למה קשה לקנות רכב חדש בישראל ומה הפתרון?

קשה לקנות רכב חדש בישראל. הסיבות לכך רבות. במסגרת זו אגע בגורמים המהותיים לקושי זה, המעיק על מרבית משקי הבית בישראל.

למי מאיתנו לא נמאס מן הטרנטה שלה? שוב מוסך, שוב קשיים בטסט, שוב "נתקעים" בדרך. כן, במציאות הכלכלית של ישראל כיום, רכישת רכב חדש הנה מטרה נכספת אולם שקשה להשיגה. יוקר המחיה בישראל מתבטא גם בתחום הרכב: מיסוי גבוה במיוחד ושלל אגרות הנהוגות בישראל – הופכות כל רכב ממוצע למוצר שעלותו מרקיעת שחקים, לעתים אף בגובה כפול ממחירו בחו"ל… ללא ספק מכשלה המונעת ממשפחות רבות להחזיק רכב חדש ולהסתפק כאמור ברכב יד 3, על כל ההשלכות שיש לכך.

לצד זאת, קניית רכב חדש יוצרת קושי נוסף בתחום האשראי / מסגרת בבנק. כן, במקרה שאתם מעדיפים ליטול הלוואה בבנק כדי לקנות רכב חדש, הרי ההלוואה תשב לכן על האובליגו בבנק, כלומר תהווה חלק ממסגרת אשראי כללית / התחייבויותכן לבנק. צעד זה אינו מומלץ מן הסיבה הפשוטה שבמקרה של הלוואה בנקאית עלות הרכב למעשה עלולה למנוע מכן לקבל אשראי אחר ו/או למטרה אחרת. במידה ואתן עצמאיות או בעלות עסק/חברה – מדובר בוויתור על אשראי פוטנציאלי חיוני לעסק. הרי יש גבול לכמה הבנק מוכן לתת לכן.

עניין אחר ברכישת רכב חדש הוא אולם התצוגה של היבואן. כן, כולם שם נחמדים אליכן, והאספרסו מעולה. אולם יש לקחת בחשבון עובדה פשוטה: לאיש המכירות של היבואן, ככל איש מכירות בתבל, יש אינטרסים שאינכן ערות להם. לאיש המכירות למשל אין יכולת להמליץ על רכב מחברה אחרת, שכן הוא "שבוי" למכור לכן אך ורק את הרכבים שיש לו להציע. איש המכירות ימליץ לכן בחום על דגם X מיצרן Y, אף אם הוא יודע בוודאות שבאותו טווח מחיר תוכלו לקבל רכב טוב יותר מיצרן אחר. למעשה, אין לו ברירה אחרת אלא לשבח את מספר הדגמים המצומצם שהוא מוכר באולם. לצד זאת, איש המכירות מקבל הוראות מלמעלה אילו דגמים "לדחוף" כרגע, וכמובן יפעל מולכן בהתאם להוראות מנהליו – ללא קשר לאינטרסים שלכן, ולעתים אף בניגוד להם. אולם מה עם האינטרסים שלכן?

ליסינג רכב חדש

אז איך בכל זאת קונים רכב חדש ללא הלוואה מן הבנק ומבלי לפתוח את החסכונות?
לשמחתנו, קיים כיום פתרון הן לבעיית העלות הגבוהה של רכישת רכב חדש, הן לבעיית ניצול האשראי הבנקאי במקרה של הלוואה מן הבנק, והן לבעיית האמינות של אנשי המכירות באולמות התצוגה: ליסינג פרטי ~ מימוני. למעשה, במציאות יוקר המחיה של ישראל כיום, קניית רכב חדש בליסינג היא הבחירה ההגיונית ובוודאי המשתלמת ביותר עבורכן מבחינה כלכלית.
הסיבות לכך רבות, כפי שאפרט מיד. בשונה משאר אפשרויות הקניה, מסלול רכישת רכב בליסינג פרטי ~ מימוני משמעו תשלום מקדמה קטנה, פריסת עלות הרכב למספר שנים בתשלומים חודשיים נוחים, ובסוף התקופה תשלום יתרת עלות הרכב.

