ואולי נמצא אהבה: חוויות ותובנות מקורס ליצירת זוגיות

Photo by Everton Vila on Unsplash

הו, ההתנגדויות. זה מטרטר בך כמו שד רשע או פרצוף של ילד כאפות שהתעלל בך בבית ספר:

למי יש כוח לנסוע עד לתל אביב (שהרי היא בחצי השני של העולם, לא ידעתם?) ועוד ברכבת.

זה יום לא מתאים. זה נופל על שיעור יוגה, ואני צריכה להתמתח.

החברה הטובה שחושבת שהסדנאות האלה הן שטויות במיץ שלוקחות כסף מהאנשים ומבטיחות הבטחות כי מה, לא ידעת שזה הכל הגורל שלך? זה מכתוב מלמעלה אם תהיה לך זוגיות.

חברה אחרת שמאמינה שהיא תישאר לבד, שהסיכוי למצוא זוגיות וששני אנשים ירצו אחד את השני, ועוד יהיו בריאים בנפשם ומתאימים, הוא נדיר. אחרי גירושין ועוד כמה מערכות יחסים שהסתיימו לעיתים בשברון לב, היא מיצתה.

הרעיון המזעזע שאני אגיע הביתה בכל יום שני בסביבות 1:00 בלילה, בגלל הרכבת הזו, עם החיבור WIFI הלא קיים וכמה שעות עבודה יבוזבזו כך.

או היום שבו אכתוב עך כך, אבוי לחשיפה והפוסט הזה יעלה לאוויר וישאר לו במרחבי גוגל שדווקא יחליט את זה לקדם, כי אם תקישו בשורת החיפוש בגוגל את המילים "למצוא אהבה" תגיעו בערך ל-8 מליון תוצאות. כנראה שחסר משהו בעולם הזה.

ואנשים ידעו שאני מחפשת, או פעם חיפשתי אהבה. הלכה התדמית הנונשלנטית והקרירה שלי.

או שרחמנא ליצלן, זה באמת יעבוד. אומרים שפחד מהצלחה גבוה יותר מפחד מכישלון. 

הבטן רוטטת קצת מהתרגשות כשאני יורדת בתחנת רכבת השלום  ומחפשת את הדרך מעזריאלי למכללת ללדת ברחוב מנורת המאור 2, ששם יחל היום קורס  TWOgether , מיזם הכרויות מיוחד ואני כבר מרוצה מהמיקום, מתחם נעים שבו בכלל מכשירים דולות ומתעסקים כנראה בעולם הלידה. האם מישהו למעלה רומז לי משהו?

משנים גישה, מוצאים אהבה, זה הרעיון מאחורי הקורס. מדובר בקורס משנה גישה, כך מספר לי ג'ימייל, בו מוסבר מה תוקע אותנו, אילו דפוסים מנהלים אותנו ומה האמונות השגויות שעשויות להכשיל אותנו מליצור זוגיות ארוכת טווח. קורס חוויתי של  5 מפגשים בני 3 שעות כל אחד ומועבר על ידי קרן גילת, מאמנת בכירה לזוגיות, ולקראת סופו מצטרפים לקבוצה באתר המיזם שהיא כמו אתר היכרויות אבל סימפטי יותר,שב כל האנשים שעברו את הקורס, מה שאולי מעיד שהם בשלים לזוגיות ולמדו כמה דברים חשובים.

הלית חממי, המייסדת של TWOgether בילתה שנים באתרי היכרויות וזה לא ממש עבד לה, יותר הכניס לייאוש המוכר והסלידה מאתרים. היא יצאה למסע אישי ששינה את כל האמונות שלה על זוגיות והיום היא חובקת בן זוג אוהב. "בקורס לומדים איך להצליח לייצר זוגיות, מהם דפוסי החשיבה שתוקעים ואיך משנים אותם, לומדים לקחת אחריות על יצירת הזוגיות ואיך זה אפשרי למימוש, מהי זוגיות טובה, איך להיות אותנטיים בדייט ולתת הזדמנות אמיתית, איך עוברים ממצב פאסיבי למצב יוזם", היא מפרטת, "אחרי הקורס מקבלים המשתתפים קוד כניסה לחלק של חברי פרמיום בלבד באתר של המיזם, בו כולם הם בוגרי הקורס… היתרון בכך הוא שכולם למעשה דוברים את "אותה שפה".

