למה עשיתי הסבת מקצוע לתחום החשבונות

בחורה עם מחשב נייד

לפני הסבת המקצוע

לפני כ4 שנים החלטתי שאני רוצה להחליף מקצוע, עבדתי מספר שנים בהייטק וכרווק זה הייתה עבודת החלומות שלי. הרווחתי הרבה מאוד כסף ויכלתי לחסוך ולהרגיש שהעבודה שלי חשובה ומעניינת אותי.הייתי עובד שעות על גבי שעות. היו ימים שבהם התחלתי יום בעבודה המשכתי למסיבה או פאב עם חברים ובבוקר חזרתי לעבודה בלי לעבור לשניה בבית.
בשלב שבו אני וחברתי, ואשתי לעתיד, החלטנו לעבור לגור יחד החלטתי שאני צריך להפחית עם כמות השעות בעבודה כדי שאני באמת אוכל להתחיל לחיות את החיים המשותפים שלנו יחד.
לאחר החתונה עדיין עבדתי הרבה שעות בערך 11-12 שעות ביום אבל גם אשתי עבדה הרבה והצלחנו להגיע למצב שבו אנחנו נפגשים בערבים ויכולים להיות אחד עם השנייה.

הסיבה להסבת המקצוע.

לפני 4 שנים נולדו לי תאומים ולאחר הלידה המשכתי לעבוד את אותה כמות שעות עד שיום אחד הגעתי הבייתה בשעה מאוחרת כרגיל ואשתי בהתלהבות סיפרה לי שהתאומים עשו את הצעד הראשון שלהם. זה הדבר שפשוט שגרם לי להבין שאני רוצה לעשות הסבת מקצוע ולהיות בבית עד 4 בצהריים כדי להשקיע את הזמן עם הילדים, ולא להפסיד יותר דברים בחיים שלהם.

הנהלת חשבונות -המקצוע החדש

לאחר שישבתי עם אשתי וראינו שמבחינה כלכלית גם אם אחליט להתפטר וללמוד מקצוע מהבית ללא עבודה נוספת אנחנו יכולים לחיות בכבוד החלטנו ללכת על הכיוון הזה. התחלתי לחפש תחומים שבהם עובדים את המשרה המלאה ולא עושים הרבה שעות נוספות. הגעתי למסקנה שהמקצוע שהכי מתאים לי הוא הנהלת חשבונות ולכן החלטתי לעשות לימודי הנהלת חשבונות באינטרנט כדי שאוכל ללמוד מהבית ואוכל להיות יותר עם התאומים כשהם חוזרים מהגן.

אני מאוד מרוצה מכך שהחלטתי ללכת על החלפת מקצוע, מאז שהתחלתי לעבוד כמנהל חשבונות אני הרבה יותר עם המשפחה ולא רק עם התאומים אלא גם עם אשתי, יש לנו זמן לצאת ולבלות ביחד. כל מי שמרגיש שהוא במצב כמו שלי ומעדיף חד משמעית לצאת מהעבודה השוחקת בהייטק ולבלות עם המשפחה אני ממליץ בחום ללכת לתחום החשבונות.