לנצח דיכאון של קרן רוזנטל

כל חיי חיכיתי לרגע שבו אוכל לצאת מהבית, לעזוב את המשפחה, לפרוס כנפיים ולעוף! רק עוד שנה, אמרתי לעצמי, רק עוד שנה. שרדת שמונה עשרה שנים, את יכולה לשרוד עוד שנה אחת… אך טעיתי…

לנצח את הדיכאון של קרן רוזנטל . צילום: יחצ

…"כל חיי חיכיתי לרגע שבו אוכל לצאת מהבית, לעזוב את המשפחה, לפרוס כנפיים ולעוף! רק עוד שנה, אמרתי לעצמי, רק עוד שנה. שרדת שמונה עשרה שנים, את יכולה לשרוד עוד שנה אחת.
אך טעיתי.
קרן רוזנטל אולי רק בת עשרים, אבל במהלך חייה הספיקה לחוות עליות ומורדות רבים –כשהדיכאון ליווה אותה מגיל צעיר לצד מחשבות אובדניות. כיום, היא מוציאה לאור את ספר ביכוריה, הפותח לנו צוהר לעולם המתעתע של מחלת הדיכאון "שתמיד הייתה שם" לדבריה ומורדות שחווה בחייה רק הכבידו על המחלה.
"תמיד היה לי דכאון, תמיד היה לי מצב רוח ירוד שלווה לעיתים במחשבות אובדניות", מספרת קרן.
סיפור חייה של קרן מקבל טוויסט כאשר בגיל שמונה עזבה קרן יחד עם משפחתה את אנגליה והתמקמה במרכז הארץ. אחרי כמעט שנה בארץ הוריה החליטו להתגרש.

לנצח דיכאון של קרן רוזנטל . צילום: יחצ

כבר בילדות וגם בבגרות הרגישה קרן שהמחלה מקננת בה. בתיכון קרן טופלה על ידי מטפלים מקצועיים אולם הטיפול עצמו , לשבת בחדר סגור ולפרוק דברים אישיים עשה לה לא טוב. גם התרופות שקיבלה במסגרת אחד הטיפולים השפיעו בצורה לא חיובית וקרן נאלצה להפסיק את הטיפול התרופתי.
בספרה החדש היא משתפת על הקושי לקבל טיפול פסיכולוגיופביכאיטרי, על ההורים שהתקשו לתמוך ולהבין את המצב כפי שהוא, על היציאה מהבית בגיל מוקדם (גיל 19) הישר לעצמאות כלכלית (כדי לממן דירה שכורה) ועל הכלב חומי שפגשה במקלט של חיות והצליח להציל את חייה מהחלטה אובדנית במיוחד וגרם לה לרצות לחיות.
אל הכתיבה תמיד קרן נמשכה עוד מהיותה ילדה קטנה, אז שרבטה יומנים, חיברה סיפורים קצרים וכתבה כתבות לעיתון המקומי. כיום היא מפרסמת באתר THE MIGHTY, המנהל דיון פתוח על מחלות פיזיות ונפשיות שם גילתה את הכוח שיש בכתיבה על מחלה והתמודדות עמה וכן מעבירה הרצאות בנושא. בעזרת פרויקט מוצלח של הד סטארט גייסה קרן כסף להוצאת ספרה.
לנצח דיכאון של קרן רוזנטל . צילום: יחצ

ספרה החדש"לנצח דיכאון" מורכב משני חלקים, הראשון עוקב אחר סיפור התבגרותה והתאקלמותה של קרן רוזנטל בישראל והתמודדותה עם התקפי דכאון והחלק השני מאגד טכניקות ואסטרטגיות שעזרו לה לסלול את דרכה חזרה לחיים עצמאיים.
אורכו של הספר 96 עמודים.
את הספר ניתן לרכוש במחיר 69 ש"ח  ברשתות צומת ספרים סטימצקי
או ישירות מאתר הוצאת לאור מדיה 10 http://www.media-10.co.il/
ערכה: נדיה היבא