למה מומלץ לשתות מים עם לימון כל בוקר?

כמות הלימון בכוס, תלויה בכמה אתן יכולות "לסבול" את הטעם שלו. מאיירס ממליצה לסחוט בין רבע לבין חצי כוס לימון טרי ולמלא במים פושרים. כמו כן, לפי מאיירס, יש לשתות מים פושרים, שכן זו הטמפרטורה של המים בה הגוף סופג אותו בצורה הטובה והיעילה ביותר

נכון, יש לא מעט טרנדים בריאותיים, שמומלץ להתעלם מקיומם אבל שתיית מים עם לימון בכל בוקר אינו אחד מהם. יכול להיות שאפילו נתקלתן בנושא זה, בחודשים האחרונים בכמה וכמה מקומות ברשת אז במידה וטרם ניסיתן, זה בדיוק הזמן.

ההוראות פשוטות למדי. אתן מתעוררות בבוקר, סוחטות לימון טרי לתוך כוס מים פושרים ולוגמות. שתיית מים, עם לימון בכל בוקר, הוכחה כתורמת באופן משמעותי לחיזוק מערכת החיסון וגם מעוררת נוגדי חימצון בגוף, כך טוענת איימי מאיירז, רופאה והסופרת של "הפיתרון האוֹטוֹאִימוּנִי". "לימון מלא בויטמין סי, שנותן בוסט רציני למערכת החיסונית", טוענת מאיירס. "שתיית כוס מים עם לימון מרעננת ואף טעימה".

אתן תשמחנה לדעת, שבלימונים יש רמה גבוהה במיוחד של פלבונואידים, שהורסים חיידקים ופרזיטים, שגורמים להרס של נימים ומזיקים למערכת הדם בכללי, לטענת ויקי ולאשוניז, אוסטיאופתית וסופרת של "הגוף לא משקר". בנוסף לכך היא אומרת ש"הריח גם טוב ומעורר" ואגב, הוא גם טוב נגד בחילות. ולאשוניז אף אימצה שתיית מים עם לימון בכל בוקר והיא לא מוותרת עליה מיד אחרי אימון הבוקר שלה.

לימון ואשה

מוכנות לנסות?

כמות הלימון בכוס, תלויה בכמה אתן יכולות "לסבול" את הטעם שלו. מאיירס ממליצה לסחוט בין רבע לבין חצי כוס לימון טרי ולמלא במים פושרים. כמו כן, לפי מאיירס, יש לשתות מים פושרים, שכן זו הטמפרטורה של המים בה הגוף סופג אותו בצורה הטובה והיעילה ביותר. עצה נוספת שלה היא לסחוט לימון לתוך מים קרירים במהלך היום, גם בשביל הרוויה וגם כדי לשתות מים במקום שתייה ממותקת אחרת. כבר הרווחת פעמיים.

אך ישנו חיסרון, בשתיית מים עם לימון בכל בוקר, לטענתה של ד"ר ג'ואן צ'אפלין, רופאת שיניים מנו יורק. לדבריה, החומציות הרבה של הלימון עלולה לגרום לפגיעה באמייל של השיניים. ברגע שהאמייל בשיניים נפגע, השן חשופה יותר לחיידקים ובקטריות שונות, דבר שמגביר את הסיכוי להתפתחות חורים וצורך בטיפולי שיניים שונים.

"אבל אין צורך להפסיק את המנהג הבריא הזה", טוענת צ'אפלין ."לאחר שתיית המים עם הלימון, נקו היטב את הפה עם מים קרירים והיפטרו מהחומציות שלא תפגע בשיניים שלכן".

** הכותבת היא חן קרופניק, העוסקת ביחסי ציבור

צילום: שאטרסטוק