למה צריך להשקיע בבידול?

הרגשתי את הצורך ליצור שפה משלי ומצאתי את המקום שבו אני יכולה להביע את היצירתיות שלי

צילום שי אוחיון

 

צילום שי אוחיון
צילום שי אוחיון

גילוי נאות. אני מאפרת שלא יודעת לצייר. כל הניסיונות שלי, בתור ילדה, לצייר יפה לא ממש הצליחו. גדלתי בבית עם אבא אומן, ראש מחלקה בבצלאל, מוקפת באומנות מכל עבר, כל החברים שלי היו בנים של אומנים וכולם היו ציירים הרבה יותר טובים ממני. בנוסף גם המורות בשיעורי מלאכה בבית הספר היסודי, היו מתפלאות ואומרות: "אבל אבא שלך אומן, אז איך זה שאת לא יודעת לצייר?". כפי שאתם מבינים חיבה גדולה לציור ואומנות לא ממש הייתה לי. כשגדלתי קצת יותר התחלתי להימשך לכל מה שקשור ליופי ואסתטיקה. הייתי מסתכלת  מהופנטת בצילומי אופנה ובפרסומות של מוצרי איפור והחלטתי שאני רוצה ללמוד צילום אופנה. אחרי הצבא ניגשתי לבחינות כניסה בשתי מכללות גדולות לצילום, ונחשו מה קרה? לא התקבלתי לאף אחת מהן. המשיכה לעולם היופי והאופנה לא התפוגגה ואחרי כמה שנים של עבודות לא ממש מעניינות בשבילי, שעסקתי בהן, החלטתי שאני רוצה להיות תקציבאית במשרד פרסום והתחלתי לעבוד  בפרסום "דחף" אחד מהמשרדים הגדולים והנחשבים באותה תקופה. עולם הזוהר, הפקות אופנה נוצצות, דוגמניות, מאפרים- אני שם. והייתי בעננים. במסגרת העבודה ניהלתי קמפיינים גדולים, סגרתי ימי צילום עם צלמי האופנה הנחשבים וחזרתי בדרך עקיפה לגעת במה שתמיד משך אותי מבפנים.

בשלב מסוים כאשר כל חברותיי, התחילו להתקדם בעולם הפרסום והשיווק התחלתי להקשיב למה "שהבטן אומרת" והחלטתי שאני הולכת לעשות קורס של איפור מקצועי "סתם כדי לדעת אם אני בכלל יכולה להחזיק מברשת איפור ביד" (אני זאת שלא יודעת לצייר, זוכרים?).

לא תכננתי להתאהב באיפור אבל הקסם קרה, והבנתי שמצאתי את הייעוד שלי, לעסוק בעבודה עם הידיים וליצור משהו אחר. בצעד אמיץ מאוד, הודעתי שאני מתפטרת ממשרד הפרסום והולכת להיות מאפרת. ידעתי שאני מביאה משהו אחר, היצירתיות שלי התבטאה דווקא בגישה שבה אני מאפרת.

אחרי מספר שנים בהן איפרתי בהפקות אופנה ופרסומות, הרגשתי שאני נעלמת, ומשתעממת. ההיכרות שלי עם הכלות שהגיעו אליי, פתחה לי את הדלת לעולם האמיתי, איפור של נשים אמיתיות, שבשבילן האיפור משמעותי הרבה יותר. נשים שבזכות האיפור שלי הצלחתי לגרום להן להסתכל במראה ולהרגיש טוב עם עצמן. הרגשתי שמצאתי  את המקום שבו אני יכולה להביע את היצירתיות שלי. רציתי שפה משלי, רציתי להראות את היכולות שלי כמאפרת וכאשת מקצוע בעיקר בגישה שלי באיפור, בהתמחות שלי שהיא בהתאמה כל כך מדויקת לכל אחת. אחת הכלות שלי פעם אמרה לי שלראות אותי בוחרת את הגוונים, המרקמים והגימורים של מוצרי האיפור השונים איתם אני מאפרת, הוא כמו לראות רוקחת.

אני לא אומנית איפור במובן של ציור על הפנים, אני אומנית איפור במובן של פיסול. אני עובדת עם חומר הגלם של הנתונים הטבעיים, בחיבור של כל אחת לצבעים ולמוצרים ייחודיים לה והכי חשוב משתלבים עם האופי שלה. הסינרגיה המלאה בין כל המרכיבים האלה יוצרת את מה שאני מכנה "המתכון המנצח שלך", שבזכותו את תמיד נראית מקסימום יו בלי טעויות ובלי פספוסים.

עיצוב לוגו קליימקס סטודיו לעיצוב
עיצוב לוגו קליימקס סטודיו לעיצוב

אז למה אני כל כך אוהבת את מה שאני עושה?

בגלל שאני נמצאת ושותפה לרגעים המרגשים בחיים, חתונות ואירועים שמחים אחרים. האנרגיה שיש באותו יום היא מזוככת, היא טהורה ואני מרגישה שקיבלתי מתנה לעבוד בצד השמח והיפה של החיים.

צילום ינאי רובחה
צילום ינאי רובחה

אני מזמינה אתכן להיכנס גם  לדף שלי 

לאתר שלי

לאינסטגרם שלי

ערוץ יוטיוב שלי 

נתראה בשמחות שלכן,

שלכן מיכל