לעולם בעקבות השמש – אהוד מנור

"לעולם בעקבות השמש" הוא ספר מנגן, ספר אינטראקטיבי, מסדרת "צלילי ילדות" ובו הילדים יפגשו עם 10 שירים ממיטב יצירותיו של אהוד מנור ז"ל.

לעולם בעקבות השמש – אהוד מנור

איורים: הדס חורי

ספר מנגן – ספר אינטראקטיבי.

הוצאות “דני ספרים” ו”יוסף שרברק”. 2019

עיבודים, מנגינה והפקה מוזיקלית: ליאור רונן

שירה : ליאור רונן, שירה רונן, אליענה רונן, אביתר בר דוד

4765_14082019104651

"לעולם בעקבות השמש" הוא ספר מנגן, מסדרת "צלילי ילדות" ובו הילדים יפגשו עם 10 שירים ממיטב יצירותיו לילדים  של אהוד מנור ז"ל.

הספר יצא לאור בימים אלה, בפורמט מהודר מושך את העין והלב.

שיריו האהובים של אהוד מנור ז"ל לילדים קבלו עיבודים חדשים.  בספר מופיעות  מילות השיר בניקוד מלא, ואלה מבין הילדים שקוראים, יהנו לקרוא את המילים היפות, להקיש על המקש המתאים שבצידי הספר וגם לשמוע את השיר עצמו, ואחר כך, גם לשיר את השירים תוך קריאת המילים והשמעת השיר כשהמבוגרים יצטרפו לחגיגה…

הספר כולל שירים, בגירסה אינטראקטיבית, והילדים שאינם קוראים נהנים ללחוץ על הכפתורים ולשמוע את הצלילים והמנגינה של כל שיר ושיר. בין היתר מופיעים השירים הבאים:

בשנה הבאה,

אבניבי,

שלום כיתה א',

ברוש,

גלי,

אחותי הקטנה,

מי אוהב את השבת,

מי ראה את באני,

עניין של זמן ,

לעולם בעקבות השמש

שיריו הנפלאים של אהוד מנור הולחנו על ידי מיטב המלחינים הישראליים, ביניהם מתי כספי, קובי אושרת, נורית הירש,  אריאל זילבר, רמי קליינשטיין ואחרים.

הם מלווים אותנו ההורים, הסבים והסבתות, מילדות. הם כמו חברים טובים.

מרגש לחזור ולפגוש אותם בתחנות חיינו השונות, אך מרגש הרבה יותר, להנחיל את השירים  לדור הנכדים הצעיר.

איוריה הקסומים של הדס חורי מהממים ומלווים את השירים בחן תמים.

אני אסירת תודה על הספר המושלם הזה שהוא הנאה צרופה!  ומודה על כך שעופרה פוקס מנור,  בחרה לשתף אותו עם הדור הצעיר.

***

אהוד מנור (13 ביולי 1941 – 12 באפריל 2005) היה פזמונאי, מנחה טלוויזיה, חתן פרס ישראל בתחום הזמר העברי לשנת 1998. הוא נולד בבנימינה, ולאחר שירותו הצבאי התקבל לעבודה ב"קול ישראל" כעורך מוזיקלי. במהלך השנים הוא כתב שירים רבים, שהפכו לנכסי צאן ברזל במוזיקה הישראלית.

סדרת "צלילי ילדות" היא סדרת ספרים מנגנים, שבעזרתה יזכה הדור החדש של ילדינו להכיר את שירי הילדות הקלאסיים של גדולי המוזיקאים הישראלים בפורמט עכשווי ומרהיב עין.