למה כדאי לעבוד בתחום החינוך?

בחורה עם מחשב נייד

רבים היו מעוניינים להשתלב במשרות בתחום החינוך מתוך אהבה למקצוע ואידיאולוגיה לחינוך, עם זאת נשמעות הסתייגויות בקרב רבים אודות המשכורות בתחום ותחושות של חוסר ההערכה.

אם כן, מה מניע אנשים רבים ללמוד את התחום ואף לעשות הסבות מקצוע ולהיכנס לעולם החינוך?

רבים היו מעוניינים להשתלב במשרות בתחום החינוך בגלל סיבה אחת מרכזית- תחושת השליחות ויכולת ההשפעה על עתיד החברה, ניתן לראות זאת במיוחד אצל מחפשי העבודה בתחום החינוך המיוחד

מעבר להיותה מקור פרנסה, עבודה בתחום החינוך היא סוג של שליחות שיש בצידה גם תחושת סיפוק אדירה. במסגרות החינוך השונות ניתן לעצב את דור העתיד, להקנות ערכים תוך מתן כלים להתמודדות טובה עם החיים כבוגר.

אנשים המעוניינים לפתח קריירה בתחום החינוך הם אנשים אוהבי אדם המעוניינים לעבוד במקצוע שיש בו מגע עם אנשים והשפעה עליהם.

 

כאשר מדברים על משרות בתחום החינוך מיד חושבים על משרה כמורה, גננת או סייעת.

חשוב לשים לב כי תחום החינוך הוא נרחב וכך גם כמות המשרות והתפקידים השייכים אליו. לא כל אדם הפונה לתחום החינוך יהיה עצמאי ויפתח גן או יעבוד במשרד החינוך בתור מורה, ניתן לעבוד גם בחינוך הבלתי פורמלי, במוסדות רווחה וחינוך פרטיים ובעמותות חברתיות כאשר גם כאן העבודה נעשית מתוך אידיאולוגיה ובעלת חשיבות רבה.

רבים הניגשים לעבודה בתחום החינוך יודעים שהם יכולים להביא עימם את האידיאולוגיה שלהם ולתרום רבות למערכת, השאלה הנשאלת היא מה המערכת יכולה לתרום להם.
רבים העוסקים בתחום מספרים כי המקצוע מאפשר להם להפוך לאנשים בעלי השפעה רבה על הילדים איתם הם עובדים ומכך העובדים מקבלים משמעות לעבודתם וזה המניע שלהם להמשיך בעשייה.

דבר נוסף הוא הסיפוק שהעובדים בתחום מקבלים מהצלחה של תלמידיהם, מהיכולת להנגיש מידע חשוב להמשך החיים ולהכין צעירים לעתיד.

במקצוע עדין וחשוב כמו זה, ככל שנותנים יותר מקבלים יותר.
זה מה שהופך את המקצוע לחשוב מאוד ולכן העוסקים בחינוך צריכים לאהוב את תחום העיסוק שלהם ולהגיע אליו בלב שלם ולא רק כמקור הכנסה, כאשר מבינים כי בידינו תפקיד חשוב בחינוך הילדים כבודדים וכחברה שלמה ועושים זאת מכל הלב הנתינה שלנו חוזרת אלינו בתחושת סיפוק אדירה שאין בשום מקצוע אחר וזו הסיבה המרכזית להשתלבות בתחום החינוך.