לנצח/ לוי שמעוני

כשישראל מגלה שאיראן הצליחה לפתח כור אטומי, היא מנסה באמצעות המוסד להשמידו. לשם כך הם נעזרים בצוות מדענים, שאף חייהם הופכים לסערה נועזת.

לנצח

כאשר התרסק כוכב בשביט שומייקר- לוי 9 בשנת 1994 על פני כוכב הלכת יופיטר, המדענים הבינו שאסון כזה יכול להתרחש גם על הפלנטה שלנו. אם יתנגש בנו כוכב שביט אז החיים על פני כדור הארץ ייכחדו לחלוטין. לכן הוחלט לנסות להתגונן מפני אסון כזה. לשם כך גוייסו מירב המשאבים המדעיים שנמצאים כיום בידי אומות העולם.
כאשר הטילו את המטלה הזאת על מכון CERN שבשוויץ, הנהלת המכון הטילה את המשימה הזאת על צוות מדענים בראשותו של פרופסור יאיר זיו מישראל.
הצוות הזה ריכז את הידע והמאמצים המדעיים של מיטב המוחות בעולם כדי ליצור את הנשק, שימנע את האסון.
האם המדעניים יצליחו לייצר את מערכת ההגנה על כדור הארץ?

במקביל, איראן הצליחה לפתח כור אטומי בעיר המדאן במסווה של כור להפקת חשמל. את הכור בנו צוות של מדענים מכל העולם, שלא גילו להם שמדובר על כור ליצור נשק גרעיני, עד שכבר היה מאוחר מידי…

כשהדבר נודע לישראל, היא מנסה באמצעות ה"מוסד" להשמיד את הכור המהווה סכנה קיומית עבורה.

מאחר וצוותי המדענים באיראן ובשוויץ , הם אלו שביכולתם לשנות את המצב, ה"מוסד" נעזר בהם למימוש מטרותיו.

בתוך הדרמה העולמית, מתרחשות הדרמות האישיות של אנשים אלו.

פרופסור יאיר זיו מתאהב באשתו היפייפיה של עמיתו הרוסי, גלינה. הוא לא הפסיק לראות את גלינה בעיני רוחו. גם בלילות היה חולם עליה, ואפילו חשש שמא יתחיל למלמל את שמה תוך כדי חלום. מאידך ידע שהוא חייב להילחם במשיכה הבלתי אפשרית הזאת. הוא אוהב את אשתו מיכל, הוא אוהב את משפחתו, והבין שהוא מסכן הכול בהרפתקת האהבים הזאת. הוא אמנם נמשך אליה בכוח בלתי מרוסן, אבל הוא חייב לנסות להתגבר על כך, עליו להילחם ביצריו למען אשתו וילדיו.

שני מדענים רוסיים ומשפחותיהם רוצים לעזוב את הכור האיראני, אך הם "שבויים" בידי האיראנים והם חוששים לחייהם אם ינסו לעשות מהלך לעזיבה. שליחים מה"מוסד" מגיעים אליהם במסווה של טכנאי מזגנים, המנסה להעביר מכתבים מהם לקונסוליה הרוסית עם בקשה לעזרה.

כיצד סיפורם של אלו קשור באלו אתם שואלים? האם המדענים הרוסיים יצליחו לחזור לארצם? האם הרומן בין יאיר לגלינה אכן יגמר? ובכלל האם המוסד יצליח להשמיד את הכור האטומי באיראן?

מוזמנים לקרוא ולגלות בעצמכם 

עלילת הספר היא אקטואלית ומעניינת. בעיני היא יכולה להיות בסיס נהדר לסרט או סדרה (ראו ערך הסדרה העכשווית "טהרן").

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)