היא מצאה אהבה. הלית חממי מייסדת מיזם TWOgether
היא מצאה אהבה. הלית חממי מייסדת מיזם TWOgether  צילום פרטי

אז מי אלו האנשים שמגיעים לסדנה שכזו ? הסקרנות העיתונאית בוערת בי. אולי גם איזשהוא רצון ל'אישור', לדעת שהם  איכותיים ושווים כמוני, כמובן, ורק במקרה אנחנו לבד עכשיו, שהרי כולנו מושלמים כמובן, לא ידעתם? זה רק הגורל, זה מכתוב, היושב במרומים לא רוצה שאהיה מאושרת, נועדתי להיות לבד. כל השטויות האלה שהצלחנו להכניס לעצמנו לראש ותכף הן יתנדפו משם בשמחה.

 למשל, הגרושה היפהפיה והמעניינת שלא מבינה למה זה לא הולך, הרווקה הדתיה , בחורה מקסימה שאני כבר יכולה לדמיין איך היא מרגישה בארוחות שבת עם המשפהה כי היא אולי בת 27 וזה כבר לא עסק. גבר נאה וגרוש כבן 50 עם בלורית מלאה וגוף שהוריד 30 קילו, והוא מצליח להוכיח לי שגם גברים יכולים להיות ורבליים, ומתעמקים בהחלט. גבר בן 58 שהתגרש אחרי 23 שנות נישואים ופניו עצובות ומבולבלות קצת. רווקה בוגרת , כמה שנים מעלי, שיש לה דווקא את הפרצוף הזה של הנשואה – נינוחה. מכירים את ההבעה הזו? אלו שודאי עובדות בעבודה מסודרת  20 שנה ובעליהן חושבים שהן נשות חיל וכל הזמן מחמיאים להן על האוכל. ויש את האם החד הורית השנונה והמדליקה שהייתי נוסעת איתה עד לאילת כי היא לא תשעמם לעולם, או הבחור השקט והמכיל.

המפגש הראשון בקורס TWOgether כבר כמו מכה בי. צריך להגיד, זה לא שלא ידעתי את חלק ממה שאני אלמד בקורס, אבל דברים מתחדדים, תובנות חדשות עולות, אסימונים נופלים. יש בי את התחושה הזו של 'זה זה', וזה כבר מספיק. לפעמים אנחנו מוצאים עצמנו במעין הארות קטנות או גדולות. תחושה של התגלות או משהו חדש. שאלו אותי ישר אם יש גברים בקורס ואם זה גם כר להיכרויות ולמציאת אהבה אז אני מניחה שכן, אבל זה כל כך יותר מזה כשאני מוצאת עצמי בכל יום שני מחכה לערב.

אתם בטח רוצים שאפסיק לברבר ואתן לכם תכלס טיפים, תובנות, עצות שלמדתי מהסדנה. למען הגילוי הנאות אני מנועה מלחשוף את כל תוכנה מן הסיבה הפשוטה של, אתם יודעים, הרעיון הוא שתגיעו, תלמדו ותחוו לבד. אבל אשתף בכל זאת קצת :

 חקרנו למה אנחנו לא בזוגיות, למשל אמונות מגבילות, פחד מלאבד את החופש, הסתובבות במעגלים הלא נכונים או כי לא באמת רצינו . בדקנו מה תלוי בנו ומה לא, וגם התירוץ שלי מחזיק מים: אני טענתי שאני שייכת לדור דפוק לכאורה, כזה שמתחתן בגיל מאוחר ומתגרש מדי, אולי נידפק במקביל להתפתחות הטכנולוגיה, אז מה אני אשמה שהתבגרתי בניינטיז והנה אני עכשיו רווקה כשמסביבי מכרים מתגרשים או לא מוצאים זוגיות. אז זהו, שלא. כי המון המון מוצאים ומאוהבים וטוב להם.

נו בסדר, אבל  יש נשים יותר איכותיות מגברים שווים, טענתי בלהט. גם את זה המנחה המעולה קרן גילת הצליחה לערער בי  תוך שתי דקות בדרכה הישירה והמרתקת.

דיברנו על פגיעות, הפחד הגדול מדחיה,הסקפטיות,  הביקורתיות ואי האמונה שדווקא היום בדייט הזה יקרה משהו אז למה לטרוח בכלל? בואו נשב מול עוד ריאליטי פח ונעביר ערב בבדידות מזהרת, לא ?

