למה הנסיך ויליאם הסתייג ממייגן מרקל?

אין זה סוד שלנסיך ויליאם היו הסתייגויות רבות לגבי מייגן מרקל והוא לא התלהב מהנישואים המהירים שלה לאחיו הארי. מה באמת עמד מאחוריהן?

אין זה סוד גדול שהנסיך ויליאם אינו נמנה בין אוהדיה של מייגן מרקל. למעשה, מהרגע הראשון, הוא הסתייג מהקשר בינה לבין הנסיך הארי. ויליאם האמין שהעניינים בין השחקנית לאחיו, התלהטו מהר מדי. כמוהו, קייט מידלטון גם לא מנהלת קשר חם עם מרקל והיא שומרת על פני פוקר ויחסים קורקטיים עימה ככל הניתן. מרקל כן הצליחה להתחבב על הנסיך צ'ארלס וקמילה ולא ברור בדיוק מה חשה כלפיה המלכה אליזבת', שבדרך כלל מפגינה סובלנות מול הדרמות שהיא מעוררת אבל נראה שכולם איכשהו מקבלים את מרקל בעוד שוויליאם ממש לא יוצא מגדרו מנוכחותה ואף אחד לא שכח את תקרית הצעיף המפורסם, בה נצפה מסדר את צעיפו רק כדי לא לשוחח עם מרקל. מה באמת עמד מאחורי היעדר ההתלהבות מהתוספת החדשה למשפחת המלוכה?
ויליאם ומידלטון ניהלו זוגיות הפכפכה במשך 8 שנים לפני שהם נישאו מול כל העולם. עד אותו רגע, מידלטון כונתה באופן לעגני על ידי הבריטים "waity katy" מאחר והיא באמת קיוותה שוויליאם יציע לה נישואים. לעומתם, הקשר בין מייגן והארי התנהל אחרת לגמרי. האירוסים הגיעו מהר, אולי מהר מדי, לדעת ויליאם. לפי מגזין "הסאן", הארי ומייגן התארסו בנובמבר 2017, רק שנה לאחר שכולם גילו שהם זוג. אם משווים את הזמן שלקח להארי להציע נישואים, לבין וויליאם, אין ספק שבמקרה של האח הקטן, התהליך היה מואץ מאוד ופזיז. לוויליאם היו לבטים רבים בנוגע למידלטון והוא תהה האם היא האחת והאם היא מתאימה לתפקיד כה תובעני. לאחר פרידה אח, משמעותית, הוא חזר אליה וכרע ברך.

קייט והארי, ויליאם ומייגן Samir Hussein/Samir Hussein/WireImage)

הארי, האח המרדן והילדותי, חשף שהוא ידע שמייגן "היא האחת" מהר מאוד, איך שראה אותה, לדבריו.  הארי תמיד היה האח האימפולסיבי, בניגוד לאחיו השקול והאחראי. אמנם ההבדלים ביניהם אישיותיים אבל לא ניתן להתעלם מכך שוויליאם לקח את הזמן כי בבוא היום הוא יהיה המלך העתידי של אנגליה בעוד שאחיו, הטוען השישי לכתר, לעולם לא יהיה. התפקיד הרם בא עם אחריות גדולה בכל הנוגע לבחירת הפרטנרית לצדו. להארי לא היו את הדאגות הללו והוא גם היה נואש באותה תקופה, לאחר ששתי מערכות יחסים רציניות שלו קרסו. מרקל הגיעה וקטפה פרי בשל, צמא לאהבה אימהית. ויליאם וקייט לא קיבלו מספיק זמן להכיר את אשתו לעתיד של הארי ובתחילת הקשר שלה עם הארי, היא בכלל התגוררה בטורונטו, שם הצטלמה לסדרת הכבלים בכיכובה בעוד שהארי בילה בלונדון. המרחק הקשה על מרקל להכיר את בני משפחתו של הארי, ואף מילה על כך שמרקל לא טרחה להכיר את משפחתה להארי.

ויליאם והארי צילום  Eddie Mulholland - WPA Pool/Getty Images

ויליאם שידע מעט מאוד על מרקל, היה מוטרד מאוד מכניסתה הקלה למשפחת המלוכה והרגיש שהארי נלהב מדי ולא חושב על כל הדברים החשובים בכל הנוגע למרקל. ויליאם ניהל עם אחיו שיחה בוגרת ובה הביע את חששותיו והציע לו לא למהר עם הקשר. לוויליאם היו מספר הסתייגויות, אם זה מגילה של מרקל (היא מבוגרת מהארי) ומכך שהיא כבר התחתנה בעבר ואולי הרגיש שהיא מניפולטיבית ומחפשת מקור מימון ותהילה עד לסוף ימיה כי היא כבר נשקה לגיל 40 בתעשיית הסרטים האכזרית ולא חיכו לה תפקידים מעבר לפינה. ויליאם היה נחוש לגרום לאחיו לחשוב על הכל באופן רציני ולא תיאר לעצמו שהארי יפגע ויקח ללב את הדאגה הבסיסית הזו. הקשר בין האחים התקרר, נפער תהום ביניהם וכיום המשפחות מרוחקות ואין זכר לחיבה שפעם הפגינו. מרקל ללא ספק הצליחה בדבר אחד מובהק: לפרק את הברית בין שני האחים.