1. תשלומים ופריסה נוחה. קניית רכב בליסינג מאפשרת לכן ליהנות מרכב חדש לגמרי, אולם לשלם באופן חודשי ונוח ובהתאם ליכולת ההחזר שלכן (!). כן, בניגוד לאנשי המכירות באולמות התצוגה, מומחי ליסינג ילוו אתכן בהליך בניית המסלול האישי שלכם ויחד איתכן ייבנו לכם מסלול תשלומים נוח והמותאם לכן אישית. קניית רכב במסלול תשלומים ופריסה נוחים במסגרת הליסינג, יהפכו את הרכישה לקלה בהרבה מבחינתכן.

2. לא מערבים את הבנק ולא "חונקים" את האשראי בבנק. כן, בעוד שנטילת הלוואה מן הבנק גוזלת לכן למעשה מן האשראי הכללי שלכן בבנק, הרי עסקת ליסינג היא חוץ-בנקאית וכלל אינה קשורה לבנק, וכך תוכלו הן ליהנות מרכב חדש והן לא להקטין את מסגרת האשראי שלכם בבנק. במלים אחרות, חשבון הבנק שלכן נותר מחוץ לתמונה.

3. עסקת ליסינג – שקיפות מרבית וללא אינטרסים נסתרים. בניגוד לאיש המכירות באולם התצוגה, למומחה ליסינג אין כל אינטרס להציע לכן הונדה, מאזדה או פז'ו… ממש לא מעניין אותו "לדחוף" לכן דגם מסוים זה או אחר. נהפוך הוא, על סמך נסיונו הרב מומחה הליסינג דווקא יכול להמליץ על מספר מגוון של רכבים בעלי מוניטין מוכח, וישמח להציע לכן כל דגם ומכל יצרן ללא אג'נדה נסתרת או גלויה. לצד זאת, מומחה הליסינג יפעל לטובת האינטרס שלכן גם בתחום יכולת ההחזר ובניית המסלול המותאם לכן, שכן רצונו שתישארו לקוחותיו גם ברכישה הבאה שלכן עוד מספר שנים. בקיצור, בקניית רכב בליסינג את – כלומר הלקוח – תמיד במרכז, וללא כל אינטרס נסתר.

4. בליסינג לא משלמים יותר ולעתים אף פחות. ממש כפי שאתן שומעות. בניגוד לאולמות התצוגה, חברות הליסינג משתייכות לקבוצה המכונה "ציי רכב", בה חברים גם חברות ההשכרה וגופים גדולים במשק. קבוצה זו נהנית ממחירים מוזלים ביחס ללקוח הפרטי אשר ניגש לאולם התצוגה. במלים אחרות, לחברות הליסינג יש כח קנייה שאין ללקוח הפרטי והדבר מתבטא גם במחיר הרכב. לעתים ההבדלים בין המחיר באולם התצוגה למחיר הרכב בחברת הליסינג קטנים, ולעתים הוא משמעותי – אולם בכל מצב לעולם לא יותר מאשר עלות הרכב באולם התצוגה של היבואן.

אז רוצות לקנות רכב חדש בפריסה חודשית נוחה והמותאמת לכן אישית? מסתבר שעם ליסינג פרטי זה כבר לא חלום.
אתן מוזמנות ליצור קשר עוד היום עם חטיבת הליסינג של אייקו וליהנות תוך מספר ימים מרכב חדש מן הניילון ישירות מן היבואן, ובתנאי החזר משתלמים ונוחים במיוחד.
לקבלת הצעה ללא התחייבות צרו קשר:
טל': 03-9009-230
מייל: office@aico.co.il
באתרנו: https://aico.co.il/lising