הבנתי כמה אנחנו מונעים מפחדים, מה-FOMO,  הבעיה של הדור. FEAR OF MISSING OUT. אנחנו חושבים שאם נתמקד באחד נפסיד המון אחרים, את כל העולם שם בחוץ, שהרי ברור שיש כל כך הרבה שפע, לא ? שאם רק אגלוש עכשיו לאתר הכרויות שקר כלשהוא אמצא 8 פוטנציאלים לחתונה. למדתי כמה אנחנו מונעים מהתנהלות שגויה, מתקשורת לקויה שלפעמים לא מובנת סתם, וחבל. קשר עם פוטנציאל מעולה יכול להיחרב רק כי הוא אמר. אבל הוא אמר לי את זה, היא ענתה לי בעייפות, הוא לא שלח לי סמיילי עם לבבות.

אז הוא אמר ! אז מה אם אמר. משפט מפתח שצריך לחדד, בכל מיני סיטואציות בחיים, מול הבוס למשל.

והאמונות. אם הייתי יכולה לעקור אותן מראשם של כל המחפשים. כל כך הרבה בולשיט שאנחנו מכניסים לעצמנו לראש, הכנסנו, או שזו החברה. לי זה לא יקרה, נועדתי להיות לבד, כולם דפוקים והאהוב עלי: מה שצריך לקרות קורה. נו בטח, מה שברור שזה מאפשר לי להאשים את הגורל, או את היושב במרומים, או את ההורים. בדקנו למה הלבד טוב לנו? ונחשו מה, סיבות להישאר במצב אלכסון במיטה לא חסרות, אם אנחנו רוצים להישאר שם.

וכמה שאנחנו מבקרים אחרים, רק כי הם שונים מאיתנו, ושוכחים שאין דבר כזה מושלם. או המסכות שאנחנו שמים על עצמנו בדייטים ובקשרים. וזה לא עובד כי הוא לא יכול להתאהב במסכה. שמת לב שדווקא אלו שלא מוצאים חן בעינייך הם אלו שמתקשרים? בגלל שהיית אותנטית ולא התאמצת, כי התכונה הכי אטרקטיבית היא כנות. היה למשל שיעור על אמונה, עד כמה היא חשובה ומה הסיבות שפוגעות בה. ועל ערך עצמי. אין לכם מושג או שיש אבל שכחתם, כמה שהכל מתנקז לשם.

למדנו על תקשורת נשית מול תקשורת גברית ועל הכללים לתקשורת מקרבת ואיך לעבור מבררנות לפתיחות ולא, זה לא אומר שצריך להתפשר כי בררנות רק נועדה להגן עלינו. על מיתוס האחד (ואני תמיד אומרת שיש כמה אחדים) כי יש המון גברים או נשים שיכולים להתאים. הצורך באישור, האם אני באמת רוצה שכולם יאשרו ויאהבו אותי? כי מי שכולם אוהבים אותו הוא פרווה, הוא מ-רצה ואלו שיש להם אמירה לעולם יהיו שנויים במחלוקת. מי תרצו להיות?

אלו באמת כמה נקודות. מתחשק לי להמשיך כאן עוד ועוד, עולה בי איזה רצון יומרני אולי, להציל את עם ישראל לא רק מבדידותו, אבל אז אני מגלה שזה לא רק הרצון הפולני שלי שאנשים יהיו בזוגיות מאושרת במקום 'להיות לבד'. קודם כל, ברור שיש כאלו שרוצים וטוב להם הלבד. יש כאן עוד דבר. הסדנה הזו לא רק תקרב אותי לארוחת שישי אצל ההורים שלו, מי שהוא לא יהיה. מדובר כאן על אהבה עצמית, ערך עצמי, שחרור מפרדיגמות ואמונות מגבילות, מכאבים ישנים ומחשבות לא רלבנטיות. וזה, רבותיי, נכון ובריא לכל תחום בחיים.

במפגש האחרון, כבר ברכבת נכנסתי לאתר הפרימיום של המיזם, פתחתי שם כרטיס ויישמתי את אחת העצות שלמדנו, יזמתי פניה לגברים שרשומים שם. אני, יזמתי. לא יודעת אם הם יחזרו אלי וגם לא אכפת לי, כי זה יכול לבוא מכל מקום, אם באמת מוכנים ורוצים. אני התחלתי לעבוד, אני אופטימית באמת וזה הכי חשוב.

הקורס הקרוב ייפתח ב-20.11. לפרטים נוספים  https://twogether.co.il/