למה להציק לי עם Timeline ?

מה קרה? כל פעם שמשעמם למישהו – צריך לעשות שינוי. למה ? זה כתוב בעשרת הדברות? היה טוב קודם – למה לתקן את מה שלא היה שבור? תנו לי להשתמש במה שטוב לי, אל תקחו ממני את מה שאני רגילה. אתם רוצים להתחדש ולהתעדכן – תעשו חדש… תנו לי לחזור ולהשתמש במה שאני מכירה. תעזבו אותי – אני עייפה משינויים. כל מי שרוצה להיות מתקדם וטרנדי – מוזמן כי צוקרברג פתח לכם תפריט עשיר – אני פשוט לא רעבה.

בחורה עם מחשב נייד

למה? למישהו הפריע שהתרגלתי לכתוב בפייסבוק בידידות רבה? לא בכל גיל ולא כל  תרגיל ושינוי מצב הוא ממש חיוני או הופך את הכתיבה בפייסבוק לחוויה. הפורמט הקודם היה לי קל ונוח – אבל כמו תמיד לאנשים (ולא חשוב מאיפה , למה וכמה) יש נטייה דבילית לתקן את מה שלא שבור…למה ? משעמם לכם בחיים ? החלום של צוקרברג וחבר מרעיו היה להיות קריאטיבי ולסבך לי ת'חיים? – עשיתי רע למישהו באופן אישי ? יש איזה הגיון שאני ארצה לפתוח את חשבון כדי להגיב למישהו ואני אראה חצי מסך תמונה וכיתוב מחולק לשניים? למי בדיוק זה הפריע?
נכון – אף אחד לא הכריח אותי , אף אחד לא כופף לי את היד אחורה ואני באמת לא השתמשתי באופצייה הזו. אבל – הקידמה קוראת לי ואני בנאדם לא ממש ממושמע – לא באתי לקידמה הזו ולא נראה לי  נכון להשתמש בה לפחות עכשיו (רמזו לי החברים שכבר ניסו). נוח לי כמו נעלי בית ישנות ומוכרות. מכירים את הקטע הזה שהתרגלנו למשהו וגם אם הוא לא ממש טרנדי אנחנו אוהבים אותו כי הוא נוח וכי התרגלנו אליו. נכון שזו תחושה מוכרת וכייפית ? שיקום מישהו ויגיד לי שזה לא נכון !!
אני מסכימה עם העובדה שחלק (אולי גדול) מתענג על הtime ilne הזה ומרגיש שהוא מחבב את הפורמט החדש אבל דבילית כמוני לא ממש מתענגת על הפורמט החדש הזה, לא מבינה את ההגיון שבו ומעבר לכך – מתקשה לפעמים לייצר תקשורת שוטפת עם חבריי , מוקרי זכרי ומשפחתי שגם ככה אני בקשר איתם בגלל האימפקט הפולני ורגשי האשם.
אפשר להגיד לי (ובצדק) שאם לא בא לי – שמורה לי זכות "אל תשתמשי". נכון – פייר, על פניו נראה אחלה רעיון ואני באמת ממוקמת ב"לא משתמשת". אבל… וכאן הפרובלמטיקה שלי – חלק מהאנשים שאני מתקשרת איתם התקינו את הtime line והוא לא ממש היה ידידותי אליהם והם לא יכלו לעשות רוורס אל הטוב והמוכר (זוכרים את נעלי הבית הטובות והמשומשות?).
אז ככה – לי קשה מאד להיות בקשר איתם דרך הפייס והאמת? זה די מעצבן. הם מבחינתם – לא מאושרים (וזו בלשון מאד עדינה) מהפורמט החדש למרות שהתקינו אותו (רצו לנסות אותו הפרייארים האלה) ולא שמו לב שאין חזרה (דומה קצת לחזרה בתשובה). עשית ? אין ברירת מחדל – כמו בחלק מהדברים שלנו בחייים.
אז  בוא נראה איפה אנחנו נמצאים: אני ממש לא מאושרת מהפורמט החדש ולא ממש מבינה מה אני צריכה לעשות ומה היתרון היחסי עבורי – המשתמשת הפשוטה שרוצה לשים את הרגליים למעלה ולהשתמש . היה לי טוב – למה לקחת ממני את הטוב (כן, אני יודעת שזה בשם הקדמה ופותח אופציות חדשות).
סבבה, אני מאושרת בשביל כל אלה שזה נעים / משמש אותם וסתם בא להם להשתמש בפורמט החדש (יחסית) הזה, אבל תזכרו גם שיש כאלה שניסו את זה ורע להם, זה פשוט לא מתאים לי ואם אני רוצה להיות בקשר עם החברה שלי בברזיל למה אני צריכה להבין מה לעשות, למה אני צריכה לראות אותה בחצי עמוד והחצי השני מחולק לי לעוד שני חלקים. היא, כמו אנשים אחרים שאני מכירה – רצו רק לנסות ו….עכשיו אין ממש דרך חזרה.
אהה….וכדי להקל ממש על המצב, כשאני מנסה (בסוף מצליחה – רק מתעצבנת ומרגישה מתוסכלת לאללה) וגם מצליח לי לכתוב או to share משהו עם מישהו מנסים לתרגל אותי עם פרוייקט חדש. חבר'ה אני אומרת למרק צוקרברג וחבר הקריאטיב שלו – הבנתי את הרעיון, משעמם לכם, אתם מאתגרים טכנולוגית את המשתמשים שלכם….אבל הרי ביום אחד (קורה כל הזמן) יישבר למישהי כמוני ואני אחליט ואקום  מפני שלא בא לי ללמוד כל פעם לשנות פורמט, במיוחד שהבסיס שאני משתמשת בו הוא מצויין בשבילי.
זה ברור גם להדיוטה כמוני שגם מעבר של משתמשים לא יישבור את פייסבוק – אבל מי רוצה משתמש לא מרוצה? כן, אני יודעת שלא אכפת לך צוקרברג , אתה כבר עשית קופה….יש לך איזה עניין שהמשתמשים יאהבו להשתמש ב"בייבי" שלך? – ברור לי לגמרי שאני לא היחידה ולא בין היחידים שלא מבינים למה הם צריכים את זה בחיים שלהם – עובדה שזה נושא שעלה גם בשיחת הוועידה של כבוד הנשיא (כן, הייתה כזו לא מזמן) עם ה-צוקרברג הזה. אז כנראה שזה לא ממש עניין שולי – יש עוד כמה שלא מחבבים את הצוקרברג הזה עכשיו.
בא לכם לבדוק? בא לכם להציע למשתמש עוד אופציות שימוש שירחיבו את היכולות שלו ? – סבבה…..אני אתכם. אני חושבת שזה אחלה שפותחים את השולחן ויש המון מנות. בקשה – אני מרימה כאן את הכדור להנחתה…..נראה אתכם פותחים את השולחן עם מגוון אופציות ואל תבטלו לי את אופציית הרוורס. תנו לי לטעום מה time line למשל – אבל תאפשרו לי גם לחזור לאופצייה הישנה והחביבה. אתם רוצים להיות יצירתיים יותר – נראה אתכם….קריאטיב ותוכנה : נראה אתכם מגוונים את תפריט האופציות בלי למחוק את המנה הראשונה והבסיסית.