למה חשוב לעצב חדר ילדים? בואו נתחיל מכאן…

אין כמו להיכנס לחדר שעושה "נעים בלב", שמרגיע ושנותן תחושה של בית. אז איך מעצבים את חדר הילדים ולמה בעצם זה חשוב?
ננסה להסביר בקצרה איך נגביר את תחושת הביטחון של הילדים בעזרת עיצוב חדר הילדים.

עיצוב של קיטה קידס לחדר ילדים בסגנון הרים צבעוני ונעים

הסביבה שלנו, הבית שלנו משפיע רבות על מצב הרוח שלנו ברגע שאנחנו נכנסים הביתה. כולנו יודעות שאם הבית נקי ומסודר אנחנו רגועות ונכנסות יותר בכיף הביתה. אז גם לילדים שלנו זה ככה!
החדר שלהם הוא המבצר שלהם, הוא המקום הבטוח שהוא רק שלהם ולכן עיצוב החדר משפיע רבות עליהם ועל מצב הרוח שלהם. זה המקום היחידו בו כל החפצים שלהם נמצאים, בו יש להם שליטה על מי נכנס ומתי והוא יכול להשפיע ישירות על מצב הרוגע או העצבנות שלהם.

DSC_0276

חדר ילדים מעוצב, קיטה קידס. חדר ילדים הרים צבעוניים ומדבקות קיר לעיצוב חדר ילדים

הגברת השליטה והביטחון של הילדים
בחדר הילדים מבלים המון, בין אם בשינה, במשחק או בלמידה ולכן עיצובו יכול להשפיע לטובה או לרעה בתחומים נרחבים בחייהם. כאשר אנחנו מכינים לילד או ולילדה (ולפעמים בעזרתם) חדר אישי שעוצב למענם אנו מגבירים את תחושת הביטחון שלהם וכך הם מרגישים שהם בשליטה בחלל מסויים בבית ויודעים שיש להם מקום שבו הם יכולים להיות שמחים, עצובים, להשתולל בבטחון או לנוח רגע בשקט מההמולה שבחוץ.

רוצה שהילד ישמור על הסדר? הגבירי אצלו את תחושה השייכות
אין כמו חדר ילדים מסודר.. ואם הוא חדר ילדים מעוצב ומסודר אז מה טוב!
אחד הדברים הכי חשובים שלמדנו לאורך עשות החדרים שעיצבנו הוא שכאשר משתפים את הילדים בבחירת העיצוב ובהתאמת המוצרים הנכונים לאופי שלהם אנחנו מגבירים את תחושת השייכות שלו, יוצרים אצלו הרגשה שהחדר בבעלותו והוקם בשבילו ולכן הוא ירצה ואף ישמח לשמור על הסדר ועל האביזרים בו. יהיה לו כיף  לשחק בו לבדו או לארח חברים בגאווה. הדרך הנכונה לעשות זאת וכדי שלא נעצב בסוף חדר הלו קיטי בטעות היא לבחור מראש 2-3 סגנונות עיצוב מתמונות שמצאנו ברחבי הרשת ולתת יליד את האופציה לבחור ביניהם . כאשר אישרנו את האופציות והילד בחר מביניהן הרווחנו 2 ציפורים במכה אחת..

עיצוב חדר ילדים, פינת זולה מעוצבת עם צביעת הקיר מדבקות קיר ואקססוריז לחדרי ילדים

אז איך מעצבים חדר ילדים? בקצרה …
כדי להשיג זאת יש להתחיל מרעיון עיצובי שינחה אותנו בעיצוב החדר, זה יכול להיות מספר צבעים שמשתלבים יחד בהרמוניה, תחביב משמעותי בחיי הילדים או חיה אהובה. לאחר מכן נתאים את הריהוט כך שיהיה ממוקם נכון בחלל, בצבעים נכונים וישאיר עדיין הרבה אוויר ומקום בחדר. נבדוק שהתאורה מספקת ונכונה ושיש מספיק מקומות אחסון נסתרים וגלויים לכל המשחקים והחפצים. לבסוף נשלים את העיצוב עם המוצרים המשלימים שיתנו טאצ' אישי ויוסיפו עניין עיצובי בחלל החדר.
לרעיונות לעיצוב חדרי ילדים לחצי כאן 
DSC_0718

פינת לימודים מעוצבת של קיטה קידס. שימוש ברשת השראה ובמדבקות קיר להשלמה העיצוב

מה אני צריכה כדי להרגיש שהחדר מעוצב?
כדי שנרגיש שחדר הילדים מתחיל לקבל צורה ומתחיל להיות מלא בסטייל נתחיל מלבחור צבע לקירות. לא חייבים לצבוע בכל מיני צורות גיאומטריות מסובכות אבל כן כדאי להשקיע מחשבה בצביעה של הקיר ולא לבחור אוטומטית בצבע הלבן. אם את רוצה לצבוע חדר ילדים בלבן בחרי בלבן שבור או קצת קצת שמנתי כך החדר יקבל גוון חם ונעים.
מדבקות קיר הן המוצר המועדף עלינו, ניתן לעצב חדר ילדים בקלות עם מדבקות הקיר לחדרי הילדים וליצור עולמות שלמים בקלות ובמהירות!
אקססוריז לחדרי ילדים מוסיפים המון, החדר לא חייב להיות רק פרקטי כי אז הוא לא יהיה יפה.. אז שלבו את הפרקטיקה עם העיצוב. בחרו מוצרים כמו רשת השראה, מנורת לילה, מדפי ספרים, מתלי בגדים שהם יפים ומתאימים לעיצוב הכולל של החדר.
כך לאט לאט העיצוב יתחיל להתעורר לחיים…

מוצרים מומלצים שלנו:

רשת השראה
מדבקות קיר
מנורות לילה לחדרי ילדים
מדפים לחדרי ילדים
מתלי בגדים לחדרי ילדים

ואם את צריכה עזרה אנחנו מזמינות אותך לפנות אלינו במייל : kita4kids@gmail.com

יעל ואמילי
קיטה קידס

www.kitakids.co.il