן במדבר והופכים חוכמה וחוויות.

החושים נדרכים,  הראייה מתחדדתֿ , הלב נפתח
החושים נדרכים, הראייה מתחדדתֿ , הלב נפתח

חוזרת לכאן, לגדול ולנוח, להעמיק, לשחרר, לשנות ולשוח. למדבר בו הובלתי קבוצות כבר מגיל 16,  חוזרת שוב ושוב. למסיבה בעזוז בחאן בארותיים מגיעה פעם בשנה ופעם אפשר היה גם פעמיים.

בסופ״ש האחרון במצפה רמון טיילתי לבחור לוקיישן לסדנה קצת אחרת.  התבוננות, הקשבה, צילום ותנועה, חוויה אלחושית עם המון אהבה.

צילום: אלה שחר
צילום: אלה שחר

 

 

עם לימור חממי
עם לימור חממי צילום: אלה שחר

 

 

Ibex, כשערכים נפגשים
Ibex, כשערכים נפגשים

 

את אנשי המדבר אני מאוד מחבבת. הקבועים, החולפים ומבני כל העמים. תל אביבים שמאסו במרוץ עכברים, אחרים שנולדו כאן באוהל בעיר או בכפר, עוברי אורח שהחליטו לבנות פה את המחר. מתבוננת, נושמת, לומדת, מתחברת, קופצת, רוקדת, שמחה, מתכננת, מעיזה, חוברת , יוצאות לדרך.

 

Be happy
Be happy

 

יש קצב אחר במדבר. זמן לעצמי במדבר. נפתח הלב במדבר. הכל מדוייק במדבר.  Be Happy במדבר. יוצרת לי שוב במדבר.

רועה במדבר
רועה במדבר
בלה שחר הלל
צלמת שיווקית, מומחית ויז’ואל לעסקים ופוטותרפיסטית. חיה צילום, נושמת צילום מדברת צילום מאז שאני זוכרת את עצמי. בפרק ב׳ מיוחד, אמא לשלושה ולארבעה שעירים שתיים ממין כלבה ושניים ממין חתול. אוהבת טבע, קולינריה והכי בעולם להכיר אנשים ותרבויות.מלווה עסקים משלב הרעיון עד לשלב ההגשמה. יוצרת שפת ביטוי ויזואלית בעזרת מיתוג וצילום יוצרת קונספט ויזואלי מכוון אסטרטגיה עסקית. מרצה ומנחה סדנאות ויז’ואל בארגונים ולאנשים פרטיים. מלמדת צילום במצלמה ובסמרטפון ומעבירה תהליכי פוטותראפיה בקבוצות וליחידים.ממיסדות עמותת פרויקט עסקית ומפתחת מפגשי עסקית פלוס, בי״ס לנטוורקינג וצמיחה עסקית יצירתית. מנהלת תחום הנטוורקינג בעמותה.יזמית בלתי נדלית, ומתנדבת סדרתית. מציירת באור מצלמת באהבה.